Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A meleg hatással lehet a...

A meleg hatással lehet a vércukorszintre?

Figyelt kérdés

Diétázom, 7 alatt vannak az értékek de ma már szinte rosszul voltam a hőségtől. Ebéd után 30 perccel és 60 perccel is 8,5-öt mértem, ami még sohasem fordult elő, a 2 órás értékem visszament 7 alá de akkor is megijesztett mégha egyszeri alkalom is. (Azt tudom hogy front, különböző betegségek is hatással lehetnek a változásra de érdekelne a nagy melegben más is tapasztalt e ilyet.)

34 hetes vagyok.


2023. júl. 16. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Melegben alacsonyabb a vércukorszint.
2023. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
“Remekül” hangzik..
2023. júl. 16. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy alkalomtól nem lesz semmi baj a babának. Azért ez nem olyan magas.
2023. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 harebell ***** válasza:
100%
Mint a legtöbb hasonló dologra, erre is vonatkozik, hogy nem egy egyszeri eredménytől kell megijedni, sokmindentől lehet. Figyeld, méregesd pár napig, ha nem normalizálódik, érdemes kezdeni vele valamit.
2023. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem miért diétázol terhesen? Egyél normálisan ebben a melegben.
2023. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is magasabbakat mértem nagy melegben. Sokaknak alacsonyabb, de nem működünk egyformán. Biztos számít az is, hogy hőségben annyit mozogni sem bírunk. Nálam biztosan így volt, kisebb mozgás is látszott a méréseken.
2023. júl. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg többet inni, hátha az segít.
2023. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, inni nagyon sokat iszok a vizesedés miatt is és egyelőre azon segít is.

Délután meg annyira reagált az inzulinom a magas cukorra, hogy utána beesett 3,8-ra. 😅

2023. júl. 17. 07:00
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
Érdekel miért kell diétázni terhesen nem beszólásként irtam.Miért nem eszik normálisan?
2023. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
IR előzmény miatt, ha nem tartom be a napi 180 g szénhidrátbevitelt, 5-6x-i étkezésre bontva kvázi eszem ami jól esik 7 fölé megy a cukrom, ami nem jó a babának ( 7 fölötti cukor esetén a babának is beindul az inzulintermelése, ami késöbbi szövődményeket eredményezhet pl.) és nekem sem. Arról nem beszélve, hogy inzulinnal kell magam szúrni és amíg ez diétával elkerülhető inkább figyelek az étkezésre. “Röviden” ennyi. :)
2023. júl. 17. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!