Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy mindkét oldalon...

Normális hogy mindkét oldalon hallok szívhangot?

Figyelt kérdés
16.héttől használom az angelsound készüléket. Mindig meghallgattam először az ér lüktetését, majd a szívhangot, szóval meg tudom különböztetni. Most vagyok 23.hétben, már 1-2 hete érzem a mozgást, viszont nem napi rendszerességgel, így gondoltam meghallgatom. Bal oldalon kezdtem el, egyből meg is találtam, viszont kb 15-20cm-rel arrébb, konkrétan a hasam másik oldalán is hallottam ugyan abban az ütemben, picit halkabban. Normális, hogy ilyenkor már ennyire hallható bárhol?

2023. jún. 3. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A köldökzsinór is ugyanazzal a tempóval lüktet. Azt is hallhattad. Amúgy meg elég gyorsan át tud úszni a babi a másik oldalra :)
2023. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom nekem azt mondta, hogy elvileg nem is feltétlenül ott hallod a hangot, ahol a szív van. Van, hogy vezeti belül valami a hangot.


De így végiggondolva nem feltétlenül értem mire gondolt, mi vezetheti.

2023. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj nem tudom leírni normálisan🤣 a köldökzsinór pulzálása megegyezik az én szívhangoméval tudtommal🫣 szóval az nem lehet szerintem.

Igazából a lényeg, hogy mindkét oldalon hallom, ami fura🥲eddig nem volt ilyen.

2023. jún. 3. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen hiába a másik oldal szimmetrikus a beesési szög és ezért hallod.

Csak ötletelek.

2023. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Ott van az 1-es válasz. Amúgy kérdező a köldökzsinór a baba szívhanggal egyezik meg. Amit hallhatsz lassab az a te hasi verőered.


A baba és köldökzsinór szívhang 120-150 között van.


+ simán átmegy a baba egyik oldalról a másikra...

2023. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!☺️🥹

Oda vissza tettem a szívhang hallgatót kb 1 mp alatt, nem gondolnám, hogy 10x “átment” egyik helyről a másikra.

De akkor a köldökzsinór is lehet🥹 csak ennyi helyen még sosem hallottam.

2023. jún. 3. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!