Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ha futja az időtökbő...

Kismamik! Ha futja az időtökből, és kedvetek is van hozzá, megosztanátok velem a szüléstörténeteteket? Olyan kíváncsi vagyok.32hetes Km.

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 39+1 hetesen voltam dokinál, zárt méhszáj, fájás semmi, keményedés alig-alig, pocak még fent, azt mondta a doki, hogy még legalább másfél hét, mire szülök.

Nekem volt olyan megérzésem, hogy max 2 napon belül szülök, és igazam is lett. 39+3 hetesen arra ébredtem, hogy elmegy a nyákdugó, aztán egyből 5 perces fájásaim lettek, és látványosan ment le a pocakom. Sokat nem vajúdtam, ahogy beértünk a kórházba, burkot repesztettek, kaptam oxotocint, és már szültem is. A burokrepesztéshez képest 3 óra múlva lett meg a babám. Kis gátmetszés volt.

Nagyon jó emlék, gyors és könnyű szülés, mindenkinek ilyet kívánok!

A babámat csak pár percre vitték el, amíg lemérték és felöltöztették,utána már végig együtt voltunk!

Hát ez nem volt egy hosszú történet :)

2010. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem, csak tartottam tőle, mert nem tudtam mire számítsak, de rettentő türelmetlen voltam, mert a 37.héten már 5 perces fájásokkal mentünk be, de aztán 5 óra múlva elmúltak és 40 hét 3 napig nem is történt semmi. Akkor reggel 6kor itthon kezdődtek a fájások, de amnioszkópián még semmi jele nem volt 8kor, h én szülni fogok, pedig 7 perces fájásaim voltak, bár egyáltalán nem erősek. Hazaküldtek, ettem, filmet néztünk, és számoltuk a perceket, én már csak testben voltam ott.Délre már 5 perces fájások, bementünk a Klinikára, bejött a szülésznőm, előkészített.. Akkor már ajánlotta a szül nőm (csak azt fogadtam), h kérjek EDÁ-t, mert annyira befeszülök, ha csak kimondja, h megnézi a méhszájat, h alig bír megvizsgálni.Én ne akartam, nagyon féltem, h a gerinc közelébe fognak szúrkálni. Du 3 körül elkezdődtek a brutális fájások, 6kor azt mondták, mivel lassan tágulok eltarthat éjfélig is mire meglesz, na akkor döntöttem az EDA mellett. Gerincprobléma miatt csak nagyon sokadikra sikerült beadniuk, ráadásul addigra 2perces fájások voltak, de semmit nem éreztem, csak h tapogatja a hátamat, keresi a jó helyet az anasztes. Onnantól mondhatom: sétagalopp volt!:) A legrosszabb az volt, h ment fel a hőm, illetve többször hánytam, így sokáig kellett feküdnöm, de mikor lementek az infúziók felkelhettem, vécézhettem, sétálhattam, guggolhattam, ihattam, ehettem. Mikor éreztem, h újra kezd fájni, kértem az újabb egység érzéstelenítőt. Négy egységet kaptam. Kitolásnál csak az ingert éreztem(szó szerint mintha kakálni kellene), fájdalmat nem, és este 21.05-kor kibújt életem legtökéletesebb produktuma: a KISFIAM!!! Nem éreztem se varrást, se semmit. 2óra mulva egyedül zuhanyoztam, pisiltem, 2 órát aludtam, reggel 9-kor pedig a folyosón sétálva a szülész orvosom szólt mikor leelőztem, h nem kellene kicsit lassítani? :)

Semmi fájdalmam nem volt se aznap, se utána. Másnap törökülésben ültem az ágyon, bármit meg tudtam csinálni!

Életrevaló, de álomjó kisfiam van, aki holnap után lesz 10 hónapos, és vágyakozva nézek minden kisbabát, mert bármikor újra belevágnék!

A férjem azóta nem tudom hányszor hány embernek elmondta, h mennyire meglepődőtt rajtam és mennyire tisztel, mert én igen nyámnyila, kis fájdalomküszöbű nő vagyok, de a szülés, meg a gyermekágyi időszak nem ezt tükrözte!

Kívánok neked nagyon könnyű szülést, türelmet, és boldogságot az egészséges kisbabádhoz!

2010. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem tervezett császárom volt,mivel volt már egy koraszülésem (6 hóra a baba sajnos nem maradt életben:(((.)igy a dokim szerint nem szülhettem természetes úton.

Két héttel a kiirt idő előtt be kellett feküdnöm és 1 hét bentfekvés után kiirtak császárra.A kiirt nap előtt 1 nappal magától beindult.:) 7 perces fájások jöttek,szóltam a nővérnek és vittek is a szülőszobára,ahol előkészitettek,de pont foglalt volt a műtő,mivel időközben 2 sürgős császár jött.Igy egy kicsit kivettem a részem a vajúdásból,3 órát vártam addig átéreztem részben milyen lehet az igazi szülés.

Mikor szabad lett a műtő a férjemmel együtt mentünk,végig bent lehetett velem,ez nagyon jó volt:D

Annyira vártam,hogy felsírjon a pici és tudjam,hogy minden rendben van vele.Nagyon jó érzés volt a sírását hallani,és amikor megmutatták...azt nem lehet leirni.Az apukája ment vele fürdetni,megmérni,addig engem varrtak.Majd átvittek az őrzőbe,és pár óra múlva hozták is a fiamat,végre megnézhettem rendesen:)

Gyönyörű szép baba volt és ma is az,számomra a legszebb.

Amugy nagyon hihetetlen volt amikor végre kézbe vehettem,hiába terveztem el a terhesség alatt mindent,hogy milyen lesz,hogy lesz,az nem olyan.

Kívánok neked is minden jót és boldog babázást:)

2010. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak azért írom, le mert mivel 32 hetes vagy, én meg akkor szültem:) Sürgősségi császárral. Már akkor több mint 2kg volt, 44cm, és hatalmas haj. Azóta 22 hónap telt el, minden ok vele, imádni való kis srác lett belőle. Szóval ne izgulj, a babád már most kész van az életre, és már most gyönyörű kis baba van a hasadba:)

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok majd neked!

2010. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szóval éjjel egykor elfolyt a magzatvizem (38+4), bementünk a kórházba ahol megvizsgált az ügyeletes, mert a dokim még nem ért be, és azt mondta egy ujjbegyni a méhszáj szóval este előtt nem lesz gyerek.

Olyan 4 körül elkezdődtek a fájások is, nem durvák, de aztán 6 körül már jöttek a 15 percesek akkor már csillagokat láttam, a szülésznő is csak mosolygott hogy hol van még a vége.....rólam tudni kell hogy iszonyat módon nem bírom a fájdalmat :)

7-re beért a dokim is, és én már mondtam neki hogy csináljon valamit mert már nem bírom. Megnézte a méhszájat meg a fájásokat és elkezdett fejét fogva röhögni hogy te jó ég, még mindig csak egy ujjnyi, és bár 5 ujjnyitól szoktak epidurált adni de nekem 3-tól beadja. Én is csak röhögtem fájdalmamban de mondtam neki hogy előre is elnézést kérek a viselkedésemért :)

8-kor kaptam fájáserősítőt végül, akkor már gyakorlatilag letéptem a leendő apuka fejét a nyakáról, valahogy le kellett vezetni a fájdalmat és így sikerült csak.


Aztán kaptam epidurált, na akkor lett sokkal jobb, és rá 20 percre mondta a dokim hogy te jó ég, mindjárt szülünk. Ez volt reggel 9.50-kor, 10.17-re meg is lett a fiam :))))

Közben -bár nagyon fájt- de sokat röhögtünk, vidám szülés volt, pedig elfogyott az erőm a végére és a doki egész testsúllyal ráfeküdt a hasamra és gyakorlatilag kinyomta belőlem a gyereket, mondta is hogy nyomjak én is mert ő sem és én sem tudjuk egyedül megszülni ezt a gyereket, csak ha mindketten nyomunk :))


Szóval komplikációmentes, relatíve gyors szülés volt és hatalmas boldogság amikor kibújt az én gyönyörűségem, felsírt és odatették mellém :)


Könnyű szülést és szép, egészséges kisbabát Neked :)

2 hónapos kisfiú anyukája

2010. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: kis gátmetszés volt csak, és beöntés nem volt de szerencsére "baleset" sem :))
2010. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 40+1 hetesen reggel negyed 6-kor elfolyt a magzatvíz, és mivel a 36. héttől toxémiás voltam, azonnal bementünk a kórházba.Ott megvizsgáltak, 2 ujjnyira voltam nyitva, ráraktak ctg-re. Utána megkaptam a beöntést, lezuhanyoztam, és bekerültem a szülőszobába. 9 körül elkezdődtek a fájások. Kaptam oxitocint, és a szobába is végig rajtam volt a ctg. Negyed 1-kor megkaptam az érzéstelenítőt, ami 1 órára hatott. 2-kor mondta a szülésznő, hogy mivel 4 ujjnyira ki vagyok tágulva, szülni fogunk. És fél 3-kor megszületett a most már 3 hónapos, gyönyörű kislányom:-)Könnyű szülést kívánok Neked.
2010. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39+3 hetes voltam, már estétől sokat keményedett a hasam, de sokat nem foglalkoztam vele, mert előtte már egy héttel is sokat csinálta. Szóval hajali három volt, még nem is tudtam nagyon aludni a keményedésektől, és hallottam hogy zajonganak az utcán. Felkeltem, kinéztem, és éreztem hogy valami kifolyik belőlem, végig a lábamon. Olyasmi érzés mintha bepisiltem volna. Na keltettem is a férjemet, hogy indulhatunk, elfolyt a magzatvíz. Nagy betét be, és indulás. Közben is csurgott folyamatosan. A kórházban megvizsgált az ügyeletes doki, de érzett bent vizet, ezért azt mondta hogy nem biztos hogy mazgazvíz volt, maradjak ott megfigyelésen. Rátettek fájásmérő gépre, és ott fekve jó sok víz elfolyt. akkor már elhitték. Fájásaim nem voltak, csak keményedéseim. úgyhogy mászkáltam, közben folyamatosan csurogtam. Aztán reggel írtam mindenkinek sms-t hogy esemény lesz. kb 7-kor kezdődtek menszi-szerű fájások, de gyengécskék, kb 4 percenként. Aztán sétálgattam, és egyre erősödtek. kb 9-től beköltöztünk a férjemmel aszülőszobába és hallgattuk ahogy szülnek mellettünk. akkor még nem értettem miért jajgatnak olyan hangosan. Aztán erősödtek a fájások, gyakrabban jöttek, és kb 11-kor már brutálisak voltak, egymást érték, már kezdődtek a tolófájások, mikor azt érzed hogy menten bekakilsz. De még csak 2 ujjnyira voltam tág. És ez így ment kb 14 oráig. akkor már alkudoztam a császárra :), de mivel semmi gond nem volt, persze mosolyogtak rajta. aztán kettőre eltűnt a méhszáj, és lehetett nyomni. Az még brutálisabb volt, a férjem tartotta a hátam nyomás közben, a doki nyomta ki ahasamból a babát, a szülésznő meg húzta lent. Kb 6 nyomásból lent kint, de nem volt könnyű, és brutál fájdalmas volt (nem ijesztegetni akarlak-nem mindenkinek ilyen). Volt gátmetszés is, de azt nem is éreztem a fájás közben. Aztán rámtették, üvöltött, szürke volt a máztól, de csak arra gondoltam hogy végre vége, és hogy úristen most már én vagyok felelős ezért az üvöltő kis lényért. A férjem a szemét törölgette. Aztán sajnos nem jött kia méhlepény, ezért elalattak és kiszedték. Hát ennyi. Nem egyszerű, de egy-két nap alatt feldolgoztam. most már nem úgy gondolok rá, hogy kiráz a hideg :)
2010. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolso vok. Nekem nem volt érzéstelenítésem... viszont beöntésem igen, de szülés közben még így is csurgott kis barna....:) ja és a dokim szabin volt aznap, ezért az ügyeletesnél szültem, de minden o.k. volt vele
2010. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

39+5 hetesen vasarnap este tarsasjatek kozben elfolyt a mgazatvizem.Hamara zuhanyoztam,pakoltunk meg ami kellett es irany az ugyelet.Megvizsgaltak 2 centire voltam tagulva.Beoontest kaptam,atoltoztem.Befektettek es vartunk.Megerkeztek az elso fajdalmak amik lassan erosodni kezdtek.Kezdettol 3 percenkent jottek,de nem tagultam.Teltek az orak,egesz ejszaka setaltam,de semmi haladas,csak a fajasok erosodtek.Igy telt el 17 ora es masnap delben 12-kor vegre kaptam oxitocint,de akkor mar a falat kapartam annyira fajt.Egy ket ora utan mar magamon kivul voltam,de mar jottek lassan a tolofajasok.Tudtam,ez mar jo jel.3-kor megszuletett a kicsi.A kitolasi szakasz mar megvaltas volt a tobbihez kepest.Amikor azt mondtak,h latszik a haja,olyan erot kaptam,hogy 3-4 tolassal kint is volt a draga.Hatalmas szemeivel ramnezett es akkor mar nem fajt semmi,nem erdekelt semmi,a lenyeg az volt,h kint volt.Nemsokara ra megszuletett a placenta,osszevarrtak es mar jott is az elso szopi.:)

Azota mar mafel eves es februarra varjuk a kistesot:)

2010. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!