Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok....

Szucs oliver kérdése:

18 hetes kismama vagyok. Vércsoport meghatározás a 16. héten lett levéve. És a teljes ellenanyagszűrés pozitiv lett! Ez összefügghet azzal hogy mindketten A-s vércsoportúak vagyunk de a párom negativ én meg pozitiv vagyok? És ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ellenanyag szűrés nem a "nagy" vércsoportokra van (A, B, AB, 0), hanem, hogy Rh negatív, vagy pozitív. Akkor van gond, ha Te Rh negatív vagy, a babád, pedig Rh pozitív, vagy fordítva. Ilyenkor ugyanis a szervezeted ellenanyagot termel, ez az antiD. Erre van gyógyszer. Valószínüleg meg is fogod kapni. De a dokid szerintem el fogja mondani. A lényeg, hogy a mostani babádat ez nem érinti, hanem azért kapsz majd ellenanyagot, hogy a következő terhességnél is minden rendben legyen.
2010. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de ő rh +. így elvileg nem lehet gond.
2010. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, én is hallottam róla hogy a második terhességnél lényeges.

De én már voltam egyszer terhes sajnos hat hetesen elvetéltem.Az a terhesség beleszámit, vagy ez számit ugymond az első babának és 'csak' a következőnél lesznek gondok?

2010. okt. 11. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Vetélés is számít, akkor kellene csak szurit kapni szülés után, ha rh- lenne az anyuka, de te a rh+ vagy, így semmi gond a vetélés miatt sem.


19 h km

2010. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

ezen a héten megyek terhesgondozásra ott megfogom emliteni csak féltem és ezért kérdezem

2010. okt. 11. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!