Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben különbözik a babamozi a...

Miben különbözik a babamozi a terhességi UH-tól?

Figyelt kérdés

Általában magánba járok havonta.


Minden rendelésen belapcsolják a gépet és nézzük több D-ben (3-ban biztos, de lehet 4D-ben), a gyereket. Mindig csinálnak róla képet. A nagy UH-król mindig van felvétel is, ilyen 10-15-20 perces (egyszer nem néztük végig, mert ugye az eleje 2D-s).


Mi minden hónapban babamozira járunk? Vagy az valami más?


2023. ápr. 3. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

A pénzedért minden hónapban megnézheted a babád kötelező uh-n kívül is.

Lényegében igen, babamozi.

Van a 3 kötelező, a többi kedvtelés, ha nincs konkrét ok, ami miatt újra rá kell nézni.

2023. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

XD szóval akkor mi minden hónapban babamozizunk? Ez megmagyarázza, hogy miért ilyen drága a magánrendelése az orvosnak. Legalább ezekkel a gépekkel jól lehet látni? Amit találtam, ott azt írták nem váltja ki a normál UH-t.


Milyen egy normál UH?

2023. ápr. 3. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:

En is maganba jartam havonta, nekunk is volt uh, de csak tenyleg par perces, nem nezegettuk sokaig.

Volt 4d-s gepe is a dokinak, azon is mutatta, de messze nem volt olyan jo minosegu a kep, mint amikor a 4d-s babamozira mentunk, masik rendelobe.


Szoval igazabol nekem ennyibol volt kulonbseg, hogy a mozi az volt vagy 30-40 perces, kaptunk videot, kepeket, tenyleg szo szerint megszamoltuk minden labujjat, nagyon alaposan megmutatta a no a babat meg sokat magyarazott. Nem bantuk meg, hogy elmentunk.


Viszont a te esetedben, mivel kapsz videot is, illetve jo kepek keszulnek, hat en talan ezert nem fizetnek kulon. Sajnos nalunk nem volt ilyesmi genetikain se.


Illetve meg azzal lehet jatszani, hogy pl mar tobbfele kepalkoto gep van. Az 5d is mar teljesen mas, mint a 4d.

2023. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
A rendes uh vizsgálaton megmérik a baba paramétereit, megnézik, hogy egészséges van, jó a keringés, méhlepény rendben van - e, méhnyak zárva van - e, kiértékelik az eredményeket és mellé egy-egy kép kedvéért megmutatják 4D/5D-ben (azok a 3D-s kinézetű képek). Babamozin csak kb ránéznek a babára, hogy minden oké - e, de elsősorban ott az egész idő arról szól, hogy 4D/5D-ben nézegessétek a babát, cuki képeket csináljatok a hűtőre, az arcát uh-ozza, ahogy az ujját szopizza, ne pedig a combcsontja hosszát próbálja elkapni.
2023. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A "normál" terhességi ultrahang az a 3 kötelező, amit az sztk-ban ingyen csinálnak. 2D-ben megmérik a babaparamétereit, megnézik minden rendben van-e, kapsz maximum 1 db 2D-s képet és viszontlátásra.


Amit ezen kívül a magánorvosokhoz csinálnak terhesgondozás címen az kvázi babamozi, mert semmi másra nem hivatott csak arra, hogy te nézegesd hogy milyen cuki. (De legalább szakorvosi végzi, így ha valami gond van egyúttal azt is jelezheti)


Amit jó drágán babamozinak hirdetnek azt általában nem orvos, hanem szonográfus végzi, nyilván ha nem lenne szívhang vagy hiányozna a lába azt ő is észrevenné, de kevésbé egyértelmű elváltozásokat nem és nem is ez a feladata, hanem az hogy nektek egy külön élményt nyújtson azzal, 4-5D-ben nézhetitek 40 percig a babát és kaptok egy videót amit az esetek 90%-ban soha többet nem néznek vissza...

2023. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor sokkal tovább nyektetik nektek szerencsétlen babát, és több kép, felvétel készül.
2023. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja, kész tortúra annak a babának, hogy egy uh-val matatnak az anyja hasán... Nagyobb problémája sose legyen az életben!
2023. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb mint a baba mozi, mert valóban megnézik rendesen a babát, a mozin kb tényleg csak nezegetitek.

Én ugyan külföldön elek, de egy sima uh-n voltam, egy óra volt és mindent meg mért, meg nézett mint ahogy a “genetikain” Magyarországon. Olyan is lesz, csak az a 19. Héten.

2023. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!