Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg magzat karosító az...

Tényleg magzat karosító az első trimeszterben a gyakori ultrahangozas? 12 hetig kb 8 szor u-hàztak

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nincs rá bizonyíték, hogy ártana.

De minek kellett a 12. hétig 8-szor UH-zni?....

2023. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Lombik és túlstimuláció miatt engem is sokszor (7x) ultrahangoztak 1. trimeszterben.
2023. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem! Az ultrahang nem sugárzáson alapul, mint a CT, MR vagy a röntgen, hanem a magas hangfrekvencián.

A baba annyit érzékel belőle, mintha hangosan beszélnének hozzá. De tudjuk, hogy kb a 20. héttől hallanak csak. Szóval, abszolút semmi kárt nem okozott neki az UH!

2023. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Az MR sem sugárzáson alapul.

Nem káros az ultrahang.

2023. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Csak sok bébi nem szereti. Akkor káros ha órákig ultrahangoznának egyhuzamban.
2023. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Sosem vizsgàltàk embereken a gyakori uh hatàsait. Disznòkon vègzett kìsèrlet azt mutatta ki, hogy az uh a magzatvìz hőmérsèkeltènek emelkedèsèt okozhatja. Ez biztos nem tesz jòt a babànak.

Van, mikor a pici menekül(ne) az uh elől, valószínűleg fàj neki. Az ultrahangos fogkőleszedès a legtöbb embernek fàjdalommentes, nekem nagyon fàjt. Olyan volt, mintha belülről ràznàk a koponyàm, àllkapcsom. Magàt a csontot.

Szerintem egy uh az, ami a magzat szempontjàból tènyleg fontos, a közèpidős genetikai. A 12 hetes az anyànak fontos, ha down szindròma esetèn abortuszt vàlasztana valaki. Mèhen kìvüli terhessèg kizàràsàra is termèszetesen sokkal hatèkonyabb, mintha a vèrzès alapjàn cselekednènek, meg biztonsàgosabb, mert időben èszreveszik. De ha 12 hetes kiamarad, az nem akkora gond, mint a 20 hetes.

Az összes többi felesleges bolygatàs, ha nincs egyèbkènt gond.

2023. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az utolsora valaszolva az embrio /magzat , 14 hetes kortol kezd fajdalmat erezni es 16 hetes kortol kezd hallani hangokat . Orvosi oldalakon ez all. Tehat nem ertem amit irtal hogy “fáj nekik” az uh
2023. júl. 4. 17:50
 8/15 A kérdező kommentje:
En azert tettem fel a kerdest mert azt hittem esetleg az ultrahang keszulek bocsat e ki valami sugarzast ami karos
2023. júl. 4. 17:59
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Hanghullámokat bocsájt ki és azoknak a visszaverődését képezi le a gép. Semmi mást nem sugároz.

Az utrahangos fogkőszedés meg teljesen más, az egy magas frekvencián rezgő gép, ott amiatt fájhat/fáj, ha a doki/dentálhigénikus a foghoz érinti rossz szögben és a gyors rezgés üti a fogat, ínyt vagy a szabadon álló fognyakat. Teljesen más, mint az az ultrahang, amivel a terheseket nézik. Az előbbi egy gyors rezgés, az utóbbi csak a hanghullám.

2023. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahangot bocsát ki :-) Az egy nagyon magas hang, amit mi már nem hallunk (de például bizonyos állatok igen). Tehát amihez az ultrahangfej hozzáér, azt nagyon magas frekvencián rezgeti.


Elképzelhető, hogy nem teljesen ártalmatlan, valóban. De biztosan nem nagyon káros. Az előnyt és a kockázatot mérlegelve az a lényeg, hogy szükségtelenül sokat ne ultrahangozzuk a babákat. Szóval ne menj minden héten babamozira. De gondolom a te esetedben indokolt volt a többszöri vizsgálat.


Ha árt, akkor az a várható, hogy nagyon számít, milyen hosszú a vizsgálat. Szóval inkább az egyes vizsgálatok hossza, mint az alkalmak száma kéne számítson. Ezt a mérnöki intuícióm alapján mondom csak, nem vagyok orvos.

2023. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!