Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasvizesedés miatt voltatok...

Hasvizesedés miatt voltatok úgy hogy jóval kevesebbet érzitek a babát mozogni? Egészséges lett?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 17:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha a 24. hettol nem erzed a babat mozogni legalabb napi egyszer, akkor be kell ballagni az orvoshoz, ennyi.


A 24. hetig meg normalis, mert picike, ha nem erzed olyan sokszor.


Nekem pl elso babanal mellsofali mehlepennyel egyaltalan eloszor csak a 22. heten ereztem, addig abszolut semmit.

En tenyleg brutal modon vizesedtem, a vegere 20 kilot hiztam, de a korhazbol 13 kiloval konnyebben jottem mar ki.

Biztosan akkor vizesedett a hasam is, passz, viszont a babat ereztem mindig, kivul-belul.

2023. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Nem lehet,hogy alapból te kevesebbet érzed vagy gyengédebben a mozgást? Nálunk anya mesélte mindig,hogy én folyamatosban rúgtam,mozogtam,tesóm pedig alig,épp hogy érezte. Barátnőmmel együtt voltunk kismamák,épp hogy érezte,addig nálunk a lányom folyamatosan mozgolódott. Nem volt egyikünknél sem "hasi vizesedés". Nekem amúgy brutál vizesedésem volt mindenhol kivéve has,de én se hallottam még ilyet,de ettől még nyilván létező dolog biztos. Szülés után volt a legdurvább két hétig. Kitartást!
2023. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A has nem vizesedik mindenkinek ha van is lábvizesedés. Nekem már olyan szinten hogy olyan mintha puffadt lennék és ( nem is tudom hogy írjam) mintha erek nőttek volna olyan papok vannak rajta. A kezeim is zsibbadnak. Na mindegy nagyon durván. Egyébként érzem napi 1x csak nem úgy hogy látnám is kint. Vagy pl egész nap semmi de hajnalban egy kicsit. Arra azt mondta a doki hogy azok lennének az erős rugások csak nekem lengés csillapítóm van🤣 na lehet ezt sem érti mindenki....


Na mindegy még nincs válaszom...

2023. aug. 23. 19:40
 14/19 A kérdező kommentje:
8-as: de alapból nagyon vastag a hasfalam is. De 2 orvos erősítette meg ezt amit leírtam. Nem kitaláltam tényleg 🙄 a védőnő is mondta. Már 3x riasztottam az orvosom hogy nem mozog. 1x kevés magzat víz. Már normál iszok mint a kiskacsák. A legutóbb látogatásnál már mindenem vizes volt. Ránézett, megtapogatta a hasam stb... és egyszerre ezeket kezdte el magyarázni. Nekem is van szívhangfigyelő mindig nézem számolom
2023. aug. 23. 19:45
 15/19 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Nem azért írtam,elhiszem,egyértelmű hogy sajnos van ilyen. Mit mondanak mi az oka az ekkora vizesedésnek? Hány hetes vagy? Ez a kánikula se tesz túl jót. Nálam a vizesedés a 25 hét körül kezdett,vérnyomás a 33-34 hét körül kezdett kiugrani,majd utána elszállni,de nálam más ok volt az már. Vérvételed gondolom nézték és rendben,vizelet fehérje ilyesmi. Kitartást tényleg! Remélem ír esetleg olyan is,aki átment ezen és tud neked saját tapasztalatot is írni. :/
2023. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jo hat ez igy mar nehezitett palya, ha vastag a hasfalad (ez gondolom tulsulyt jelent) + akkor a vizesedes.


De legkozelebb ezeket irdd be a kerdesedbe es akkor megsporolsz egy csomo felesleges kort es kommentet, mert igy nem igazan volt egyertelmu.


Orvosi kontroll alatt vagy, ez a lenyeg.

Nem hiszem, hogy a babanak ettol baja lenne, ha csak sima vizesedesrol van szo.

2023. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

8# 30 hetes vagyok. Igazából le van zárva azzal hogy terhesség alatt sajnos erre kell számítani. Sajnos erre én nem számítottam. Nem is tudtam hogy ilyen is van. Bár eddig a derekam fájt kegyetlenül most a vizesedés. Igen a túlsúly miatt is lehet egy kis vérnyomás növekedés is és a vastag hasfal is.

Magnéziumot nézettem még a zsibbadás miatt. Mondjuk az a béka feneke alatt van. De most emeltem a dózist.

Csak azért aggódok mindig hiába van oka a kevés magzatmozgásnak. Én nem fogom tudni számolni szerintem a 34 héttől napi3x mert nem mindig mozog annyit.


A többi vérvétel rendben. Fehérje, cukor stb...


Hát azért köszönöm. Talán rendben leszünk....😌

2023. aug. 23. 20:08
 18/19 anonim ***** válasza:

En nem szamoltam. Kellett volna?

Senki nem mondta, kerte.

Miert kell szamolni?

2023. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát azt én sem tudom. Ezért is parázok. De kérni fogják a 34 héttől.


Van egy ismerősöm neki már a 28 héttől számolni kell,

2023. aug. 23. 20:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!