Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell jeleznem a munkahelyen a...

Kell jeleznem a munkahelyen a terhességet, ha a szülésig amúgy is GYES-en vagyok a nagyobbal?

Figyelt kérdés
Jelenleg fizetésnélküli szabin vagyok (GYES). Mikor kell szólnom a főnökömnek, hogy újra várandós vagyok és nem megyek vissza dolgozni? Ha szülés előtt nem sokkal szólok, akkor is jàr a csed? Vagy előtte táppénzen kell lennem?

2023. márc. 31. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb, hogy tudjanak tervezni. Csednek nincs köze ehhez.
2023. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási védelem ugyanúgy véd, nem tudom miért félsz bejelenteni a munkahelyeden. Mielőbb szólj, ez így korrekt.
2023. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írják. Veszteni valód nincs, ellenben lehet hogy várnak vissza, számolnak veled. Nálunk egyelőre kolléganő héthónapos terhesen szólt, miközben már számoltunk vele... Nem baj, várnánk vissza, de jobb lett volna ha tudunk róla hogy újabb három évig ne számítsunk rá.
2023. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogi szempontból mindegy, de szerintem is kicsit bunkóság velük szemben, ha nem szólsz. Mert esetleg terveznek veled.
2023. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Gondolj arra, hogy aki most van a helyeden, lehet, hogy már fél, h megszűnik a munkája és keresi az újat. Ő is örülni fog, hogy maradhat még 3 évig.
2023. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mindegy, hogy hamarosan v három év múlva számíthatnak rád?? Nem is értem komolyan...
2023. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy tudom,hogy off,csak hasonló helyzet. Ilyenkor amúgy nem húzzák a szájukat?Mármint,hogy nem megyek vissza 2 gyerek között dolgozni?Nálunk volt több kolléganőm,aki a gyereke 2 éves korában visszament dolgozni konkrétan 2-3 hónapra és elment táppénzre,terhes lett,veszélyeztetett. De ezt én rosszabbnak érzem annyiból,hogy nálunk tényleg átették,aki a helyén volt máshova,utána pedig megint gondba voltak emberügyben. Én végig ettől parázok,hogy majd ne emiatt rúgjanak már ki,hogy csak a két gyerek után térek vissza teljesen. Bocsi,hogy nem tudtam segíteni kérdező. :\ Amúgy szerintem is jobb,ha előre szólsz,úgy korrekt.
2023. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
#7 Szerintem jobb, ha egyben tudod le. A pár hónapra visszajáró alkalmazott csak borít mindent.
2023. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Köszi 8#. :) Mondjuk milyen már ez is,hogy egy nő még emiatt is aggódhat.
2023. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
7: hármas vagyok, nálunk nem gond egyik verzió sem olyan munkakörben. Csak tudjanak róla, mert nagyon nehéz pótolni mindenkit.
2023. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!