Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematóma tapasztalatok?

Hematóma tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem ez az első kérdésem hematómával kapcsolatban, elnézést, ha gyakran jön elő a téma.


10 napja öntött el a vér, akkor az uh mindent rendben talált a hematómán kívül. Csütörtökön kontrollra mentem, a hematóma mérete nem változott, pedig többször volt vérzés, ami aztán barnázásba csapott át. A baba szépen nőtt egy hét alatt, ennek ellenére.


Három napja nem jelentkezett a barnázás sem, erre ma éjjel újra megjelent, pár nagyon apró, hosszúkás alvadt darabbal. Bocsánat a megfogalmazásért.


Ez jelenthet ürülést?

Ma vagyok 11+1 hetes, a hematóma fele akkora, mint a baba, kb 21 mm x 11 mm.


Akiknek volt hematómájuk ÉS véreztek/barnáztak, tapasztalták, hogy hol elmúlt, hol visszatért?

Volt esetleg valami jele a gyógyulásnak nálatok?



2023. júl. 16. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

5 hetesen öntött el a vér.

Igen, volt, hogy visszatért.

Annyi volt, hogy szépen fokozatosan eltűnt a vérzés.

Sokat feküdtem, kíméltem magam.

12 hetesen még látott valamit az orvos, de akkor már nagyon kicsi volt.

2023. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hetesen fakadt ki, addig nem is tudtam a létezéséről. A közvetlen a kivérzés utáni vizsgálaton már lapos volt a hematóma, az orvos úgy magyarázta, sapkaszerűen volt a petezsákon. Eredetileg jó nagy lehetett.

Rá két napra némi barnázással kijött belőlem a hematóma. Biztosan az volt, mert méretre is stimmelt, és neten néztem képeket, hogy fest (mint egy nyers májdarab).

2023. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem egy hétig vérzett, illetve barnáztam, de a hematóma semmit nem változott.

Májdarabszerű valamik sem távoztak, inkább barna, hosszúkás, vékony akármik.

Nagyon szeretném, ha felszívódna, mert rengeteg stresszt okoz.

2023. júl. 16. 20:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és egy hét után folytatódik a barnázás. 72 óráig semmi nem volt, tegnap este viszont megint barnás pecsételés, enyhébb görcsökkel.

Nekem ehhez gyenge az idegrendszerem.

2023. júl. 16. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg rutascorbint kérdezd meg az orvostól, hogy szedhetsz-e (vény nélküli), mivel a C vitamin vérzéscsillapító hatású.

Illetve nekem az orvos még a Velfem nevűt ajánlotta.

Kérdezz rá.

2023. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rutascorbint és Magnéziumot is felírt, emellett Utrogestant szedek a kezdetek óta (meg még ezer más gyógyszert is). Nagyon remélem, hogy használni fog valamit!
2023. júl. 16. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél már az elején látott a doki hematómát, de akkor még nagyon nem voltam benne a témában, nem is tuladonítottam neki nagy jelentőséget.

Aztán egyszercsak elkezdtem vérezni, nem mondom, hogy teljesen fel tudta fogni a tisztasági betét, de nem volt az a bokáig tocsogós sem. Rohantam az ügyeletre, azt mondták, hogy minden ok, volt pulzálás is (akkor látszott amúgy először, mutatták nekem is a monitoron, korábban magándoki csak visszahívott, hogy majd legközelebb tuti látni fogjuk).

Két nappal későbbre volt amúgy is időpontom a magándokimhoz, ő már azt mondta, hogy kisebb lett az embrió, mint az előző alkalommal volt, elhalt a terhesség, hülyeséget mondtak a kórházban a pulzálásról (pedig tényleg láttam én is). 😞

Sosem fogom megtudni, hogy mit láthattunk, ha nem a pulzálást, esetleg a hematóma kiürülést még átvészeltük és utána történt valami fejlődési rendellenesség vagy a dokim volt-e hülye, mindenesetre a következő babával másik dokihoz mentem. Vele már minden rendben volt 🙂

Remélem nálad szerencsés vége lesz a történetnek, írj majd, hogy mi van veletek, drukkolok!

2023. júl. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom kedves 7-es, ami történt! Nem biztos, hogy köze volt a hematómának ehhez, én is túl vagyok két vetélésen, számtalan oka lehet, valószínűleg sosem tudjuk meg, miért történt mindez.


Örülök, hogy a második terhességed sikeres volt, minden jót nektek!

2023. júl. 17. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!