Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy kinek romlana...

Mitől függ, hogy kinek romlanak meg a fogai a terhességtől, és kinek nem?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy pár anyuka ismerősöm, akiknek eléggé tönkrementek a fogaik a várandósság alatt, (az egyiknek kilyukadtak, a másiknak ki is esett) és azt mondták, nem kevés pénzbe kerül majd megcsináltatni.


Például egy 3 gyerekes anyukának már 40 valahány évesen kivehető műfogsora van.


2023. júl. 31. 14:22
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ez genetika?
2023. júl. 31. 14:22
 2/25 anonim ***** válasza:
48%
Anyukám fogászati asszisztens volt, ő mondta, hogy csak annak a kismamának romlanak el a fogai, aki a terhesség alatt mindent összeeszik, cukor csoki hátán, "kettő helyett", a fogápolást meg hanyagolja.
2023. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..


Itt a 18-as kommentelő most írta a válaszát, de te már ki is írtál egy hasonló kérdést a te "ismerősöddel". 🤣

2023. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

2!

Ezt cáfolnám.

Egész terhességem alatt diétáztam, igy még csak 1 csoki, vagy cukros kaja sem csúszott le. A figápolásra gyerekkorom óta nagy gondot fordítok, fél évente járok a fogorvoshoz.

Mikor teherbe estem, 1db rossz fogam nem volt.

Most 1.5 éves a lányom,nekem 2 gyökérkezelt, 2 kihúzott bölcsesség és 1 törött fogam van.

Anya 3 gyerek után 3db jo foggal rendelkezik 50évesen. (A többi pótlás). Ő nálam is jobban odafigyel a fogaira.

Nagy baromság, amit írsz.

Vagy ott van barátnőm. 2 terhességét végig csokizta, mert a "baba azt kívánta". Heti 1x ha fogat mos. Nincs 1db rossz foga sem.


Kérdező!


Ez hatalmas részt genetika...

2023. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Annyiból biztosan genetika, hogy vannak szerencsések, akik tojnak rá, de nem lesz semmi baja a fogaiknak.


Elvileg nagyon gondos fogápolással a szerencsétlenebb genetikájú emberek is megelőzhetik a bajt. Elvileg. Azért szerintem nem könnyű olyan alaposnak lenni.

2023. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesség alatt folyamatosan fogínygyulladásom volt és mentek tönkre a fogaim. Hiába a szájhigiénia szinte semmit nem ért. Ahogy megszültem fokozatosan javult és elmúlt a gyulladás. Szerintem igen genetika, hajlam kérdése. Nekem pl. sok minden előjött terhesen: aranyér, terhességi magas vérnyomás, fogígygyulladás, hajhullás. Minden elmúlt szülés után pár héttel.
2023. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
2- es akkor anyukád adja vissza a bizonyítvànyait !
2023. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#4

Amúgy szerintem is genetika, nekem szerencsére még eddig 1 lyukas fogam sem volt.

Nagymamámnak például már 20 évesen (akkor még nagybátyám nem volt meg neki) fogpótlás kellett, mert egyszerűen egy pár foga megromlott, pedig azt mondta ő is egész pici korától mindig nagy gondot fordított a fogaira.

2023. júl. 31. 15:03
 9/25 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 4 hónapja született a 3. babám.Most járok fogászatra,mert kilyukadt,meg letöredeztek.És iszonyat gyengék is.Szerintem egyértelmű,hogy genetika.
2023. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

Attól hogy valaki fogat mos, még nem biztos hogy jó a szájhigiéniája. Én azóta mosom a fogam amióta az eszemet tudom, mégis a hátsó fogaim egymás után mennek tönkre. Áltattam magam én is hogy genetika, de nem. Az ok prózai, rossz a harapásom, és hiába mosom őket, rosszul terhelem őket, megülnek titkos résekben a kajamaradványok és mennek tönkre. A másik, hogy sokszor a fogmosás időzítése és technikája is rossz. Jó savas kaja után fogat mosni kiválóan csapja le a védő zománcot...


Egyébként nem kéne jelentősen romlania a fogaknak. Nyilván 5-6 gyerek meglátszana rajtuk, de nem egy terhesség...

2023. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!