Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 orat dolgozok ezen lehet...

12 orat dolgozok ezen lehet valtoztatni?

Figyelt kérdés

Holnap jelentem be a munkahelyemen hogy 5 hetes terhes vagyok.

A szerzodesembe 8 orat irtak de megis 12 oraznom kellett es nem birom. Van jogom ahoz hogy 8 orazast kerjek?

Ha van jogom de nem engedik akkor mit tehetek?



2023. máj. 25. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Ha van jogom de nem engedik akkor mit tehetek?"


Csak erre tudok válaszolni.

Elmondod mindezt őszintén a nőgyógyásznak. Hogy ezt így nem bírod csinálni (hogy jogszerűtlen is, azzal most ne foglalkozzunk). Ő még szépen kiír táppénzre.

A főnököd meg kinyalhatja.

2023. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Van már szívhang egyáltalán? Voltál már nőgyógyásznál aki megállapította az élő terhességet?
2023. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es, 5 hetesen meg nincs szivhang. A haziorvos ki tud irni tp-re.
2023. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
5 hetes terhességet ne jelents be. Amíg nincs orvosi igazolásod a terhességről, simán kirúghatnak.
2023. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3!

Tisztában vagyok vele, 2 gyerekem van.

Azért tettem fel a kérdést mert nem tudom elképzelni hogy valaki vizsgálat, szívhang nélkül bejelent egy 5 hetes terhességet a munkahelyén!

Simán lehet még bármi belőle...a férjemet kívül senkinek nem mondanám el ilyen korán.

#2

2023. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Holnap a helyedben semmit nem jelentenék be. Majd ha igazolt terhességed lesz. Addig mehetsz sima táppénzre.
2023. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5-ös. Ez sajnos nagyon függ a körülményektől is. Én sem szerettem volna világgá kürtölni hogy pozitív lett a tesztem, de muszáj voltam szólni az első uh előtt, mert 12 órába nehéz fizikai munkát végeztem és 2 vetélés után eléggé aggódtam. Addig könnyebb munkát kértem míg nem látott orvos. Petezsák és szikhólyagnál már terhességet írt a papíromra. Így 6 hetesen mentem a házi orvoshoz és azóta nem dolgozom. Nyilván más egy gyár mint a vendéglátás, vagy nem tudom hogy mit dolgozik a kérdező, de ha muszáj meglépnie a táppénzt, ki fogja írni az orvos zokszó nélkül akár egy hátfájással is. Hogy ki rúgják e? Az csak is a főnöke emberségén múlik.
2023. máj. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hivatalos papirt kaptam arrol hogy terhes vagyok.
2023. máj. 26. 18:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Higyan, mikor 5 hetesen még szívhang sincs?
2023. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Elmentem a nogyogyaszhoz. Akkor voltam 4 hetes es 6 napos.

Lefotozta a magzatot nekem, es kiallitott egy hivatalos papirt arrol hogy babat varok. :)

2023. máj. 26. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!