Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire lehet számítani ha a 36...

Mire lehet számítani ha a 36 héten kiderül ultrahang során hogy 9 és 12 mm-es vese medence tágulata van a fiamnak?

Figyelt kérdés
Már annyira bele fáradtam hogy mindig van valami csak a gyermekemet szeretném már a kezemben tartani és azt hallani hogy egézséges és nincs baja. 18 hetesen agykamra tágulattal riogattak kiderült rá egy héttel kontrollon hogy nincs semmi baja aztán jött az hogy le van maradva a fejlődésben menstruáció alapján jövőhéten pénteken lennék a 40 héten, 12 heti uh alapján 38 hetes vagyok biometriai alapján meg csak 36 hét 5 napos a pici. Cukros szerencsére nem vagyok vérnyomásommal sincs gond. Remélem hétfőn meg nyugtat majd az orvos mert jelenleg nagyon a padlón vagyok. Megyek CTG re is rendesen ott is azt mondták jó rossz lehet a lepenyem ma kiderült hogy csak II fokban érett. De ezzel a vese medence tágulattal nagyon meg riadtam.
2023. jún. 7. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Onnantól kezdődik csak az igazi aggódás mikor a kezedbe adják...
2023. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinövik, sokszor már születésükre sincs nyoma. Ha mégsem, ezzel magasabb a hajlam húgyúti fertőzésre meg nephrológiára kell néha elnézni, aztán kinövi a baba. Fiam 6 hetes korában még volt. 4 hónaposan volt UH kontroll, ott már nem volt tágulat.
2023. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különösre nem kell számítani, maximum egy-két kontroll uh-ra, ki fogja nőni. Elég gyakori jelenség, főleg fiúknál.
2023. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnál a babamozin vették észre, onnantól a genetikára kellett vele járni, de azt hiszem, hogy 9mm volt a legnagyobb, szerencsére nem nőtt.

Születése után még nézték a kórházban, már normálisnak mondták, talán egy éves korában még rá kell nézni a biztonság kedvéért, eddig ennyi.

Nekem is azt mondták, hogy nem kell aggódnom, kisfiúknál viszonylag gyakori ez a probléma, mert nekik megerőltetőbb pisilni a méhben, ezért kinn helyre szokott jönnj. Valószínűleg magától elmúlik, de a legrosszabb esetben talán műtét kell, remélem nektek is megoldódik magától!

2023. jún. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiamnál is állapítottak meg vese tágulatot a terhesség vége felé. Azt mondták a gondozóban is, hogy nem kell aggódnom, nagy valószínűleg kinövi, mire megszületik. Így is lett. Amikor megszületett, csináltak nála vizeket vizsgálatot, az rendben volt. Kb 3-4 hetesen uh-n is megnézték, semmi jele nem volt már a tágulatnak.
2023. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 6 hetesen állapították meg, 6 hó múlva kontroll, csökkent, oké ennyi. Ha lázas volt, vittünk pisit a gyerekorvoshoz, mert hajlamosabbak a fertőzésekre. De negatív lett mindig.


Nem kell izgulni rajta.


Szerintem a lepény miatt sem, pár hét és lehet hogy szülsz. Max hamarabb indítják kicsit.

2023. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Elnézést kérek a kiborulásom miatt.
2023. jún. 9. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elnézést kérek a kiborulásom miatt."


Rá se ránts, terhesen az is normális :-)

2023. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!