Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Rh (D) pozitív vércsoport,...

A Rh (D) pozitív vércsoport, ellenanyagszűrésre pozitív lett az eredmény, a leleten 1 hónap múlva kontroll javasolt. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Ez ezek szerint valami bajt jelez?

A dokimat nem érem el mert sztk-s csak. A védőnőm még nem válaszolt, de kicsit aggódok.

Valakinek volt ilyen eredménye? S esetleg teendő ezzel?



#terhesség #ikrek #Pozitívellenanyagszűrés
2023. máj. 6. 21:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy ikres kismama vagyok, ez a 4. terhességem, de 2 vetélés volt, a kisfiam 1 éves.
2023. máj. 6. 21:09
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugye ez a kerdes csak egy vicc?
2023. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne vicc? Gondolod ennyire unatkozom? Na ne már...
2023. máj. 6. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne vicc? Nekem is a 2. ellenanyagom pozitív lett, holott én is rh+ vagyok. Nekem annyit írtak a leletre, hogy választott vért kaphatok csak, ha transzfúzióra lesz esetleg szükség. Ez annyit jelent, hogy a vér több paraméterét is vizsgálják,nem csak a vercsoportját. Nekem így magyarázták konyhanyelven. Igazából azt mondta az orvosom, hogy lehetséges a következő vervételnél már nem is lesz pozitív. Amúgy valami olyat is mondtak, hogy ez a következő esetleges terhességnél okozhat gondot, nem a mostaninál. És az rh negatívaknál számít igazán. Szóval elég bonyolult, én sem egészen értem, de azt mondták nem kell aggódnom.
2023. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es

Pontosan ezt írták nekem is a leletre. Este megnéztem a kisfiamnál kapott eredményeket, nála még negatív volt az ellenanyag, úgyhogy akkor nekem is még veszélytelen. Nagyon köszönöm a válaszod! ☺️

2023. máj. 7. 07:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szurival lerendezik majd ha baj van :)
2023. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok, én a 3.-t várom, eddig nekem is negatív volt végig. Most is a 2. trimeszteri lett pozitív, az első még nem.
2023. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sosem voltam terhes, vért nem kaptam. Még is vannak ellenanyagjaim. Rh negatív vagyok.

Annyi, hogy csak 37 C -ra felmelegített , választott vért kaphatok.( olyan ellenanyagom is volt, ami hidegben reagál a vörösvértestekkel)

Az ellenanyagokat nem mindig lehet kimutatni, de ha volt már egyszer , akkor később is lehet. Mivel a memória B sejtek megjegyzik, hogy mikkel találkoztak már anno és újra elkezdődhet az ellenanyag termelés .

2023. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!