Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismama vagyok, az...

35 hetes kismama vagyok, az átlag vérnyomásom 140/80 a terhességem alatt! A napokban 152/98,155/105 és 157/104 körülieket mértem a nap minden szakában. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Ma az ügyeleten 3x1 Dopegytet írtak fel, és mellé 0,25 mg-os Frontin nyugtatót. Fehérje nincs a vizeletemben. A vérnyomásom nem csökken! Mire számíthatok?
2010. okt. 9. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ez sajnos nagyon magas. Nekem 3*1 dopegyt mellett volt 140-145/90-95 és szülés alatt nagyon felment, rezgett a léc a császárra, de szerencsére megúsztam. Van dokid? Vagy 3*2 dopegytet kellene kiadnia neked, vagy másik gyógyszert. De ekkora vérnyomással már inkább a hypertonia ambulanciára kellene beutaló... a fehérjét én a helyedben minden nap ellenőrizném (lehet kapni tesztcsíkot patikákban), mert ha a fehérje megjelenik az nagy gáz. Nem vizesedsz?
2010. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta, hogy próbáljam meg duplázni az adagot, ahogy Te is írod 3*2-re, ha nem csökken reggelig, akkor jön a dupla adag. A teszt csíkot meg fogom venni! Köszönöm a tanácsot! Ha nem változik semmi, beindítják a szülésemet? Császároznak? Félek, még korai lenne! Nem?
2010. okt. 9. 18:58
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésedre a válasz, nem látom annyira, hogy vizesednék, talán picit!
2010. okt. 9. 19:00
 4/16 anonim ***** válasza:

elvileg ha nagyon bedurvulna a vérnyomásod a vége felé (180...) dönthetnek a császár mellett:(

próbáld ki a 3*2-őt ha a doki is mondta. Remélem segíteni fog!

Az viszont jó ha nem vizesedsz, mert így kisebb az esélyed a toxémiára.

2010. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Előző terhességemnél én is így jártam a 35.héten kaptam Dopegytet utána egy hétre nagyon bevizesedtem és felment mégjobban a vérnyomásom akkor kórházba kerültem és még kaptam gyógyszereket és a 38héten meg kellett császározni de akkor már napi 12db tablettát szedtem és úgy felment 180ra is.Ezért már nem várt tovább a doki!Ne aggódj minden rendben lesz amíg nem olyan rosszak az eredmények addig nem fognak műteni!Próbáld meg duplázni az adagot ahogy a dokid is mondta és reméljük sokat fog segíteni!Csak mondom teljesen egészséges gyönyörű kisfiam született aki ma már 3éves nagyfiú, ezt csak azért írom,mert Én mindig azon paráztam,hogy mennyi gyógyszert kell megennem,de Ők mármint az orvosok tudják mit csinálnak!

Bocsi,hogy hosszúra sikeredett,ha van kérdésed szívesen válaszolok!

2010. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg hasznosak! Tegnap este 115/82 és 114/74 körülieket mért rajtam a férjem, úgy, hogy már feküdtem az ágyban, ma reggel ébredéskor, szintén az ágyban ugyan ezeket mérte. Felkeltem, és amikor kiértem a konyhába, már megint 155/98 volt! Olyan, mint ha fekve lenne csak jó! Amiért a legjobban aggódom az a baba, mert azt olvastam mindenhol, hogy ha nekem magas a vérnyomásom, ő nem kap elég oxigént! Ki vagyok már... :(
2010. okt. 10. 08:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Leírom az én esetem, hátha megynyugtat.Nekem már a 16.hétttől mértek néha magas vérnyomást(160/70).Ráfogták hogy fehérköppeny szindróma, tehát csak orvosnál volt magas, otthon okés.Majd a 25. héttől már otthon is 150 fele ment.Én is nagyon féltem hogy baja lesz a babámnak, sok rosszat olvastam erről.Fehérje nem volt, nem vizesedtem, csak az utolsó 3 hétben.A 37. héttől már befektetett a doki, és 8 szem gyógyszer mellett volt 140 alatt a vérnyomásom.De a fiam makk egészségesen, majd négy kilósan született:-)

Nem idegeskedsz sokat, és nem azért magas?Tapasztald ki magadon.Én tudom hogy nálam az sok izgalom, sterssz is közre játszott hogy felment a vérnyomásom.

2010. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni hogy simán lett meg a kisfiam, nem ment fel a vérnyomásom szülésnél sem, utána még néha mértek magasat a gyermekágyon, de helyreállt.

Nálad sajna a második érték nagyon magas, azt modnják az nem túl jó, de a dokid biztos okosabbat fog majd mondani.

Nyugi, nemsoká babázol!

Utolsó voltam.

2010. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
stressz akart lenni:-)
2010. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Valóban sok volt a stressz a terhességem alatt, és még most is sok, de ilyen magas vérnyomást egyáltalán nem mértem... főleg nem tartósan, ami most 3 napja beállt. Szedem a gyógyszereket, de nem csökken, még millió dolgom lenne, és nem tudom elvégezni, valamint aggódom, mert itt írtátok is, hogy befektetik a kismamákat, ha nem tudják levinni, és rémiszt a gondolat, hogy az utolsó 5 hetemet kórházban kell majd töltenem... A baba egészsége a legfontosabb, de azért ez fájó pont, pláne ha még meg is császároznak... Amúgy, ha fekszem, akkor normális a vérnyomásom teljesen 115/74 de ha felállok, és megyek, akkor elszáll... pedig már olyan lassan mozgok mint egy lajhár... Amúgy miért kell császározni magas vérnyomással?
2010. okt. 10. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!