Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24-hetes Terhességi cukorterhe...

24-hetes Terhességi cukorterhelésre tej helyett lehet natur joghurtot enni a kifli mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma voltam terhességi cukorterhelésre, de a cukros vizet ahogy megittam 25perc elteltével ki is hánytam, azt mondták hogy igyak meg 2 dl tejet meg egyek mellé 2 darab kiflit holnap reggel és ugy mennyek megint le adni a vért, viszont a tejtől is rosszul vagyok nem szeretem sose ittam, az lenne a kérdésem hogy natur joghurtot ehetek-e a tej helyett és ha igen akkor mennyit kéne mert ugye ez sürübb mint a tej és nemtudom mennyire befolyásolná az eredményeket

Erőre is köszönöm a segitségeteket


2023. aug. 14. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezt ott kellett volna megkérdezni.


A tej és a joghurt összetétele más. Hasonlítsd össze.

2023. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg van a labornak telefonszáma, bepötyögöd és megkérdezed őket, ők biztosan tudják.

Ellenben ha az itteni válaszokra hallgatsz, nagy eséllyel elszúrod a vizsgálatot.

Szóval kézbe a telefon, tárcsáz, kérdez.

2023. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok,meg kérdeztem a védőnőmet telefonon és azt mondta hogy lehet tej helyett is joghurtot enni, csak az a lényeg hogy telyesen natúr legyen és a 2 dl mennyiségénél többet ne egyek meg.
2023. aug. 14. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát bármit is mondott a védőnő a joghurt nem ugyanazt a hatást fogja kifejteni, mint a tej, mivel magasabb a zsírtartalma.


A tej sokkal gyorsabban szívódik fel, pont az ez a lényeg. Én a helyedben inkább beleáztatnám a kiflit a tejbe és úgy enném meg.

2023. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem kezdjük ott, hogy a cukorterhelés alatt kb vizet se szabad inni, mert befolyásolja az eredményt. A joghurt/tej és a kifli is tartalmaz további cukrot, tehát nem valid azaz eredmény, amit azok elfogyasztása után kapsz.

Ha kihánytad a cukros lötyit, a helyedben mielőtt újra belevágnék, konzultálnék a nőgyógyásszal/dietetikussal, hogy ez mennyire problémás, nem már alapból gondot jelez? Nem kell élvezni a cukorterhelést, de egy egészséges szervezetnek ki kell tudnia bírni, ha nem bírod, én ezen mennék tovább, nehogy gdm legyen.

2023. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso 🤦🏻‍♀️ ne haragudj, de nagy butasagot irtal.

Nem kell tudni kibirnia.. nagyon sok kismama kihanyja. En is kihanytam az elso meg a masodik terhessegemnel is. Es a laboros hölgy mondta hogy sokan igy vannak vele. Nekem pl messze nem olyan a gyomrom mint normál állapotában. Csinaltak nekem nem terhes állapotban is ilyen vizsgálatot, meg se kottyant. Várandósan viszont nem ment. Sajnos a masik modszer valoban nem olyan pontos, de en is a zsomle, tej kombot kaptam hogy egyem/igyam, aztan 1 ora mulva vervetel.

Amugy ha az ehgyomri vercukrod jo, akkor vszeg nagy baj nem lesz. De nyilvan terhesseg alatt (sem) jo a sok szenhidrat, főleg finomitott cukor fogyasztas. Alapbol oda kell figyelni. De kell a vervetel hogy kapjanak valami kepet, hogy jol mukodik a cukor feldolgozas a szervezetben. Amugy a terhessegi cukornak más tünetei is vannak, egy jó es talasztalt nőgyógyász észre is veszi. Drukkolok, remelem rendben lesz az eredmeny!

2023. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os

Bizakodó voltam hogy hátha nem fogom kihányni, hallottam hogy nagyon sokan kihánnyák, hát énis köztük vagyok, viszont igen azóta a védőnőmmel is beszéltem és mondta hogy sok esetbe vam ugy hogy nem birják a kismamák a cukros vizet és ilyenkor jön a tej meg kifli változat, ugye én a tejtől mindig is rosszul voltam és ez most sem változott szóval meg kérdeztem a védőnőt is hogy lehet-e helyettesíteni a tejet joghurtal és azt mondta hogy lehet, meg fel hivtam a terhesgondozáson a nővért is hogy ha nem tudom a tejet meg inni lehet helyette joghurtot enni és a nővér is aut mondta hogy lehet, ugyhogy holnap ujból nekifutok és remélem minden rendben lessz.😊

2023. aug. 14. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!