Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg 36 hetes vagyok...

Jelenleg 36 hetes vagyok ikrekkel, de a munka helyem ahol vagyok kénytelen bezárni így én fogok valami juttatást kapni az iker után amit az országnak kell adni vagy buktam ezt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 11. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha a munkahelyed megszűnik, jelentkezhetsz munkaügyi központban, és akkor továbbra is biztosított leszel.

Lehet tudni, mikor szűnik meg a cég?

2023. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
36 hetesen már lassan jár a csed. Ha közben meg is szűnik a jogviszony, akkor pedig gyed is. Nehogy álláskeresésire menj!
2023. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha a mimkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, ugyanúgy kapsz mindent, mint élő mimkaviszonnyal. Vagy igényelheted már most a csendet, és akkor le van tudva a dolog.
2023. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A csed-et 28nappal a kiírt elött igényleheted. Tehát már kb ma is. En tuti megigényelném minél elöbb. És a gyed is fog járni
2023. júl. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3, tévedsz. Ha munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szül, csedre jogosult, de gyedre nem lesz az. Ahhoz az kell, hogy a csedre való jogosultság biztosítottként keletkezzen. Náluk a csed után gyes jön.


Itt a megoldás a csed igénylés, amíg fennáll a jogviszony.

Ráadásul egy cég nem tud csak úgy bezárni, az egyszerűsített végelszámolás is hónapokig tart.

2023. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
82%
Most azonnal intézd a CSEDET!!
2023. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#1es október 1 terveznek bezárni de ezt is csak úgy tudtam meg hogy szükségem volt egy papírra különben ha nem hívom őket nem szólnak egy szót sem senkinek:) már nyár eleje óta tervezik hogy október 1 végleg bezárnak csak szólni lusták voltak nekem meg a kolleganőmnek
2023. júl. 11. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De hát akkor nincs gond, bőven megszülsz addig. A csed / gyed feltétele, hogy szüléskor legyen mimkaviszonyod, ha utána megszűnik, ugyanúgy kapod tovább.
2023. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!