Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már olyan, akinek a NIPT...

FFanni2 kérdése:

Volt már olyan, akinek a NIPT teszt negatív lett, mégis rossz eredményei lettek a genetikai uh-nak? Ha igen, melyik teszt volt helyes és mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Még mindkettő előtt vagyunk, csak érdekelne, hogy létezik-e ilyen.

2023. jún. 16. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, de ilyet is láttam. A nipt pár dologra szűr, azontúl számtalan genetikai és nem genetikai rendellenesség lehetséges, ezeket nem mutatja ki. Az én dokim a niptet pl a genetikai uh után javasolja, mert hiába lesz negatív a downra a nipt a 9. héten, ha ott lesz egy hasfali defektus vagy szívfejlődési rendellenesség.


A két eset amiről személyesen tudok, mindkettő rossz ultrahang és negatív nipt. Mindkettő megszületett és kromoszóma rendellenességük van, az egyik extrém ritka, a másik szindróma gyakoribb, de egy speciális mutáció okozta. Egy külföldi fórumon olvastam egy anyuka történetét, akinek rossz uh (vastag tarkóredő) és negatív nipt mellett már a harmadik trimeszterben bizonyosodott be szívfejlődési rendellenesség, a baba végül nem élte túl.

2023. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magas kockazatú kombinált (Down-kórra) és alacsony kockázatú Nifty után a 18. hetes genetikain találtak choriod plexus cisztákat a kislányom agyában és egy foltot a szívén. Negatív Nifty miatt nem kellett továbbmennünk ezekkel, kislányom teljesen egészségesen született, ezeknek az "elváltozásoknak" nyoma se maradt.
2023. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Olyat is halottam hogy a biopszi is egészségesnek hozta ki, még is Downos baba lett.

Sajnos bármi lehet, nagyon kicsi rá az esély, de sajnos előfordul.

2023. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A NIPT bizonyos dolgokra szűr. Van egy rakás más eltérés, fejlődési rendelleneség, ami mgött nincs kromoszómarendellenesség vagy nem olyan, amit a NIPT vizsgál.

Láttam már negatív NIPT mellett olyan komplex fejlődési rendelleneséget, hogy ránézésre is élettel összeegyeztethetetlen volt.

De barátnőmnek is teljesen negatív a NIPT, és hasfali defektusa van a magzatnak.

2023. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!