Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett folsavat/terhe...

Aki nem szedett folsavat/terhesvitamint, stb terhesség előtt, az mikor kezdte szedni? Egészséges baba lett?

Figyelt kérdés

Mi készültünk a gyermekvállalásra, nőgyógyászom is tudta, de nem javasolta hogy előtte szedjek bármit is. (Amugy en magamtól minden nap csak d vitamint meg magnéziumot szedek-ha nem felejtem el). Annyira nem is olvastam utána a dolgoknak, úgyhogy nem szedtem semmit, de egészségesen éltem, heti 2-3x alkalmmal sportoltam, egészségesen étkeztem és azt hittem ez elég.

Mivel a nőgyógyász enyhe PCOS-t állapított meg ezért azt mondta nem valószínű, hogy egyből sikerül a baba, de hogy azért próbálkozzunk egy pár hónapig, mert nem volt nagy eltérés a hormonjaimban..

és egyből sikerült.. rögtön az első hónapban!! Viszont a változó ciklushosszom miatt elsőnek csak a 7.héten voltam orvosnál. Addig szinte semmit se szedtem a meglévő vitaminjaimon kivül🥺😕

Sőt, igazából a 8.héten kezdtem szedni, mert ez egy pénteki nap volt, rohantam tovább és így csak kövi hétfőn vettem meg a femibiont. Azóta persze szedem, de mindenhol azt olvasom, hogy a nyitott gerinc kb a 4-5.terhességi hetig alakul ki, utána már másban van szerepe a folsavnak.

Szóval pont kb mikor a legjobban kellett volna semmit se szedtem.

Most vagyok a 13.héten.

(Eltérést eddig nem láttak, 2x voltam azóta UH-n a Czeizel intézetben, jó lett a múlt héten a genetika is, de úgy olvastam a nyitott gerincet leginkább majd a 18-20.heten nézik)


Ti mikor kezdtétek szedni a folsavat, vagy terhesvitamint? Olyanra gondolok főleg, aki semmit se szedett előtte, ami folsav tartalmú.

Abban bizom, hogy más is van így mint én (tudatlanul) aztán csak az első uh utàn kezdi szedni, mégis sok egészséges baba születik.


2023. máj. 21. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Mindkét lányomnál csak a pozitív teszt után kezdtem el szedni elevitet. Addig semmit, egészségesek.

Nyugodj meg, ha baj van, időben észreveszik, ezek csak vitaminok.

2023. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Egy vitamin sem csodaszer, neked lesz jobb ha szeded. A baba elveszi magának amire szüksége van, csak akkor neked nem marad. Első 2 babámnál egyáltalán nem szedtem folsavat, mindketten egészségesek. Femibionban úgysincs annyi amennyi kellene, azt külön szokták szedni.
2023. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Képzeld el, hogy a terhesvitaminok előtt is születtek ép egészséges babák. Hova tovább, azért egy 21. századi európai országban egy középosztálybeli nő bevisz annyi vitamint és ásványi anyagot pusztán táplálkozásból, hogy ki tudjon hordani egy egészséges terhességet.
2023. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Sose szedtem semmit,mindkét gyerekem teljesen egeszseges
2023. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én sem szedtem semmit a pozitív teszt előtt, csak multivitaminos rágótablettákat, semmi folsav, D-vitamin vagy terhesvitamin. Egészséges lett a baba, most 8 hónapos :)

Az, hogy pl. a folsav hozzájárul a különböző fejlődési rendellennességek megelőzéséhez, nem jelenti azt, hogy anélkül beteg lesz a baba, vagy mellette nem lehet baja. Nyugi, szerintem nem ezen fog múlni, rendben lesz minden! :)

2023. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
4 gyerekünk van,mindet terveztük,de csak a pozitív teszt után vettem mindig vitamint,azt is úgy szedtem,hogy igyekeztem nem elfelejteni,de előfordult,hogy több napig se vettem be.Én amúgy semmit nem szedek alapból,még C,D vitamint se,csak ha beteg vagyok,vagy úgy érzem,hogy az leszek.Minden gyerkőc makk egészséges,időre születtek,és kincsek sem voltak,majdnem 4 kg-val született mindenki.Ha eleve egészséges vagy,mozogsz,jól eszel, akkor semmi gond nem lesz,még akkor se,ha végig nem szedsz semmit.Persze majd a lábáról mutatják,ha kell mégis valami,pl vas,az a vége felé nekem is kellett,de magam miatt,nem a baba miatt,hiszen ő pont tőlem vette el.
2023. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem szedtem előtte semmit majd utána is 3 hónapig 4.5kg lett egészséges ma már 25 éves, a lányomnál egyáltalán nem szedtem 4kg lett és 23 éves.

Régen nem is szedtek vitaminokat és nem halt ki az emberiség, jó és hasznos, de azért ha nem szedi az ember nem a világ vége.

2023. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Én a 8. héten tudtam meg, hogy terhes vagyok, szoptattam, előtte egyszer sem jött meg. Nem szedtem semmit, egészséges a baba. :) Az elsővel már tervezéskor szedtem a vitamint, aztán 5. héttől 14.-ig úgy hánytam, hogy hiába vettem be, kijött. Úgyhogy vele akkor nem szedtem semmit, de ő is egészséges.
2023. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden terhesvitamintól hányingerem volt...egészséges a lányom
2023. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat egyáltalán nem szedtem, és terhesvitamint is csak a 11.héttől mert mindenki a frászt hozta rám, hogy hogyha nem szedem, akkor jajj ez meg az.


Sportolás miatt már évekkel a terhesség előtt is szedtem magnéziumot, D vitamint meg a téli időszak miatt.


Na épphogy eltudott fogyni a terhes vitamin, mert a 12.héttől a napi ötszöri étkezés helyett napi hétszer hánytam.


Az orvos által kírt magnézium citritet sem tudtam szedni, mert égett tőle a gyomrom, úgyhogy vissza tértem a jó öreg dm sajátmárkás magnéziumhoz.


A kisfiam ép és egészséges, a verképem is végig az volt, leszámítva a gyerekkoromtól alacsony vasamat.

2023. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!