Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dermoid ciszta?

Terhesség alatt dermoid ciszta?

Figyelt kérdés

10 éve műtötték dermoid cisztával, mindkét petefészkemből kiszedtek 1-1 darabot. Sajnos, most megint kiújultak, de közben várandós lettem, jelenleg az első trimeszterben vagyok.

Holnap megyek tumor markerre, dokim azt mondta ennél többet a terhességem alatt nem fogunk tudni velük kezdeni, félek, hogy esetleg a hormonális változások miatt növekedésnek indulnak, megcsavarodnak, vetélést okoznak. 3 illetve 4 cm-esek.

Volt valaki esetleg hasonló helyzetben? :( Magától a laparoszkópiától nem félek, hisz volt ebben részem már, de így, hogy várandós vagyok, nem műthetnek meg.



2023. máj. 25. 12:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Lekopogom, eddig a várandósságom amúgy teljesen problémamentes, 8. hétben vagyok. Félekyha rossz eredmény jön ki a vizsgálaton, akkor arra fognak kötelezni, hogy vetessem el a babát. Első terhességem egyébként.
2023. máj. 25. 12:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs kényszerabortusz. Nyilván elmondják a veszélyeket, de te döntesz senki más.
2023. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Senkit sem köteleznek abortuszra, akkor sem, ha a baba beteg, akkor sem ha te. Nyilván elmondják a kockázatokat, ha megcsavarodik, nagyon megnő stb stb akkor mit okozhat, de a döntés a tiéd. Nem fognak erőszakkal lekötözni és megcsinálni. De sok nőnek vannak cisztái és hordanak ki babát, folyamatosan figyelik a cisztákat, valószínűleg emiatt több vizsgálatod lesz, gyakrabban kell menned az orvoshoz.
2023. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok szakértő és csak neven olvasgattam, de szerintem lehet programcsászár lesz. És akkor császárnál már a cisztákat is kiveszik. Gyakrabban kell majd dokihoz is járni, hogy tuti minden rendben legyen.

De ne aggódj, figyelni fognak, hogy minden rendben legyen :) Boldog babavárást.

2023. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!