Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a menzesz utolsó napján,...

Ha a menzesz utolsó napján, szóval a negyedik nap együtt vagyok a párommal, könnyebben összejöhet a baba?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Már miért jönne össze könnyebben?


Maximum akkor lenne ez igaz, ha extra rövid ciklusaid vannak.


Az ovuláció környékén kell aktívnak lennetek!

Az pedig a következő menstruációd ELŐTT 2 héttel (14 nap) a legvalószínűbb.

2013. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

"Már miért jönne össze könnyebben?


Maximum akkor lenne ez igaz, ha extra rövid ciklusaid vannak.


Az ovuláció környékén kell aktívnak lennetek!

Az pedig a következő menstruációd ELŐTT 2 héttel (14 nap) a legvalószínűbb."


EBBEN nincs igazad, mert elöször is NEM 14 nappal a menzesz kezdete elött van a legvalószinübb peteérés, hanem a ciklus hosszának a felében (tehat 22 napos ciklusnál 11 nap lenne, 36 naposnál meg 13), de ezen kivül bármelyik nönél elöfordul a spontán tüszörepedés, és EZ a ciklus BÁRMELYIK napján elöfordulhat.

Igen sok nö lett terhes közvetlen a menzesz elötti, közvetlen azutáni illetve akár a menzesz alatti napokon is.


Nekem pl. a menzesz 5 napján keletkeztek az ikreim, annak ellenére, hogy mindig egész szabályos, 26 napos ciklusaim voltak.


Mellesleg sok esetben tanácsolják az orvosok, hogy a menzesz körüli idöszakban is legyenek együtt, akik babát szeretnének, mert sok olyan párnál bejön, akik évekig hiába akartak gyereket.

2013. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

EBBEN nincs igazad, mert elöször is NEM 14 nappal a menzesz kezdete elött van a legvalószinübb peteérés, hanem a ciklus hosszának a felében (tehat 22 napos ciklusnál 11 nap lenne, 36 naposnál meg 13)

-itt esetleg 18ra gondolhattál


Ebben meg neked nincs igazad,m bizony a luteális szakasznak (ciklus második fele-peteérés után) 14 naposnak kell lenni...ha vkinek pl csak 1O-11 napos akk ott vmi gond van,meg kell hosszabitani. Abban viszont egyet értek,h ez nem azt jelenti,h vkinek nem lehet spontán peteérése akár a 4.napon is,de inkább a 12-16 napra időzitsetek.

2013. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es! Tényleg nem jól tudod!:) Nem a ciklushosszt kell osztani kettővel és nem ez adja a peteérés idejét. Ez csak a "szabályos" 28 napos ciklusúaknál jön ki így,aminek esetében tényleg a felekor,a 14.napon várható az ovuláció.Ebből szokták tévesen azt hinni,amit Te is.Esetedben gondolom a 26 napossal kb. a 12.nap körül volt,mert ugye a 26-ból kell levonni a 14-et.

Egyébként jó ez a kérdés,mert Párom meg mindig abban van,hogy menzesz környékén könnyedebben lehetünk,bár már felhívtam a figyelmét a spontán peteérésre,de azt gondoljuk,azért ez ritka,nem?:) Megszakítással "védekezünk"...,csak azért kérdem és amit 2-es írt elég meglepő (az utsó mondata). Vajon igaz? Köszi és Kérdező sok sikert!:)

2013. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

A második vagyok.


Az utolsó mondatom igaz, több ismerösnél javasolta ezt az orvos, és a legtöbbnek már az elsö hónapban összejött. (Ez természetesen csak olyan pároknál segíthet, ahol orvosilag látszólag minden rendben van mindkettövel, de mégsem sikerül a baba)


A spontán peteérés meg nem annyira ritka, mint ahogy a legtöbben gondolják, általában nagyon erös érzelmi felindulás az, ami kiváltja. Ez persze nem mindig pozitiv, pl. ezért van, hogy megeröszakolásnál sokkal nagyobb arányban lesz valaki terhes, mint egyébként (feltéve, hogy nem védekezik a tettes, vagy a nö nem szed fogamzásgáltót), de pozitiv érzelmekként az elsö alkalom ilyen, vagy amikor valamiért nagyon intenzív volt az együttlét lelkileg vagy testileg.

Mivel a spontán peteérést maga az aktus váltja ki, ezért elöre nem lehet megmondani, hogy mikor lehetséges.

Persze vannak nök, akiknél könnyebben elöfordul ilyen eset, meg vannak, akiknél gakorlatilag soha - de ezt tudni nem lehet.


Ebböl következik, hogy ha valaki nem akar semmiképpen babát, annak a ciklus mindegyik napján megfelelöen kell védekeznie.

2013. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Te jó ég!:) Na látod tanultam Én is Tőled valamit.:) Szintén ledöbbentem. Nyilván nem tartozunk a "nem akar semmiképpen" kategóriába, úgymondd rábíztuk a Sorsra így ezt a dolgot egyenlőre. Viszont ha előfordul olyan,hogy nem figyel(ünk) oda,akkor ezt általában nagyon intenzív pozitív érzelmek hatására történik,ha érted mire gondolok,nyilván igen.:) Szóval akkor ez így még neccesebb. Épp most volt egy ilyen kb másfél hete és ekörül volt ovus fájdalmam is,de már nem emlékszem,hogy ez az ominózus eset után volt-e,csak most beugrott,hogy még át is futott az agyamon,hogy nem lehet ovu,mert pár nap és menzesz.Meg is volt,akkor elvileg minden a régi igaz? Vagy ilyen esetekben,amikor a menzesz környékén termékenyül meg egy nő,akkor csak az ezutáni marad(hat) ki? Érdekes...és köszi!
2013. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló; szerintem ha megjött, és a mennyisége állaga a megszokott volt, akkor nem vagy terhes. A normál menstruáció elvileg azt jelenti, hogy leválik a réteg, amibe beágyazódhatna a megtermékenyült petesejt. Vagyis szerintem ha megjön, akkor nincs hová beágyazódnia, és nem jön létre terhesség. De más is válaszoljon, hátha rosszul tudom, mert ez tényleg érdekes kérdéseket vet fel.
2013. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igazad van,de abban is Mindkettőnknek,hogy ez érdekes.... Eleve vannak akik UGYANÚGY menstruálnak tovább hónapokig.

Egyébként nagyon gyanús vagyok,valami "nincs rendben".Na majd meglátjuk,mi lesz.

2013. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A normál menstruáció elvileg azt jelenti, hogy leválik a réteg, amibe beágyazódhatna a megtermékenyült petesejt. Vagyis szerintem ha megjön, akkor nincs hová beágyazódnia, és nem jön létre terhesség."


Nem egészen van így, mert a petesejt a petevezetékben termékenyül meg, és több (6-12) nap, mire eléri a méhet. (Ezért is kell ennyi idö, mire a tesztek ki tudják aterhességet mutatni, mert csak akkor termelödik a megfelelö hormon, ha már beágyazódott a pete)

Ha éppen akkor történik a megtermékenyülés, amikor a nyálkahártya levált, akkor mire a méhhez ér, ott éppen akkor alakul ki a friss nyálkahártya, amibe már be tud ágyazódni.

2013. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Húha! Na. Én most utánanéztem a pontos dátumoknak,mert tényleg nem vagyok valami jól....

:Ha jól emlékszem,akkor 5-én volt az az ominózus együttlétünk,amiről fentebb a 6-osban írtam (5-én,biztos,hogy együtt voltunk,csak nem tudom 100%-ra ez volt-e az,amikor nevezzük "extázissal" zárult,vagy az ezt megelőző napokban,de azt hiszem/úgy emlékszem 5-én volt ez).Menstruációm meg (ez biztos) 11-étől volt.Most meg 3.napja fáj a hasam,kezdődő sérvre vagy enyhe megemelésre gondoltam,csak aztán ahogy utána néztem a neten,hogy mitől fájhat így a köldököm melletti hasrésznél,sokan írják azt,hogy ez a terhesség egy tünete.Ezen kívül tegnap este volt egy intenzív hányingerem,pedig nem szokott így ilyesmi előtörni+feszt puffadt vagyok.De ez a hasfájás ami kikészít,csak ha ülök vagy fekszem,akkor oké.Arra gondoltam,hogy holnap veszek tesztet.Vélemény? Köszi!:)

2013. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!