Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok.A...

12 hetes terhes vagyok.A Cataflam gyógyszer illetve az Algoflex Duo árthat a babának?

Figyelt kérdés

Erős migrénes vagyok sokat szedem ezeket a gyógyszereket.Úgy hallottam sok-sok gyógyszerben van olyan amit terhesen nem lehet szedni.Valaki esetleg tudja,hogy melyek azok amiket lehet vagy nem lehet szedni?

Első babám és nagyon félek,hogy baja lesz,viszont sajnos én nagyon migrénes fejfájós vagyok és ezmiatt sok sok gyógyszert szedek,de legfőképp ezt a kettőt.


2022. jan. 31. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
paracetamol a legkevesbe artalmas, ilyen pl a rubophen, panadol
2022. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
de ezeket is csak akkor ha nagyon muszáj, probalj pihenni, kamillazni 😔 mindenkepp jelezd a dokidnak, hatha van valami jotanacsa
2022. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

[link]

ezt olvasd el

2022. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Jajj, hagyjuk már ezt 4es,játszod itt a mártírt... Az ilyenek azok akik verik a melluket hogy migrenesek de életükben nem volt valódi migrenjuk... Különben tudnák hogy de, igenis lehet bevenni migren gyógyszert ha a fajdalom annyira, erős mert többet árt a babanak ha az anya szenved. Képzeld én 2x is vettem be és semmi baja a gyerekemnek, de te amúgy is, fogyatékos lettél pedig biztos nem szedett semmit édesanyád.
2022. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Fekvés meg hideg borogatas rohognom kell akinek az elmulasztja a migrenjet😂😂😂😂
2022. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, algoflex duo nem mehet, cataflam vegszukseg esetén igen, én algopiryn szedtem mikor már minimum 2 napja fájt és nem múlt el az ilyen hulyesegekre h hideg borogatas meg fekvés.
2022. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Első trimeszterben több gyógyszert szedhetsz.

[link]


De mindig kérdezd meg a dokit mielőtt beszedsz valamit,ez most csak egy gyors rákeresés volt.Nem minden terhesség egyforma,ami nekem jó azt pl neked lehet,hogy nem lehet vagy épp fordítva.

2022. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Én szinte hallottam ahogy a migrénem kiröhögi a panadolt.


Én orvosi engedéllyel vettem be cataflamot. Nem tudom hány hetes voltam, de valamikor 20 hét felett. Ekkor mondta a doki, hogy egyet egyet néha ha muszáj akkor vegyek be. Egyszer volt rá szükség csak. De előtte 20 órát szenvedtem és hánytam ki mindent mire megtörtem és bevettem. Előtte ki akartam tartani hogy nem veszem be, de egy megváltás volt.


A fiamnak van néhány problémája, de ha ez annak az egyetlen szem cataflam számlájára írható akkor megeszem a kalapom...

2022. febr. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Kérdeztem én is a nőgyógyászt, időnként be lehet venni 1-1 szem cataflamot. Azért egy durva migrént nem lehet "kikamillazni". Egyébként van a piros panadol, amiben kevés koffein is van a paracetamol mellett, az is egész hatékony, kisebb fejfajasokat jol elmulasztotta, nekem az is bevalt.
2022. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Orvost mindenképp kérdezz meg. De nekem pl cataflant engedtek 1-1 szemet. De nekem talán szerencse, hogy aurás migrénem van, tudom mikor lesz, ha még a legelején sikerül elcsípni akkor a panadol is segít, kicsit gyengébben jön, ha időben beveszem, igaz nem terhesen teszteltem ezt. Nem csak amiatt rossz terhesen a migrén, mert az anya szenved... Simán elájulhat, hányhat folyamatosan, lehet érzékcsalódása egy egy rohamnál. Nekem terhesség alatt kevesebb rohamom volt, konkrétan 2 (a doki szerint a hormonok, van akinek ritkul, másnak sokkal több lesz terhesen), de a migrén nem annyi, hogy fáj a fejem.
2022. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!