Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes genetikai ultrahang...

19 hetes genetikai ultrahang eredménye.Tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés

Sajnos kiderült,hogy 2 héttel le van maradva a babám és kevés a magzatvizem,végtagjai kényszertartásban vannak.Egy hét múlva kell vissza mennem kontrollra.Vizelet van a hólyagban,veséjét is megnézték,szíve is jó.Kb 30 percig nézte az orvos.

Addig meg....borzasztó érzés.

Érzem mocorogni a hasam alján de gyengéden,naponta többször is.

Addig is sok folyadékot (sajnos keveset iszok )és pihenést javasoltak.Semmit nem tudtak mondani miért lehet.

Kinek volt hasonló és mi lett a kimenetele?

Nagyon félek!



#lemaradás #kevés magzatvíz #19 hetes ultrahang
2023. júl. 13. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Én is ma voltam, nem is tudom elképzelni, mit élhetsz át!


Én csak azt tudom mondani, hogy igyál és pihenj sokat! Ha van valami, nem tudsz mit tenni sajnos, csak bízni! Gondolok majd rátok! De azért készülj a rosszra is lelkileg, ha esetleg el kell engedni az ő érdekében!

2023. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!szörnyű érzés nagyon😪
2023. júl. 13. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

35 hetesen volt nekem ugyanez.

2 héttel kisebb, és kevés magzatvíz. Szintén azt a javaslatot kaptam, hogy igyak sok vizet és heti szinten mennem kellett flowmetria vizsgálatra + NST-re hogy lássák jól van a baba.

A magzatvíz mennyisége normalizálódott.

39 hét+ 2 nap indították a szülést. Úgy tűnt, minden okés.

Aztán, ahogy telt az idő elmaradozott a fejlődésben. Súlyos fogyatékos. A kevés magzatvíz miatt nem tudott rendesen fejlődni a méhen belül.

Most ismét várandós vagyok (26 hetes). Idáig rendben vagyunk.

Átérzem, ami veled történik! Sok erőt és minden jót kívánok!!

2023. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem túl jó jel. Ha ilyen korán nincs elég magzatvíz, nem tud kifejlődni a tüdeje.

Nem küldtek máshova? Genetikára?

Sajnálom, de ebből kevés eséllyel lesz egészséges gyerek.

2023. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es hiába küldik genetikára, mert a kevés magzatvíz nem genetikai eredetű betegségeket okoz, hanem pl értelmi fogyatékosságot vagy mozgásfogyatékosságot, ami csak jóval a születés után derül ki, ha elmarad a fejlődésben.

Előre megjósolhatatlan, hogy mit okozhat, ha egyáltalán okoz valamit. De magzati korban erre nem fognak tudni választ adni sajnos.

2023. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezt a genetikai tanácsadáson mondják el és ott tudják indikálni a terhesség megszakítását is...
2023. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Visszarendeltek UH-ra,és utána küldenek genetikára.

Félek nagyon.

Mitől lehet kevés a magzatvíz?

Az orvos azt mondta,hogy nem tudja mi lehet a probléma forrása.

2023. júl. 14. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt találtam a témában:


"Ha túl kevés a magzatvíz…

Kevés magzatvíz a terhességek 2%-ban fordul elő. Nem kell azonnal megijedni, ha az előírtnál kevesebb a magzatvíz, ilyenkor általában újabb ultrhang vizsgálat szükséges, amelyen megnézik a magzat részéről áll-e fent olyan ok, ami miatt túlságosan kevés a víz, ez többnyire vesefejlődési zavart jelent, amit ultrahanggal meg lehet állapítani.


A kevés magzatvíz további okai


1. a baba oldaláról: túlhordás, oxigénhiány, a méhen belül lassan fejlődő magzat,


2. az anya oldaláról hüvelyi fertőzés vagy méhnyak problémák, ami miatt a magzatvíz szivárogni kezd, így fokozatosan csökken a mennyisége.


A kevés magzatvizet általában ultrahangvizsgálatnál veszik észre, azonban vannak megelőző jelei is: gyenge, de fájdalmas magzatmozgások és a normálisnál kisebb haskörfogat (a terhességi korhoz képest viszonyítva).


Mit okoz?


Amennyiben a babának túlságosan kevés magzatvízben kell fejlődnie, túl kevés a helye, ezért kényszertartásban fekszik, ami miatt dongaláb, deformált csípő alakulhat ki, valamint a fülei és orra megnyomdóhatnak, illetve tüdőfejlődési zavarok léphetnek fel. Gyakori ilyenkor az is, hogy a magzat mérete átlagon aluli mértékben nő csak. A kevés magzatvízben fejlődő babák gyakran medencevégű fekvésben helyezkednek el.


Ha túl kevés a magzatvíz, az méhen belüli fejlődési zavart eredményezhet. A magzat kényszertartásban van a hely szűke miatt, ezért fülei, orra lelapulhatnak. Dongaláb, a csípőizület deformációja, növekedésbeli elmaradás, tüdőfejlődési zavar, medencevégű fekvés is kialakulhat a lecsökkent magzatvíz miatt.


Amennyiben bebizonyosodik, hogy túl kevés a magzatvíz, az esetek többségében állandó kórházi megfigyelést, majd császármetszést szoktak javasolni."


Gondolok rátok! Írj majd!


Első voltam.

2023. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Megírom.

Nagyon félek😪

2023. júl. 19. 11:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikorra mész/mentél? Mi volt?😦
2023. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!