Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha haza küldenek hogy még nem...

Ha haza küldenek hogy még nem szülök de úgy fáj minden hogy meg pusztulsz honnan fogod tudni hogy vissza kell menni?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok és reggel véreztem kicsit így be mentünk a kórházba. Kicsi babám nem nagyon akart mozogni de kapott egy kis csokit és be indult. Úgy fáj a derekam hogy majd meg pusztulok keményedik a hasam sehogy sem jó lenni se ülve se fekve se állva. Volt CTG meg meg nézték a méh szájam. 2100 volt az érték, mondta az orvos a vérzés az nem az a súlyos típus a tágulással jár ja meg nem tágultam tovább úgyhogy menjek haza aludjak igyak sok folyadékot meg szedjek magnéziumot. És azért mozogjak is meg figyeljek a babára is hogy mozog-e. Ha el folyna a magzatvíz vagy 5 perces fájásaim lennének másfél órán át akkor menjek vissza. Első baba nagyon nem tudom mi legyen. Minek szedjek magnéziumot? Hogyan enyhül a fájdalom? Ha ugyan úgy vér van az akkor nem baj? Nem értek semmit.
2023. jún. 16. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
CTG-n látták volna szerintem, ha beindul a szülés. Engem pl. azonnal bent fogtak, pedig még sehol nem tartottam, jobb lett volna otthon vajúdni amennyit csak lehet. Próbálj tényleg pihenni amennyit tudsz, esetleg a fájdalomra segíthet a meleg víz, azt vajúdás közben is szokták használni. A magnéziumot nem tudom, miért mondták, én inkább nem szednék, bár a legújabb kutatások szerint nem igaz, hogy hátráltatja a szülés beindulását. De valamiért mégis azzal tartják bent a korán megszületni akaró magzatokat, mondjuk az hatalmas dózis vénás magnézium. Akkor menj vissza szerintem, ha 5 perces fájások vannak, nem kell, hogy másfél órája tartsanak. De én megpróbálnék a helyedben otthon maradni, amíg csak bírom (nyilván nem 2 perces fájásokkal), mert kórházban vajúdni sokkal rosszabb. A vér nem baj, ha válna le a lepény, akkor látták volna a kórházban, valószínűleg tágulási vérzés. Belőlem rengeteg vér folyt így, bár akkor már aktívan vajúdtam. Szurkolok, kitartást!
2023. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod igyekszem volt már meleg zuhany. Most lépcsőztem védőnő tanácsára egy 3-mas sorozatot de úgy érzem le kell dőlni. Magnéziumot én se szedném be már nem is vettem meg amit tanácsoltak. Akkor most kivárok
2023. jún. 16. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Szia! 5 perces fájásoknál ne várj otthon még 1,5 órát szerintem, én azt pl majdnem át is ugrottam, összesen 4 óra volt a vajúdás+kitolás az első halvány fájásocskától. Általában persze hosszabb, de nem mindenkinek. Ha úgy érzed, szabályos időközönként jön a fájás, indulj. Magnéziumot én se szednék, nem is értem. A lépcsőzés helyett kímélőbb lehet sétálgatni, de ugyanúgy előrelendíti a szülést.
2023. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg született a kisfiam ma reggel hajnali burok repesztéssel :)
2023. jún. 17. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2023. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Akkor amit írtál tüneteket, azok már a szülés jelei voltak?
2023. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! ♡
2023. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) Igen úgy tűnik. Azóta már itthon vagyunk. :)
2023. jún. 21. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!