Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet hogy a 2. Baba...

Hogy lehet hogy a 2. Baba könnyebben összejön?

Figyelt kérdés

Párom hivatalosan meddő. 4 év próbálkozás után, spontán összejött a Kisfiúnk. Sok ember mondta a környezetemben, hogy nyugalom, annyi ilyet hallottunk a történelemben, “azóta van 3 gyerekük”. “Csak az első jött össze nehezen onnantól pikkpakk”


Párommal bátrakè a szerencse alapon most elkezdtünk próbálkozni kistesóval és elsőre (!!) összejött. Tehát igaza volt mindenkinek. Pedig a kisfiam 4 év után. Lehet azért mert szoptatok?


2023. aug. 8. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak azt mondták nem lehet gyereke.orvostol orvosig járt amíg sikerült engem összehozni.

Azt mondták,többet ne is várjanak már,nem lehet több gyereke

Eltelt hét év,és a szüleim nem adták fel,elkezdték próbálkozni,azonnal összejött a tesóm...Azt mondták ez csoda,véletlen,akármi,de több mar tuti nem lehet

Erre a húgom után teljesen véletlenül összejött a másik húgom.

Anyu nem is vette észre hogy terhes,csak amikor már kezdett gombolyodni a hasa

Verzese megvolt,rosszul léte sem volt neki soha..Szóval igen,vannak csodák.

2023. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják a méh emlékszik,igaz kisebb korkülönbségnél mondják de ki tudja :)

Gratulálok

2023. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! A kisfiam 21 hós.
2023. aug. 8. 08:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! De ez szerintem egy butaság. Miért van az, hogy valakinek elsőre összejön az első , más meg hónapokat/éveket vár rá? Miért van az , hogy más hónapokat/éveket vár a másodikra , másnak meg elsőre összejön. Ki tudja? Azt is mondják, hogy vetélés után könnyebben összejön. Hát én februárban vetèltem el és semmi. Ez mind általánosítàs.
2023. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok helyről hallottam, hogy az első terhesség után megváltoznak a hormonok, aztán ki tudja
2023. aug. 8. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Első gyerek több év próbálkozás után jött össze. A második 1-2 hónapon belül. Utána hallottam én is, hogy nagyon sok esetben így van. Valószínűleg a hormonok miatt, mert rendeződnek terhesség, szülés, de még akár szoptatás alatt is, különösen ha kicsi korkülönbséggel jön össze (nálnuk 2 év van köztük).
2023. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont nem igy volt. A nagylanyom rögtön az első hónapban sikerült, a tesója pedig csak 10 hónap után.
2023. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is hamarabb összejött a kistesó. Határozottan bejött, hogy ha nem parázol, össze fog jönni. Egy gyerkőcöt mindenképp szerettünk volna és túl is izgultuk. A kistesóval úgy voltunk, hogy jó lenne, de egy gyerekkel is boldogok vagyunk.

Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy akinek nehezen jön össze, csak "engedje el a témát", mert az szinte lehetetlen. Csak velünk így történt.

2023. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első fiam jött össze könnyen. Óvszerről váltottunk a fogamzásgátlóra és 2 hónap alatt összehoztuk. Nem tervezett volt.

A második fiamra több mint egy évet vártunk és nem szedtem semmit.

2023. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem általánosítanek, több párt ismerek, akiknek az első gyerek rögtön osszejott (vagy még tervben sem volt, becsuszott), második pedig nem lett, pedig nagyon szerettek volna....

Tesóméknal első gyerek 2honap után jött, a második 7ev próbálkozás után...


Nálunk mondjuk pont bejon amit mondasz, az elsőre 1,5 évet vártunk, a második a 4.honapban sikerült, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan összejön, 20honap lesz köztük. Közben szoptatok is még. A szoptatás amúgy pont hogy nehezíti a teherbe esést.


Ami objektív ok lehet, hogy már van egy gyereked, nem gorcsolsz annyi rá a témára, egyrészt lefoglalt a meglevő gyerek, másrészt már nincs az, hogy "mi van ha soha nem lehet gyerekem". Ennél sokkal kisebb trauma, ha csak egy marad a tervezett 2-3-4helyett.

2023. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!