Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok örülni a terhességemnek, holott tervezett volt?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekem 1,5 éves, még szopizik, lassan szerettünk volna neki tesót így elkezdtünk először csak megszakításosan "védekezni", ami annyira bejött, hogy azonnal iker terhesség lett belőle...nemtudom hogy ennek hallatán e, de cseppet sem tudok örülni nekik, semmi ragaszkodást nem érzek és egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy mi lesz 3 ilyen kicsi gyerekkel, hogy fogom bírni stb. Valamint ez a depresszió miatt lelkileg és testileg is leépít, érzem, hogy nem vagyok jól, nem csak a terhességi rosszullétek miatt, hanem amúgy sem... az egész családom szeretné ha magtartanám őket, a férjem kb el is hagyna de minimum teljesen megromlana a házasságunk ha elvetetném főleg azért mert az első gyerkőc hosszú évekig tartó küzdelem árán sikerült, ezert nem is értem mi történt most velem, hiszen én tudom jól milyen küzdeni érte... egy-egy nap jobb és aztán újra a szakadék szélén vagyok... jeleztem a családomnak hogy nem vagyok boldog de csak azt kaptam, hogy ki kell bírni stb más is végigcsinálta... 10 hetes vagyok, és fogalmam sincs mit tegyek :(

2023. ápr. 14. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, több gyerekem is van. Annak ellenére, hogy mindegyiket nagyon vártam, az új baba idegennek tűnt. Aztán megszületett, és onnantól természetes volt, hogy ő is a család része. Megértem, hogy be vagy szarva egy ikerterhességgel, de ha megszületnek, remélhetően neked is természetes lesz, hogy immár velük együtt vagytok egy család. Kezdd el szervezni a segítséget, mert nem lesz könnyű három picivel.
2023. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Keress fel egy szakembert.
2023. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem teljesen rendben van, amit érzel, ne érezd magad rosszul emiatt! Olyan élethelyzetbe kerültél, amit nem egyszerű megemészteni: pici gyerek mellett újabb babáról gondoskodni, ráadásul ikerterhesség, nem csoda, hogy kétségbe estél! Viszont én hiszek abban, hogy ha ennek nem most és nem így kellett volna történnie veled, akkor nem is történt volna meg. A nehézségek előtt, az első időszakban mindig minden kilátástalannak tűnhet, de aztán szépen ki fognak alakulni a dolgok, és minden a helyére kerül a te fejedben is, csak legyél türelmes magaddal. Ne nyomd el az érzéseidet, éld meg őket, fogadd el, hogy vannak és megküzdesz velük, és emellett azt tedd, amit helyesnek érzel. Ez a belső szabadság: elfogadod, hogy vannak ilyen negatív gondolataid, érzéseid, és emellett azt teszed, ami az értékrendednek megfelel. Az pedig fontos, hogy legyen melletted valaki, akivel őszintén tudsz ezekről beszélgetni, és megértően áll hozzád, nem pedig ítélkezik. A legjobb, ha a férjed tud lenni ez a személy. De ha nagyon nem találsz ilyet, és azt érzed, hogy nem tudsz kijönni ebből egyedül, az is teljesen rendben van, ebben az esetben pszichológus sokat tud segíteni abban, hogy feldolgozd mindazt, ami benned zajlik, és megtaláld a saját kapaszkodóidat.
2023. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nem lennék most a helyedben... Ilyen pici korkülönbséggel 3 gyerek, el se tudom képzelni. A családod és a férjed nagyon könnyen beszél, hiszen nem ők lesznek ott 0-24-be 3 kicsivel. Viszont mivel terveztétek, akartátok, így nekem meg se fordulna a fejemben az abortusz, mondjuk az már bele se férne az időbe. Sajnos nem tudok okosat mondani, bárhogy döntesz, sok erőt és kitartást kívánok.
2023. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nos biztosan nem lesz egyszerű, de hát Ti akartátok ilyen hamar, nem is értem,hogy merülhet fel egyátalán,hogy nem tartod meg..de nem az én dolgom..viszont javaslom keress fel egy szakembert,hogy könnyebben feldolgozd
2023. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
A kötődés nem mindig alakul ki azonnal, és szülés utáni depresszió jelentkezhet előtte is.
2023. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió, amit jelenleg érzel, betegség, ami segítség nélkül nagyon ritkán tud megoldódni. Kérd a családod segítségét abban, hogy lehetőséged legyen szakember segítségét igénybevenni. Nem feltétlenül pénzkérdés, kérdezd meg először a védőnőt, a gyermekorvost, ők tudnak segíteni abban, hogy a megfelelő ember foglalkozzon a helyzeteddel. És egyébként pedig fel a fejjel, a helyzet nem könnyű, de legalább jó nehéz, viszont a tiéd, úgy, ahogy mindhárom gyerek is, minden gonddal együtt, de összehasonlíthatatlanul több örömmel.
2023. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, megertem, hogy kétségbe vagy esve. Nekem egy 9honaposom van, aki nem nehezebben kezelhető az átlagnál, egészséges, mégis úgy érzem, nem könnyű az anyaság, pedig én is nagyon vágytam rá és egész életemben úgy éreztem, az anyaság az életem csúcspontja lesz. Mi is tervezünk 2. babát, korunk al fogva nincs mire várni, én is félek, nehogy ikrek legyenek. 2 babával is nehéz lesz.


Viszont! Sokan, nagyon sokan felneveltek is gyereket. Az első időszakban (és most is, hogy rosszul érzed magad) kérj segítséget. Szüleid, testvérek, anyosek, férjed, barátnők, fizetett segítség.... Akár a főzés én, takarítás an, gyerekvigyazasban....

A másfél evesed mire megszuletnek a picik, már 2 éves lesz, sokmindent megért majd már.

Példának pl Király Lindának is egy évvel fiatalabb ikeroccsei vannak, az anyukája mégsem őrült bele.

Vagy múltkor egy anyukarol olvastam, akinek ikrei születtek, majd pontosan egy évre rá újra ikrei lettek. Szóval a gyermektelen állapotból egy év leforgasa alatt lett 4 gyerekük.

2023. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekunk ketto van, felmerult a harmadik, de mikor arra gondolok, hogy ikrek is lehetnenek, mar orulok is, hogy nem vallalunk tobbet, tervezetten legalabbis nem. Mikor a masodikat terveztuk, mondtam a ferjemnek, hogy csak akkor megyek bele, hogyha egyetert azzal, hogyha ikrek, akkor felveszunk bentlakasos segitseget az 1-2 evre.


Volt itt nemreg egy komment, ahol az ikrekkel konnyebb volt az anyanak, mint a nagyobbik gyerekkel, en ebbe a tudatba kapaszkodnek, hogy ez sem lehetetlen.

2023. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én megértelek.1 gyerkőc is letud terhelni nem, hogy három.

Komoly szinten megvisel egy nőt mentálisan is testileg is meg egészségügyileg is meg hát persze külsőleg is nah és akkor még csak ezután jön ,hogy igazából mit is bír ki a házasságotok.

Nehéz döntés de 3 gyereket felnevelni hát az is nehéz!

2023. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!