Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Octenisept sprayt használtatok...

Octenisept sprayt használtatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Meg csak pár hetes vagyok, most fogok orvoshoz menni. Elvágtam a kezem és megszokásból többször is befújtam a sebet. Egyszer sötétben, nagyon sokat fújtam rá, egy csomó a kézfejemre ment. Mire eljutott az agyamig, higy lemossam már tuti beszívta a bőröm.

Annyira ideges vagyok, hogy el nem tudom mondani.



Ti használtátok ezt terhesség alatt?



2023. júl. 4. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Gugli, első találat:


"Octenidine is absorbed neither through the skin, nor through mucous membranes, nor via wounds and does not pass the placental barrier. However, cation-active compounds cause local irritation and are extremely poisonous when administered parenterally."

2023. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Az emberek esetében az eddigi tapasztalatok szerint az Octenisept nem fejt ki káros hatást a terhesség ideje alatt. Az Octenisept szoptatás ideje alatt történő alkalmazására vonatkozóan nem állnak rendelkezésre adatok. Elővigyázatosságból a szoptatás ideje alatt az Octeniseptet nem szabad a mellek környékén alkalmazni.

Én sem.hinném hogy baj lenne belőle,annyi kézfertőtlenítőt használunk korházba.

Covidba szültem itta a kezem ezeket a szereket...semmi baj nincs

2023. júl. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Octenisept sprével kellett a köldökét fújnom amikor hazahoztam a kórházból.

Amúgy igen mivel az utolsó trimeszterben rengetegszer benőtt a körmöm kellett de semmi bajunk nem lett.

2023. júl. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy bőrfertőtlenítőtől úgy mégis mi a fene baja lenne a magzatnak?!

Nem kell az eszednek elmennie,mert terhes vagy.

Az újszülött köldökét azzal kezelik, sőt szoptatás alatt a császáros heget is.

2023. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ezt ajánlották lábamra, benőtt köröm kezelés után, kifejezetten azután, hogy mondtam, hogy terhes vagyok. 🤷🏻‍♀️
2023. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából a gyártó külföldi oldalán azt írják, hogy az első trimesztert leszámítva alkalmazható biztonsággal. Még csak 5 hetes vagyok, ezért vagyok nagyon ideges. Ráadásul rengeteget fújtam, mert sötétben fújtam 1x és nem találtam el az ujjam. Vagy 6x fújtam, az egész kezem olyan lett, még irritálta is egy kicsit.
2023. júl. 4. 09:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a körmömre ajánlották a patikában, mert rávágtam az ajtót és ha leesne a köröm muszáj lesz fertotleniteni. Azért utána olvastam biztos ami biztos, de en is csak ezeket találtam, hogy nem káros, az első trimeszterre nem is találtam külön infokat


Egyébként szerintem egyáltalán nem hülye kérdés, főleg gyógyszernél nem árt átgondolni. Pl elvileg Voltaren kenőcsöt se lehet használni pedig az is “csak” egy krém.


Egyebkent valószínű a kezferotlenito sem előnyös, de nekem is muszáj használnom, emberek között vagyok 11 órát amikor dolgozom, hat neha muszáj sajna használni.

2023. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fújtam párszor első trimeszterben is, mert jó volt az ekcémámra, mivel a szteroidos kenőcsömet akkor végképp nem használhattam.
2023. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden nap használom vérhigító injekció előtt. Pozitív teszttől. 2.terhességem épp. Semmi baja nem lesz :D
2023. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!