Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben mennyi D...

Első trimeszterben mennyi D vitamint szedjek?

Figyelt kérdés
A net egy része azt mondja elég az 1000-2000NE,a másik azt hogy 4000NE,egy harmadik hogy csak 12 hét után kell 4000NE. A patikus 4000NE-t adott..

2023. júl. 31. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
4000
2023. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Én nem.szedtem csak terhes vitamint.
2023. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Én is csak terhesvitamint szedtem, de azt is csak az első trimeszterben.
2023. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Endokrinológus és egy Dvitamin szűrés tudja megmondani nem mi
2023. aug. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
En sem szedtem D vitamint. Terhesvitamint is csak az elso trimeszterben, majd utana folsav+vas kombot.
2023. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4000-et biztonságosan szedhetsz, és filléres dolog, nem érdemes kevesebbet szedni, csak azért hogy hátha elég az is.
2023. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Nevetséges, hogy le van pontozva, aki nem kapdossa marék számra a szintetikus szart. 😄
2023. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Nevethetsz nyugodtan. Én nem nevetek azon, hogy más D vitamin hiányos, szerintem nem vicces. Viszont nem is vagyok akkora köcsög, hogy arra ösztönözzek bárkit, hogy váljon vitaminhiányossá. Be lehet vinni természetes forrásokból is a D vitamint, de semmi baja nem lesz senkinek a jó minőségű vitamin készítményektől sem. Nagyobb szívás, ha nincs elegendő a szervezetben. Főleg terhesen. (Más vitaminokra is igaz ez. A K vitamin jelenléte pl elengedhetetlen a D vitamin megfelelő hasznosulásához.) Kétlem, hogy bárki közülünk túl gyakran fogyasztana csukamájolajat például. Ami meg a napozást illeti, azt a legtöbb ember fényvédőkrémmel teszi, ami gátolja a D vitamin képződését, ami pedig mégis keletkezne, azt az esti tusfürdős pancsival szépen kimossuk, jóval az előtt, hogy bármi hasznát látná a testünk. Semmi bajom azzal, ha valaki nem képes realizálni, hogy már nem a 100 évvel ezelőtti állapotok szerint élünk, amikor még lehetséges volt egy normál életvitel és táplálkozás mellett egészségesnek maradni, de szerintem ne vegyük a bátorságot ahhoz, hogy terhes nőknek ajánlgassuk, hogy kockáztassanak meg egy hiányállapotot.
2023. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek és az utolsónak! Utolsónak teljes mértékben igazat adok, és úgy gondolom aki valóban szeretne egészséges gyermekeknek életet adni,kutya kötelessége gondoskodni a megfelelő vitamin bevitelből, hogy semmiből ne lépjen fel hiány. Az ilyenek még arra is lusták hogy a neten utànanézzenek hogy a különböző vitaminhiányok mifélre fejlődési rendellenességet, betegségeket okoznak...napozni nem tudok,nem tudom elviselni.. (meg a meleget se)eddig egész nap kint voltam, imádtam..most az ellenkezője, így ez most nem játszik. Egyébként se fedezné a napi szükségletet
2023. aug. 1. 12:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!