Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztatnátok, hogy nem lesz...

Biztatnátok, hogy nem lesz gond, vagy megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Már most(24.hét) keményedéseim vannak (ritkán kellemetlenek, fájdogálnak).Második baba, elsővel 28. hét körül kezdtem keményedni, Mg-ot szedtem, de végig keményedtem, 33 hetesen 2100-as volt a méhszáj, végül a 41.hétre született, hogy nem kíméltem magam. Most a "nagyot" emelgetem, fürdetem, sok fizikai feladatom is van, Férjem segít, de dolgozik, nincs mindig itthon. Egyre jobban félek, olyan sok rosszat olvasok itt a gyakorin is, hogy idő előtti szülés, meg koraszülött babák...Magnéziumot szedek, segít, de még így is előfordul 1-1 rosszabb nap, amikor feszít a keményedés..
2011. máj. 9. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne olvass!! Szokj le erről az oldalról inkább!! -rám valamelyik nap azzal hozták a frászt,hogy volt egy kérdés a pocakos keresztelős babonáról... hétvégén pedig mennem kell egyre... még mindig bennem van az a félelem,amit ott olvastam.


Ha kell,szedj több mg-t,vagy válts! én mg citrátot szedek.

Ha keménykedsz,akkor azonnal ülj le,vagy ha megteheted,feküdj le, simogasd a pocid körkörösen. Igyál sok folyadékot!! az nagyon fontos!!

Persze,ha valaki azt mondja,kíméld magad...nem tudod a nagyobb miatt.. így azt nem mondom. Én csak akkor emeltem a nagyobbat,ha muszáj volt. Ha sírt,mert elesett,akkor leguggoltam hozzá.


Remélem segítségedre voltam!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2 gyermekes,22hkm.

2011. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi ez a pocakos keresztelői babona? Én is keresztanya leszek várandósan.
2011. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alhasi fájdalmak, pocakkeményedés


Furcsa alhasi fájdalmak, enyhe mensesre emlékeztető görcsök mindhárom harmadban előfordulhatnak, nem kell foglalkozni velük.


A pocakkeményedés és a fájás szavak nem fejezik ki pontosan azt, amit takarnak, ezért sokan félreértik őket. A pocakkeményedés nem azt jelenti, hogy 1 ponton megkeményedik a hasad (ezt a baba mozgása okozza), sem azt, hogy az egész has akár órákon át kemény (ezt is a baba okozza), hanem azt a periodikusan ismétlődő, derékba kisugárzó görcsös fájdalmat, amit csakis a méhizomzat összehúzódása tud előidézni, és ami jóslófájásként vagy vajúdáskor jelentkezhet.


A fájás sem azt jelenti, hogy fáj a hasad. A fájás mindig periodikusan jelentkezik, legalább 30-60 másodpercig tart és általában a derékba is kisugárzik. Ha 60 mp-nél tovább tart, akkor az nem fájás (a tolófájások tartanak ennyi ideig, a jóslófájások sosem).


itt a link is ahonnet lemasolta:):)

[link]

2011. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik terhességem végig keményedős volt. Most is, vannak napok, amikor nagyon sokszor,sőt, van, hogy intenzíven bekeményedik a hasam. Azt is olvastam valahol, hogy ilyenkor növekszik a méh. Ha sokat pihenek, akkor sem enyhül. Gondolom frontoktól is függhet. Ne félj, én is megpróbálok nem parázni miatta.
2011. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!