Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyatt fekve rosszul vagyok,...

Hanyatt fekve rosszul vagyok, mi lesz így?

Figyelt kérdés
36 hetes terhes vagyok, tudom, ilyenkor nem is ajánlatos a háton fekvés és tapasztalom is, hogy nagyon rosszul vagyok tőle. Viszont jön hamarosan a sok vizsgálat, ultrahang, nst stb. Ott hogy fogom bírni? Engedik, hogy oldalra forduljak vagy valami, ha jelzem, hogy rosszul vagyok? És ha szülésnél hanyatt kell feküdnöm(pl. oxitocin miatt)?

2023. jún. 25. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ilyenkor már nem volt ultrahang vizsgálat, de azt a 2 percet kibírod. A nst pedig nem fekve történik, hanem ülve. Szülésnél pedig lesz nagyobb problémád is, de ott természetesen olyan pozíciót vehetsz fel, ami kényelmes (remélhetőleg).
2023. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oxitocin miatt miért kéne hanyat feküdni?
2023. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szóltam UH-n, hogy picit mozognék, mert így nem jó (nálunk nem 2 perc, hanem 10 inkább magánban), és akkor megmondták melyik oldalamra forduljak.


NST-nél többé-kevésbé ülsz. Mondjuk nekem (szintén magánban) elsőre olyan idióta helyzetet mondtak, hogy legyek úgy, ahol félig fekvésben tartanom kellett a derekam és mivel azt sem mondták, hogy most mi van, ott is rosszullétig próbáltam tartani. De ott nyugodtan át lehet ülni.

2023. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangot nekem ilyenkor már nem csináltak, nst- n mindig ülnöm kellett. Az előző terhességemnél oxival indítottak. Ugye egyik oldalon az infúzió, másikon a ctg köt helyhez, de annyi mozgásterem volt, hogy az oldalamra forduljak.
2023. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második terhességem, így tudom milyen vizsgálatok várnak még rám. Nekem még lesz ultrahang, nem 2 perces. Nst nálunk elég hosszú tud lenni, attól is függ, mennyire aktív a baba. Az első szülésemet oxitocinnal indították és végig hanyatt kellett feküdnöm.
2023. jún. 25. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első szülésemnél nekem is hanyatt kellett feküdnöm, hiába mondtam hogy nem szeretnék. A másik kettőnél szerencsére nem, még labdán is ülhettem. Nem tudom hogy a szülésznőn múlt vagy mert számít hogy hányadik szülés. Remélhetőleg most Neked sem kell hanyatt feküdnöd szüléskor ha kényelmetlen.
2023. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jelzed, hogy rosszul vagy nem kell végig hanyatt feküdnöd lehetsz oldalt is.
2023. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az utolsó elotti uhm 36 hetesen volt aztán 40 hetesen aztán 42 44 stb... tehát rengeteg vizsgálatra kellett mennem mire 41 héten indítottak. Oxit kaptam de nekem a bal oldalamon kellett feküdnöm közben és nstn voltam végig amíg ki jött. Az összes ultrahang vizsgálaton szarul voltam majd meghaltam nem kaptam levegőt. Magánellátásban (36 hetig jarhattam oda utana korhazba kellett) szólhattam hogy rosszul vagyok, kicsit feljebb állította nekem az ágyat, felülhettem pár mp-re. A kórházban le se fosták a fejem, annyit mondott a nő ne hisztizzek mert sietnünk kell és sok a beteg.
2023. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha mondod, hogy rosszul vagy, picit hadd ülj fel, valószínűleg nem fogják azt mondani, hogy nem. Ha azt mondják, akkor meg parasztok, jogod van felülni, akkor nem kell udvariaskodni, hanem felülsz. Az első szülésemnél a ctg miatt nekem is feküdnöm kellett. Volt, hogy pisilnem kellett, próbáltam szólni valakinek, vártam, de már majdnem összepisiltem magam, úgyhogy leszedtem a ctg-t és elmentem pisilni. Aztán jöttek, hogy riasztott nekik a ctg, hogy nincs szívhangja a babának, mondtam, hogy mi volt és nem volt belőle semmi baj. Oké, hogy nem wellness a szülés meg a baba az első, de fogsz eleget szenvedni így is, muszáj néha magadat az etikett fölé priorizálni.
2023. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Érdekes hogy oxitocinnal hanyatt kellett feküdnöd. Én oldalt is feküdtem, álltam, labdán ültem. Ahogy kényelmes volt. Ezekszerint ennyire kórház vagy szülésznő függő.
2023. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!