Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normàlis az ikerterhessègnèl,h...

Normàlis az ikerterhessègnèl,hogy 19 hetesen +9 kg jött fel ràm?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok ès 64 kg-mal kezdtem màjusban a terhessèget,majd voltam vèdőnőnèl a kiskönyvèrt kb a 11 hèt körül,ahol 68 kg voltam,utàna mùlt hònapban voltam terhesgondozàson jùlius 24.-èn ès ott voltam 69 kg, ès most aug.16.-àn, 3 hètre rà vagyok 73,5 kg.Ezt nem èrtem.....Ugyan ùgy eszek,mint eddig napi 3x(Reggelire padlizsànkrèm vagy körözött exrudàlt kenyèrrel, 2 virslivel,paradicsommal.Ebèdre àltalàban ami èppen van pl.leves vagy töltött tojàs,töltött paprika,csirkehùs rizzsel vagy krumplipürèvel.stb...Vacsira meg ugyanazt, mint reggelire),csak vizet iszok napi 3 ,vagy 4 litert.A babàk nagyon szèpen fejlődnek ès mindig több naposnak,idősebbnek mèrik őket az uh-kon,mint amennyinek kellene lenniük.Reggel mèrem meg magam mindig, mikor èpp kell,vagy pl most kivàncsisàgbòl.Nem tudom,hogy mit csinàlhatnèk,mert èheztetni nem szabad magamat,max majd csak akkor eszek, ha èhes leszek,szòval nem tartom be a napi 3 ètkezèst ès akkor hàtha nem hìzok ilyen nagy ütemben,csak mondom ,hogy fèltem a babàkat.Veszèlyeztetett terhes vagyok ès nem nagyon megyek itthonròl semerre sem.Nem tudom,hogy mit fog szòlni a vèdőnőm meg a terhesgondozàson a doki 28.-àn🤦‍♀️🤦‍♀️ Ti mennyit hìztatok a 20. Hètig?Mit csinàltatok utàna ,mikor làttàtok,hogy megindult nagyon a hìzàs?

Előre is köszönöm a vàlaszokat 😘


2023. aug. 16. 09:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem ìrni,hogy terhespocakom màr elèg nagy van,mint

egy egyes terhessègnèl egy 24, vagy 25 hetes kismamànak.

2023. aug. 16. 09:37
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem méregettem magamat.

A lányommal az első trimeszterben kb 5 kilót híztam. A dokim is megemlítette h nehogy baj legyen (cukros legyek) de bem volt gond. Nem vettem vissza az étkezésből. Mégis összes 10 kilót híztam. Nálam szerintem a hízás a rendszeres étkezés miatt volt illetve a drasztikus mozgás csökkenés miatt (előtte 3 műszakoztam és gyártó soron voltam, sok járkálás 10+kilók emelése, konténerek húzgálása)

Az ikrekkel 12kiló plusszal mentem szülni (35 hétre jöttek)

Velük sokkal egyenletesebben nőtt a súlyom (irodai munkám volt, végig dolgoztam és a nagyot logiztikáztam láttam el)

2023. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem iker terhességeim voltak,de összesen híztam 7-kg-ot.Mondjuk ezt ha megduplázzuk, akkor hízhattam volna mondjuk 14-et.Szerintem sok a 9 kg eddig,mert a babák nem nyomnak még semennyit.Az utolsó trimeszterben fognak hízni a babák, akkor sok fel fog hirtelen szaladni.Érdemes lenne utánajárni a dolognak,nehogy cukros legyél.
2023. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Éhezni nem szabad, mert a cukrodnak nagyon nem tesz jót. Az étkezésedre viszont odafigyelhetsz. Tápláló, változatos,kiegyensúlyozott étkezésre van szükséged, ez sem zabálást, sem koplalást nem jelent. Mennyire vizesedsz? Az is plusz súly.
2023. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves első vàlaszolò:Köszönöm a vàlaszodat!Ùgyis csak +5 kg-ot hìztàl a 2.,3.,trimeszterben,hogy nem vettèl vissza az ètkezèsből ès egèsz nap otthon voltàl,vagyis nem dolgoztàl? Hàt nem tudom,hogy hogy lesz,de majd eldől.Ràkèrdezek a vèdőnőnèl.

Kedves màsodik vàlaszolò: èn sem tudom,hogy hogy jött fel ennyi lehet azèrt mert nem tudok annyit mozogni.A babàk összesen fèl kg-mosak együtt + a 2 mèhlepèny ès a magzatvizek,amik pedig elmèletileg összesen 4 kg-mot nyomnak,ha duplàzunk mindent.(azt olvastam,hogy 1 db mèhlepèny 1 kg ès benne a magzatvìz is+ 1kg,de ebből nem tudom mennyi igaz).Majd ràkèrdezek a vèdőnőnèl ès a dokinàl,hogy mit tegyek 😅

2023. aug. 16. 11:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy köszönöm a te vàlaszodat is! :)
2023. aug. 16. 11:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3.vàlaszolò:Köszönöm a vàlaszodat!megpròbàlkozok szerintem az ebèdemen vàltoztatni ,vagy tènyleg akkor eszek majd ,amikor èrzem,hogy èhes leszek.Nem veszem èszre magamon,hogy vizesednèk,sosem vizesedtem,ìgy nem is tudnàm megmondani,hogy hol vagy hogyan szoktàk ezt èszrevenni 😅A bokàn vagy làbon?
2023. aug. 16. 11:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akkor egyél, amikor már éhezel! Legyen meg a napi 5 étkezés megfelelően elosztva a nap folyamán.

Ha megvárod az éhséget, nagyobb eséllyel eszed túl magad. Írtad, hogy otthon vagy, így meg tudod oldani a 3 főétkezést, és a két kisétkezést. Így nem leszel éhes, nem nasizgatsz nap közben, ha jó ételeket eszel, nem ingadozik a cukrod drasztikusan.

2023. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszodat ! :) Hàt pont ez a baj,hogy nem eszek sokat ès ,nem nasizok,ugyan ùgy tàplàlkozok mint eddig ès ebben a 3 hètben 4 kg jött fel ràm a semmiből. 🤷‍♀️ Ki èrti ezt,hogy mitől 😅 Foghatom èn arra,hogy nem mozgok sokat,de eddig se mozogtam ès nem jött fel mègsem ennyi ilyen gyorsan,mint most 3 hèt alatt 🤦‍♀️
2023. aug. 16. 11:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vok. Igen a kaja maradt, viszont mivel kell tavaszodott, sokat jártam sétálni, meg ugye vásárolgatni a 2.trimesztert.

Szerintem addigra ált be a szervezetem arra hogy rendszeresen étkezem. nem napi 2 nagy zabál@st tartok mint mikor a gyárban dolgoztam, hanem átlag mennyiséget eszek napi 5x kb +nasi. Na meg a folyadék fogyasztás is okozhatta, mert meló közben (tehát 8óra alatt 2 kávé és max fél liter ment le) otthon se volt sokkal több.

Terhesen viszont nagyon figyeltem arra hogy igyak.

2023. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!