Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak néhány napos, max 2-3...

Ha csak néhány napos, max 2-3 hetes terhes vagyok, vezethet-e vetéléshez ha repülőn kell utaznom?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy orvost szerintem, az a biztos. Egyet tudok, hogy a repülés nem ajánlott az első és az utolsó trimeszterben, tehát most elméletileg nem ajánlott. De egycsomó ember van, aki utazott és semmi baj nem lett.
2010. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm a nyáron, úgy jött haza Amerikából, hogy már terhes volt, de nem tudta, nagyon rég próbálkoznak, de eddig nem jött össze. Szóval haza jött, kiderült, hogy terhes és vissza is repült, mivel kinn élnek. Semmi bajuk, mindketten élnek és virulnak és azóta is utazott már repülőn.
2010. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már....
2010. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, en tavasszal egy nappal azutan, hogy pozitiv lett a teszt utaztam vissza kulfoldre. Vegig gorcsolgetett a hasam, utana meg nem. Mivel ahol vagyok 12. heten van uh, ott kozoltek, hogy a baba fejlodese leallt. Nem megijeszteni akarlak, de nincs kizarva, hogy ez nagyban rasegitett. Most ujra 10 hetes terhes vagyok, de a parom hallani se akar, hogy repulovel menjunk most haza.

Es aki utazott mar repulon megfazva, az tudja mennyire feszito fajo erzes. Plussz a ful, orr bedugul a nyomastol. Gondoljatok ezt a nyomast nem erzik meg ott belul...

Nekem azt mondjak, hogy orvosi beleegyezessel a kozepidobe a legbiztonsagosabb, akkor mar "eleg eros" az utazashoz. Az utolsoban, meg mar a legitarsasagok, is korlatozzak. Az elsoben, meg eleg gyenge meg ehhez, sajat tapasztalatbol igy gondolom. De a te dontesed...

2010. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet írni olyat, hogy nem vagy ugyan már, de attól még tény, hogy nem javasolt az első és azt utolsó harmadban. A 35.héttől föl sem engednek a repülőre.

Itt van pár cikk:

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Istenem, ez már megint egy kicsit túl van lihegve. Ennyi erővel akkor üljön otthon a kismama a terhesség elejétől a végééig, csak meghatározott ételeket, italokat igyon stb...

Nevetségesnek tartom ezt a túlaggódást.

Én 8 és 20 hetesen is repültem és még a 37. hétben is 200 kilométereket autóztam úgy hogy volt én vezettem. Sokat mozogtam a végén is és nem paráztattam magam felesleges dolgokon. 41. héten 4 óra alatt szültem makkegészséges kisfiút.

Lehet olvasni mindenféle cikket, hogy ez árt a kismamának meg az árt, de ilyen alapon tényleg feküdje végig a 40 hetet. (ami szerintem a legártalmasabb)

2010. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2 hetes terhesen repültem Svájcba! A babám eddig egészséges! (lekopogom) 20h km

2010. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanmár! A repülésnek semmi köze a vetéléshez. (Ezt az orvosom mondta). Az első harmadban még mondhatni minden veszélyes, de ha elég erős és életképes a baba, akkor semmi gond. Utazáskor amúgy nem maga a repülés veszélyes, hanem pl. az, hogy az ember húzgálja meg emelgeti a csomagját. Az utolsó harmadban pedig azért nem engednek fel a légitársaságok, mert nem szeretik a repülőn szülést, ezért nem kockáztatnak. (Ez mondjuk érthető...)
2010. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Többször is kellett repülnöm a terhesség alatt, de szerencsére igazatok lett, semmi baj nem történt, egészségesen megszületett a baba. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. szept. 19. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!