Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes terhes vagyok és...

12. hetes terhes vagyok és véletlenül olyan ételt ettem amiben alkohol volt, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Férjem szüleinél ebédeltünk és nem kérdezem rá, hogy az étel tartalmaz-e alkoholt. Amikor belekóstoltam akkor éreztem és utána már nem is ettem többet. Szerintetek lehet baja a babának?

2023. máj. 7. 19:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, ha egy ételbe tesznek alkoholt, elöször is mennyi kerül az összesbe - pl. pörköltbe tesznek 8-10 adaghoz 2 dl bort, ami eleve nem sok, másodszor, ha kiszámolod, mennyi jut egy adagba - kb 2 cent - az gyakorlatilag nem mérhetö alkoholtartalmat jelent. Ennyi ban egy érett gyümölcsben is. Ha meg netán még fözték is, akkor ez a pici is nagyrészt elpárolog.
2023. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 babyboom567 ***** válasza:
15%
Tényleg nem lesz semmi baja, viszont óriási taplóság terhes kismamának, alkoholos ételt felszolgálni.Meg úgy általában is, erről illene előre megkérdezni a vendéget erről.Mert pl én(és rengeteg más ember) utálom a csípős ételt.Az alkoholost meg főleg,pl egy vörösboros bármi szagától konkrétan hányok,én pl asztalhoz sem ülnék, ha ez lenne felszolgálva.
2023. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nagy baj lesz, vigyázz😃
2023. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
Mekkora baromság ez az orvosi javaslatra kifogás használása a piálásra terhesen...a kajától nem lesz bajod, de akármilyen mennyiségű alkohol akár itt az említett napi egy deci bor is káros a magzatra....de igyatok csak aztán majd csodálkoztok ha baja lesz a gyereknek...nem feltétlen születés után egyből hanem akár évekkel később. Nekem eszembe nem jutna. Az az orvos aki meg ilyet mond valszeg valami őskövület lehet vagy 2essel diplomázott.
2023. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
Hát aztán te hanyassal diplomáztál az orvosi egyetemen, 14-es?
2023. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
3%
15ös te hány liter bort ittál meg terhesen? Ja várj gyorsan kiszámolom ha napi 1 decit ittál akkor az egész terhességed alatt megittál 27 üveg bort ha pedig 2 decit is benyakaltál naponta akkor 54 üveggel kellett fogyasztanod ha 1 literes üvegekkel számolunk. Ha 7 decis vagy 5 decisek az üvegek akkor több üveg bor csúszott le. Biztosan egészséges lehet 30-60 üveg bor a terhesség alatt :D napi 1 deci...
2023. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

#16

Picit lehet inni, ne lihegd már túl!

2023. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%
17 nem lehet. Olvass utána...magzati alkohol szindróma pl...de igyatok...komolyan mindenki ekkora alkoholista ebben az országban, hogy még terhesen se tudja megállni?
2023. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
40%

#18

Aha, jó is az :)

2023. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

Nem lesz ennyitől semmi bajod, ne aggódj. A babának sem.



Ugyanakkor, napi 1 dl bor nem terhesen is sok. Kezd már nagyon durva méreteket ölteni ez a társadalmilag elfogadott, sőt már-már elvárt alkoholizálás. Már heti! 1-2 dl bor is odavág például a bél nyálkahártyájának. Onnan meg sorra következnek a válogatott egészségügyi problémák. És még nem terhes nőkről beszélünk. De tovább gondolva talán el lehet képzelni, hogy egy károsodott bélnyálkahártyával mi jut be a vérkeringésbe, majd át a placentán, aminek nem kéne ott lennie. A tápanyagok felszívódása is romlik ez mellett, és a magzat egy eleve csapnivaló mikrobiomot kap kezdőcsomagnak. (Már az anyaméhen belül elkezdődnek ezek a folyamatok.) Eltiltanám a hivatása gyakorlásától azt az orvost, aki alkoholt javasol egy kismamának. Messze nincs akkora haszna 1 dl vörösbornak, mint amekkora kárt tud okozni. Lehet mondani, hogy a magamfajták lihegik túl, nem az én bajom lesz. Csak azért írtam le, hogy hátha valaki túl akar nézni azon, hogy mit mond egy random nőgyógyász a témáról, aki nem tudja vagy nem is akar holisztikusan gondolkodni a saját szakterületén (?).

2023. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!