Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes korban biztonságos...

Hány hetes korban biztonságos először elmenni orvoshoz? Több anyukától is hallottam, hogy 8 hetes korig semmiképpen, mert vetéléshez vezethet.

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én 7 hetesen mentem először, de 4 hetesen tudtam hogy babát várok. Jobb ha hagyod hogy jobban be tudjon ágyazódni, ismerek sajnos olyat is, aki 4 hetesen már elment és vizsgálat után sajna elvetélt:(
2009. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről csak annyit, hogy lombik esetén a beültetés (fogantatás) után 3 héttel megvizsgálnak. Pedig ott óriási a vetélés kockázata alapból. Akkor szerinted vetéléshez vezethet a korai vizsgálat? Mert szerintem nem.
2009. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem azért nem vizsgálnak meg előbb mert a vizsgálattól elvetélsz, hanem mert nem lát semmit.Kell hogy megnőljön annyira az embrió hogy meg lehessen normálisan vizsgálni.
2009. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
A korai vetélések tényleges oka sokszor soha nem derül ki. Számomra nehezen hihető, hogy biztosan és egyértelműen összefüggést lehet találni a vetélés és a vizsgálat között. Én azt gondolom, hogy a vizsgálat utáni vetélések akkor is bekövetkeztek volna, ha nincs vizsgálat.
2009. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én is 4 hetesen tudtam meg, 6 hetesen voltam dokinál. Addira már látja. sőt 7-8 hetesen már tuti szívhang is van. Ennél tovább azért ne várj vele, minden jót!
2009. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetesen voltam először, akkor már dobogott a szíve, és 8 hetesen hívott vissza a doki. Aztán már csak a 12 hetesre. Általában azért mondják a kismamik, h nem érdemes hamar menni (pl. 4-5 hetesen) mert akkor még nem biztos, h van szívhang és a doki úgyis visszahív 1-2 héten belül. Szerintem 8 hetesen tuti mehetsz már és nem a vizsgálat miatt vetélnek el az anyukák, hanem a szervezet tudja, ha beteg az embrió...

Üdv.: 27 hét heteske :)

2009. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha a korai vizsgálat vetélést okozna akkor nem csinálnák az orvosok! Én is voltam 4 hetesen 6 hetesen és most 23 hetes vagyok. Ha elvetél valaki az nem a vizsgálattól van, hanem mert így kellett lennie, nem tapadt meg az embrió. Azért nem jó túl korán menni mert ilyenkor sokszor nem látszik semmi még. De ha úgy tartod jobbnak akkor menj nyugodtan 8 hetesen,addigra már szívhang is lesz biztosan.

Gratula a babához!

2009. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz 6 hetes múltam,viszont már nagyon kíváncsi vagyok,illetve szeretném tudni,hogy minden rendben van.

Azt hiszem,egy pár nap múlva elmegyek.

Minden kismamának sok egészséget és boldogságot kívánok!

2009. jún. 10. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen jobban izgultam azon, hogy jó helyen van-e a baba. Alig bírtam ezt is kivárni, de megérte elmenni. Volt már szívhang is, ez nagyon megnyugtató volt, és a vizsgálat után nem lett semmi bajom!
2009. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!