Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha nem hallottunk...

Normális ha nem hallottunk szívhangot a védőnőnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes terhes vagyok és most jöttem meg a védőnőtől, és nagyon izgatott vagyok mert néztünk szívhangot de nem hallottuk. A védőnő annyit mondott, hogy még pici, majd talán a kövinél. Normális hogy nem hallottuk?


2012. ápr. 18. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha erzed mozgolodni, akkor nincs gond.:-) ha viszont azt sem, akkor azonnal korhaz.
2012. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem a doki nézett a 16.héten, és akkor hallottuk.Van, amikor elbújik és nem hallani, mert a doki is azt mondta: "megpróbálunk vadászni szívhangot,de ha úgy fekszik nem halljuk majd"

Szerintem ne izgulj, már biztos érzed a mocorgását, úgyhogy nem lehet gond.

19hkm

2012. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 timszy25 ***** válasza:

Pici?24 hetesen ez érdekes.

Én 10 hetesen amikor voltam a védőnél akkor simán hallottuk a szívhangot.Persze ez nem azt jelenti,hogy valami baj van.

Nyugodj meg legközelebb már biztos hallani fogod.

2012. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Érezni érzem,enyhe mozgásokat.
2012. ápr. 18. 16:13
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is ma voltam csak én 22 hetes vagyok.

Mi is alig találtuk meg. Mondtam a védőnőnek,hogy egészen lent érzem mozogni,ő meg a köldököm környékén keresgette a szívhangot.A baba közben olyanokat rugdosott,hogy csak na. Azt mondta ha lent mozog,akkor ott a lába van és nem a mellkasa.

A végén mégis nekem lett igazam és ott találta meg ahol mutattam neki.

Azt mondta,hogy nagyon huncut ez a baba és amit régen az iskolában tanult,azt cáfolta meg,mert ilyenkor már fentebb kell lennie a szívhangnak.


Hát vannak ilyenek. Lehet,a Te babád is csak bújócskázott. Ha mocorog,biztos minden rendben van.


Boldog babavárást!

2012. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már bocsásson meg minden felkészült védőnő, hogy ilyet írok, de én nem éretettem egyszerűen, hogy ő mit keres rajtam szívhangot? Kb. 1 perc volt mindig mire nagynehezen megtalálta, addig meg a frász kerülgetett, hogy valami baj van? Ált. a védőnőknél nem al egjobb szerkezetek vannak, és azért egy szülész-nőgyógyász nemhiába tanul 5 évet orvosin, meg utána még jópár évig, flottul vágják hol a baba , merre keresse a szívhangot?

Na, bocsi a kitérőért. Szóval nagyon valószínű, h a Te védőnőd sincsen a legjobb felszereléssel ellátva, csak a "bűvészmutatványt" akarja elővarázsolni. Az a lényeg, hogy TE érezd, hogy mozog-e?

2012. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*de bocs , hüleséget írok, dehogy 1 perc, volt az 4-5 is, mire vmi szívhangfélét "bemért":)
2012. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de az én védőnőm se valami tapasztalt. Lehet, hogy tanulta az iskolában, de nekem ő eddig még nagy segítségemre nem volt. Nagyon aranyos, de semmi újat nem tud mondani.

Ne izgulj, ha az orvos nem találta volna a kicsi szívét, az gond lenne, de így (főleg, hogy mozogni is érzed) ne aggódj!

2012. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű, minden bababoltban kapható Angelsound szívhanghallgatóval 12 hetes babának simán megtalálom a szívhangját, nem csak a sajátomnak, másnak is. És nem vagyok szakképzett.

A védőnőd ismét bebizonyította számomra, hogy lehet, hogy élnek valahol felkészült, aggyal is rendelkező védőnők, de nem ebben a naprendszerben.

Tényleg nem értem, mi a bánatra kapnak fizetést!! Más munkahelyen aki ennyire analfabéta, már rég kirúgják. Ezeket meg fizetik. Döbbenet.

2012. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem már 2 éves a lányom, de a védőnőnk egyszer sem nézett szívhangot, szóba sem hozta! Nézett vizeletet, súlyt, kérdezte van-e valamilyen panaszom, ez havonta volt. Ő is eljött amíg kismama voltam vagy 3x hozzám és ennyi. Még egy értelmes tanácsot nem adott, pedig már nem fiatal.


Még szerencse, hogy nem nézett, mert úgy mint téged kedves kérdező a frász kerülgetett volna addig, amíg nem láttam volna az uh-n! Az pedig a babának sem jó, ha ideges vagy!


Szerintem menj el a dokidhoz és mond meg neki, hogy a védőnőd nem talált szívhangot, és szeretnél egy uh-t mert nyugtalan vagy emiatt!

2012. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!