Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett folsavat/terhe...

Aki nem szedett folsavat/terhesvitamint, stb terhesség előtt, az mikor kezdte szedni? Egészséges baba lett?

Figyelt kérdés

Mi készültünk a gyermekvállalásra, nőgyógyászom is tudta, de nem javasolta hogy előtte szedjek bármit is. (Amugy en magamtól minden nap csak d vitamint meg magnéziumot szedek-ha nem felejtem el). Annyira nem is olvastam utána a dolgoknak, úgyhogy nem szedtem semmit, de egészségesen éltem, heti 2-3x alkalmmal sportoltam, egészségesen étkeztem és azt hittem ez elég.

Mivel a nőgyógyász enyhe PCOS-t állapított meg ezért azt mondta nem valószínű, hogy egyből sikerül a baba, de hogy azért próbálkozzunk egy pár hónapig, mert nem volt nagy eltérés a hormonjaimban..

és egyből sikerült.. rögtön az első hónapban!! Viszont a változó ciklushosszom miatt elsőnek csak a 7.héten voltam orvosnál. Addig szinte semmit se szedtem a meglévő vitaminjaimon kivül🥺😕

Sőt, igazából a 8.héten kezdtem szedni, mert ez egy pénteki nap volt, rohantam tovább és így csak kövi hétfőn vettem meg a femibiont. Azóta persze szedem, de mindenhol azt olvasom, hogy a nyitott gerinc kb a 4-5.terhességi hetig alakul ki, utána már másban van szerepe a folsavnak.

Szóval pont kb mikor a legjobban kellett volna semmit se szedtem.

Most vagyok a 13.héten.

(Eltérést eddig nem láttak, 2x voltam azóta UH-n a Czeizel intézetben, jó lett a múlt héten a genetika is, de úgy olvastam a nyitott gerincet leginkább majd a 18-20.heten nézik)


Ti mikor kezdtétek szedni a folsavat, vagy terhesvitamint? Olyanra gondolok főleg, aki semmit se szedett előtte, ami folsav tartalmú.

Abban bizom, hogy más is van így mint én (tudatlanul) aztán csak az első uh utàn kezdi szedni, mégis sok egészséges baba születik.


2023. máj. 21. 08:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Terhesvitamint egyikkel sem szedtem, folsavat a másodiknál 1 hónappal azelőtt kezdtem, hogy teherbe estem volna, az elsővel kb a 8. héten. Nincs semmi bajuk
2023. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A folsavnak koraterhességben lett volna a legnagyobb szerepe.

Én alapból szedtem ezeket: D-vitamin, E-vitamin, B komplex, C-vitamin, folsav, magnézium, kollagén+kálcium, Omega3. Terhesség alatt is folytattam.

Lombikoztunk, 2 lombik közt inozitolt is szedtem tablettában.

2023. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
Soha semmilyen vitamint nem szedtem, nincs rá szükség, ez csupán jó marketing.
2023. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Soha semmit nem szedtem. A vérképem végig tökéletes volt, és a kisfiam is egészséges.
2023. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld 👍

Én is bizom a legjobbakban, köszönöm!

2023. máj. 24. 18:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!