Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen alapból nő a tsh...

Terhesen alapból nő a tsh érték? Járt így valaki? (7,24 a tsh-m)

Figyelt kérdés

Sziasztok:(

6 hetes terhes vagyok, uh-n még nem voltam, 2 hét múlva kell mennem..

Februárban voltam 5,4-es tsh miatt. Kaptam 25mcg letroxot kétnaponta. Levitte 2,4-re áprilisra.

Június végén pozitívat teszteltem és ma voltam vérvételen, h visszamenjek dokihoz és 7,24.

Nem tudom mit csináljak, hogy emeljek az adagomon..., míg nem jutok vissza hozzá. Remélem mihamarabb még a héten elmehetek.

Félek a vetéléstől, a fejlődési rendellenességtől, nem akarom, neki még ezt a betegséget sem, elég, hogy nekem ilyen bajom van.:((((


Alapból így felment volna vajon az értékem? Vagy esetleg lehet az oka, hogy teherbeestem és amiatt emelkedett meg nagyon a szint és ezért több letroxra lesz szükség.


El vagyok keseredve, mert rosszabb a tsh-m, mint volt.



2023. júl. 3. 22:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele, hogy a 1-2 közti érték a jó.

2,4-nél azt mondta nyugodtan próbálkozhatunk.:(

2023. júl. 3. 22:57
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Igen, a terhesség alatt felmehet. Ezért is javasolják, hogy legyen 1 körül az érték amikor gyereket akar valaki. Menj el magán endokrinológushoz.
2023. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sírok most már, lehet elvetélek vagy kikaparnak:(jaj istenem:((((
2023. júl. 3. 23:23
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A sírás egyiktől se ment meg. Holnap hívd fel a dokid és kérdezd meg, hogy emelhetsz-e az adagon, mert sürgős lenne.(Nyugtasd meg, hogy személyesen is ellátogatsz hozzá, mert a pénz valószínűleg jobban érdekli, mint a te problémád, de addig is, átmenetileg, hogy ne legyen baj.)
2023. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem doki azt mondta, hogy mihelyst pozitív lesz a teszt azonnal menjek vissza egy friss tsh vérvétellel, hátha állítani kell az adagon. Szerintem nem pár napon fog múlni, hogyha magas. Ahogy az előző válaszoló mondta hívd fel a dokidat, hogy sürgősen mennél. De ne aggódj, minden rendben lesz :)
2023. júl. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem tudsz bejutni, emeld meg 50-re, semmi bajod se lesz tőle.
2023. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ugye eddig 2 naponta szedtem 25-tel. Vasárnap, hétfőn meg ma bevettem a 25-öt, hogy szokja a szervezetem. A hirtelen emeléstől nagyon félek, mert fáj a mellem ettől a gyógyszertől már a kezdetek óta.

Úgyhogy ha nem jutok hamarabb el hozzá akkor még holnap 25-öt szedek utána már felváltva 25-50...

Azt is úgy vagy 5 napig aztán mindennap 50-et, szerintem annyi kell majd ilyen nagy értékhez.

Hívkálom az orvost, de nem tudom elérni:(

2023. júl. 4. 11:07
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Nyugodj meg. Nem fogsz elvetélni, kikaparni meg végképp nem fognak. Volt már egészséges terhessége nőnek magasabb tsh-val is.


A melled nem a gyógyszer től fájt, hanem a progeszterontól, valószínűleg eddig nem volt jó minőségű a peteérésed, most a gyógyszer hatására az lett, szép magas lett a progeszteronod, elkezdett tőle fájni a melled és teherbe is estél. Ennek pont így kell történnie.


Én 5,2-es tsh-ra rögtön 50 mikrogrammot kaptam, minden nap szedve, nem kellett felépíteni. 7,24-es tsh-val nyugadtan vegyél be napi 50 mikrogrammot ameddig el nem jutsz orvoshoz. (Ha már voltál akkor amúgy is emelnie kellett volna az orvosnak rögtön.)

2023. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Endokrinológus rezidens vagyok, emellett kismama és Hashimoto tiroiditisem van. Első és most, második terhességem alatt is szednem kell a pajzsmirigy hormont. Semmi baj nem lesz, erre az értékre fog kelleni neked a napi 50. Nem lesz tőle semmi baj.
2023. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Drága kommentelők, köszönöm nektek! ❤❤❤

Nem érzem magam terhesnek, semmi tünetem nincs csak az erős csík a teszten!

Egy minimális mellbimbó érzékenység az elejétől és semmi több. Úgyhogy ez picit megijeszt, mert jó érzés lenne, ha lennének konkrét tüneteim, amik megnyugtatnak a maradék 2 és fél hétben mire fogad a nőgyógyász.

Holnap megyek az endokrinológushoz, még ma 25-öt vettem be, biztos, ami biztos alapon.

Így vasárnap, hétfő, kedd, szerda mindennap 25 előtte meg 2 naponta és akkor csütörtöktől, amit mondd az orvos úgy lesz.

Én is 100%-ig biztos vagyok benne, hogy 50-est fog kérni tőlem, de a mellfájdalom miatt nem mertem eddig hirtelen 50-re váltani.

Nagyon bizakodom, már most minden percben erre gondolok, hogy csak ott legyen a baba, legyen minden rendben. Hála istennek nincs vérzés, nincs görcs, nincs panaszom.

Még csak fél éve akartuk a babát, de nagyon-nagyon és nem szeretnénk elveszíteni ❤❤❤

Köszi nektek, megírom majd, hogy mit mondott holnap az orvos !!!

Meg megírom nektek a baba sorsát is, kérlek szorítsatok nekem, hogy megmaradjon velünk a mi közös gyermekünk.

2023. júl. 4. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!