Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség miért jár kellemet...

A terhesség miért jár kellemetlenségekkel, és rosszullétekkel? Miért nem lehet "tünetmentes" minden terhesség?

Figyelt kérdés
Lehet hogy picit furán fogalmaztam, de a terhesség alatt miért van a nőnek pl. émelygése, hanyingere, stb?
2023. aug. 15. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A hormonális változások miatt.
2023. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Van evolúciós magyarázat, miért van ez: a rosszullétek és az egyes szagoktól, ízektől való undor azt szolgálja, hogy ebben a sebezhető állapotban a terhes ne egyen olyasmit, ami árthat neki. Ezzel az extra érzékenységgel segíti az életben maradást. Aminek nyilván a mai életben már nincs annyi haszna.
2023. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyébként. Van, akinek semmi tünete nincs a 9 hónap során. És a tünetek erőssége is elég széles skálán mozog; az első trimeszterben van, aki simán éli tovább a korábbi aktív életét, mert épphogy émelyeg meg érzékeny a melle, és van, akit vészes terhességi hányással kórházba visznek, hogy nehogy kiszáradjon..
2023. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szervezete máshogy reagál a brutális hormonális változásokra.
2023. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Pedig olyan jó lenne. Együtt voltunk kismamák barátnőmmel,neki csak a hasa nőtt végig,szó szerint semmi nem volt,se vizesedés,se sav,se keményedés,semmi. Nálam vérzések,végig extrémen éreztem a hasam,húzott feszített ahogy nőtt. Folyamat kellemetlen volt. Székrekedéssel küzdöttem bármit csináltam,a vesém is begörcsölt a felénél,kórház. 16 hétig hánytam,sokszor véres volt már. Utána a 30 hét körül újra,ha nem akkor brutál reflux tünetek gyógyszer mellett is. Utána kinyílt méhszáj 25 héten,elszállt a vérnyomás a végén. Mellette sosem volt fertőzésem,ehhez képest a terhesség alatt nem tudom megszámolni mennyi,pedig totál vigyáztam magamra. Hol antibiotikum kellett,hol kúp,hol mindkettő. Félidőtől már attól keményedtem,ha felálltam. Utána jött a brutál vizesedés,végén pedig az igazi félelem a hellp sy miatt. Évekig küzdöttünk a babáért és nagyon vágytam egy szép emlékre. Borzasztó volt,de újra megtenném a lányomért akárhányszor,tehát ez nem panaszkodás. Csak sokszor elgondolkozok,hogy de jó lett volna ha minden szuper annyi év küzdelem után. Illetve tényleg milyen jó lenne,ha mindenkinek tünetmentes lenne végig. Megérdemelné minden nő.
2023. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3

Huh, az biztos!

Aki végighányja az egész terhességet, azt maximálisan meg tudom érteni, hogy nem élvezi, neki nem áldott állapot, hanem teher.


Múltkor FB-on volt egy ilyen cikk a terhességgel kapcsolatban, hogy miért kell a terhességnek rosszullétekkel telnie/járnia, és viccelve odaírta egy fiatal anyuka kommentben, hogy azért, mert Éva nem bírt magával.

Érti, aki érti. 😅 :D

2023. aug. 15. 21:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát..én szerintem átéltem 10ből 9 tünetet. Végig hánytam 8 hónapot,vizesedtem,leszakadt a derekam,undorodtam mindentől,meg akartam kb halni,kb 1 percét sem élveztem és irigyeltem a probléma mentes várandós nőket :D

Sajnos rám így hatott a hormon,de szerintem ez a ritkábbik eset

2023. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Hat ez olyan kérdés... Hogy pl miért van olyan, hogy valaki 80evesen is aktív, szereti a családja, vannak barátai, hobbija, jól szolgál az egészsége, van egy hasonló jó kondícióban lévő szerető férje, körbeveszik az unokák....

Mást meg már fiatalon sok tragédia ér, meghal a ferje/gyereke, leeg a haza és kezdhet mindent elölről, beteg gyerektől kell egy életen át gondoskodnia, plusz egészségügyi gondokkal küzd....


Ez is olyan igazságtalan, miért nem lehet mindenkinek boldog, gondtalan élete?


Nézd a jó oldalát, ma már nagyon sok tünet enyhitheto, kezelhető, komoly esetekben (pl hellp szindróma) is tudnak segíteni, 100eve ez nem így volt...

2023. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl egyetlen tünetem sem volt egyikkel sem, sőt, a barátnőim nagy része sem tapasztalt semmi negatívat, szóval ez is egy buta általánosítás.


De egyébként bármit is kellene átélni, megéri. 😊

2023. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
A hatodik héttől a 12ig végighánytam, kihánytam mindent alig ettem, semmi fött kajára nemtudtam ránézni sem, még a sült csirke szagától is rosszul voltam.16héten járok végre élvezem a terhességem, beindult a zabálás amit nem bánok mert 2 kg-ot fogytam a hányással.alapból 53kg voltam a 166cm hez szval vekony világ életemben.Most visszahiztam amit lefogytam.Élvezem a terhességem🥰 végre.De voltak hetek amikor túlélten szó szerint.
2023. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!