Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen volt, hogy...

Kinek milyen volt, hogy zajlott le egy rosszullét terhesen? volt hasonló rosszullétje, mint nekem? Elmúlt?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, most 3 napja derült ki. Első jelek a gyomorsav, émelygés, hányinger volt, utána pedig iszonyat fáradtság jött rám. Első babánál semmi bajom nem volt, ritkán gyomorsav miatt émelyegtem csak. Emetofóbiám van, félek a hányástól. A gyomrommal nincs baj, de elkezd a fejem fura lenni, mintha fájna, utána jön az émelygés és eleinte még elmúlt ha lefeküdtem, de mostmár fekve is van. Nincs "mindjárt hányok" érzésem, csak a fejem miatt tör rám az émelygés. :( Lehet a front miatt van, vagy nem tudom.
2023. ápr. 30. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekem csak gyomorégésem volt és fáradtság. Sajnos, nem maradt meg a babám 😥Én pont azon lepődtem meg, hogy akkoriban egymást érték a frontok, nekem a hidegnél szokott fájni a fejem, akkor meg összesen csak 2x keltem fejfájásra 🤷🏼‍♀️
2023. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! 🙄 Elsőnél nagyon rosszul viseltem a frontokat végig,de inkább csak szédülés és fejfájás volt, bár terhességi magasvérnyomásom is volt.
2023. ápr. 30. 11:34
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem csak terhesen van migrénem, akkor is mindig hideg frontnál. Én hányni is szoktam ilyenkor (az első trimeszterben is hánytam, de ez a fejfájós hányás ez attól független). Úgyhogy simán lehet terhességi tünet. Lehet, hogy nem lesz ennél rosszabb, de nekem a terhességi hányás is úgy jött ki, hogy 6. hétig tök jól voltam, aztán pár napig csak rosszul éreztem magam, kicsit émelyegtem, aztán 14. hétig úgy hánytam naponta akár 50x is, mintha kötelező lenne. Úgyhogy ebből még bármi lehet. :(
2023. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
3 napja derult ki. Lesz ez meg igy se.
2023. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Gyerekkorom óta küzdök az emetofóbiámmal, ami egy gyerekkori trauma miatt alakult ki. Nekem nagyon nehéz téma a hányás, hányinger. 16 éve hánytam utoljára, de így is rettegek tőle! Ha nem tudsz érdemleges, hasznos választ írni, akkor kérlek, ne itt pocsékold az idődet!


3-as köszönöm a válaszodat!

2023. ápr. 30. 11:52
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem onnantól, hogy pozitív lett a tesztem 5. Hét folyamatosan fokozódott. 6-12. Hétig kb az alváson kívül folyamatosan émelyegtem hánytamm. Tök mind1 volt, hogy reggel vagy este vagy délután. Bármit ettem savam volt. Csomó kajától megundorodtam. Alig bírtam megenni valamit. Volt 2 hét, hogy háztartási kekszen meg ropin és pár szem gyümölcsön éltem. Vizet is kihánytam így a hideh kinley gyömbér segített, de aztán attól is megundorodtam. Állandóan olyan érzésem volt, mint ha fejbevertek volna. Amúgy a vérnyomásom ilyen 100-105/65-75 szóval valszeg az is okozta/okozza. Most vagyok a 14. lassan 15. hétben, kb múlthét vége fele kezdtek el enyhülni a dolgok...bár most pl állandóan sírok...de legalább nem hányok. :D iszonyat nehéz..irigylem azokat akiknek ilyen álomterhessége van és kb meg sem érzik, hogy terhesek...
2023. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sokszor szédüléssel kezdődött. Levert a víz, egyre jobban szédültem és hánytam. Ez reggelente jött elő leginkább.

Szagundorom is volt de ezt nem kísérte hányinger.

Néha evést követően volt hányingerem, de napközben-este hányás nélkül, étel nem jött vissza.

Savam pedig nagyrészt csak üdítőktől és édességtől volt, el is hagytam az ilyesmit. Viszont a 3. trimeszterben mindegy volt mit eszek és iszok, mindennapos lett.


Időben 7-12 hetes kor között volt hányingerem és a reggeli szédülés is enyhült, de nem múlt el kb 16-18 hetes korig.

2023. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

#6! Nézőpont kérdése. Én is utálok hányni, de inkább hánytam volna napi 20x, csak megmaradt volna.

#1

2023. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a gyomorsavval kezdődött. Hiaba szedtem kettesével a renniet, semmit nem ért. Volt, higy dolgoztam és a savtól begörcsölt a gyomrom. Mire átértem a gyógyszertárba, gyalog kb 3 perc volt, a gyógyszertar elött kidobtam a taccsot. Szó szerint savat hánytam.

Utána írt fel a doki gyógyszert rá.

Utána jött a másnaposság. Komolyan mint egy élő, masnapos halott, úgy éreztem magam a 7.től a 10.hétig. hanyinger, hányás, erőtlenség, faradtság. Brutál volt.

10.héten meg egyik napról a másikra megszűnt minden tünet.


2.terhességemnel nem voltam rosszul. Ott szülésig görcsöltem.

2023. ápr. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
#sajnálom. Én sem panaszkodtam csak mondtam, hogy nehéz. Szerintem ne mindenből ezt hozd ki, hogy elment a babád, mert ha befordulsz az nem jó. Remélhetőleg van még esélyed újból teherbe esni. Inkább légy picit pozitívabb és össze fog jönni megint és meg is marad.
2023. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!