Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ne csinàljon aki terhes?it...

Mit ne csinàljon aki terhes?itt ilyen extra dolgokra gondolok,h pl mondták ne járjak a temetőbe,ne nézzek horror filmet,ne hagyjam,h mindenki puszilgasson.ti mi ilyeneket tudtok vagy csináltok?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ezek idióta babonák. Semmi bajod nem lesz ezektől.
2023. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha az extra dolgok alatt, ilyen f@szságokra gondolsz, akkor a lista végtelen. Pl:

Várandósság idején tilos hajat vágatni, mert azzal a baba életét rövidítjük meg, állítja a népi hiedelem.

Nagyanyáink szerint tilos előre vásárolni, és rossz ómen ajándékot elfogadni a baba születése előtt. A gyerekágyat is csak a kicsi születése után szabad összeszerelni, a helyére állítani, hogy az ártó szellemek ne telepedhessenek meg benne.

Babát váró nő soha ne lépjen át állat fölött, és tilos megrúgni, meglökni, arrébb zavarni pihenő állatot, mert az elviszi a kicsi álmát, vagy nem hagyja levegőt venni, ráül a mellkasára. Régen a súlyos allergiás, asztmás tünetek egyik magyarázata is ez a babona volt.

Tilos ruhaszárító kötél alatt átmenni vagy varrni a kismamának, mert ha így tesz, akkor szülés közben a baba nyakára fog tekeredni a köldökzsinór.

Ha az anyuka könnyű szülést szeretne, akkor ollót vagy kést kell az ágya alá helyezni, mert a hiedelem szerint elvágja a fájdalmat.

Gyermekágyas időszakban a babát és a mamát nem látogathatja meg elvált nő, mert rontást visz a házra.

A gyermek csuklójára piros cérnát kell kötni és fokhagymát tenni az ágya alá, mert ezek távol tartják a rossz szellemeket.

Az újszülött fürdővizébe pénzt kell tenni, hogy később majd jómódban éljen. A kislányok vizébe pedig virágszirmot kell szórni, hogy szép nővé cseperedjenek.

A földön fekvő gyereket tilos átlépni, mert nem nő meg, kicsi marad.

A babának nem szabad tükörbe néznie, mert nem nő ki a foga.

És még ezer meg egy ilyen alaptalan hülyeség van…

Hogy én mit csináltam? Nem ettem nyers húst, ennyi.

2023. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Ezek tiszta hülyeségek, amiket írtál.


Azt hiszed, úgy működik, mint az Ószövetségben, amikor Jákób a fekete kerítéshez vitte a vemhes birkákat, azok rácsodálkoztak a feketére és fekete bárányokat ellettek, más vemhes birkákat meg a fehér kerítéshez és azok meg fehér bárányokat ellettek?


Ne emelj nehéz dolgokat és a terhesség előrehaladtával ne biciklizz. Én ennyit tudok.

2023. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Temetésén is voltam terhesen,és imádom a horror filmet

Sógornőm mondta,hogy ne simogassam a macskákat mert szőrös lesz a gyerek.

Jól kirohogtem.

Anyósom szerint pedig templomba kellett volna járnom mert ha nem járok az ördög éjjel kiveszi a hasambol a gyereket és a saját fattyát teszi a helyére és amikor megszületik lólábú szarvas gyerekem fog születni 🤣🤣🤣🤣(egyébként ez volt az a pont amikor a férjem kirakta az anyját az otthonunkbol és minimalizálta a kapcsolatunkat vele)

2023. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek butaságok. Ne gyűjts még többet, inkább azt is felejtsd el amit eddig hallottál. :)
2023. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne egyen nyers húst és tojást. Ha edz, ne menjen a pulzusa 140 fölé. Ne igyon kinines üdítőt. Ennyi. A többi f.szság, azok is, amiket leírtál.
2023. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,énis tudom,h hülyeség,2 a te listád végig se olvasom . Nekem ezt a mamám mondta és egyiket se babonából. A temetőt,h sok a gonosz szellem,és nehogy elvigyék(na ez olyan,h megosztó,ki hisz,ki nem),a pzszi,az piszkos emberre vonatkozot főként,neh elkapjak valamit,a horror filmet,meg,h ne zaklassam föl magam
2023. aug. 31. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem ezt a mamám mondta és egyiket se babonából. A temetőt,h sok a gonosz szellem,és nehogy elvigyék"


Ezt nem babonából? Anyukád és te is ilyen ostobák vagytok?

Na, és pont az ilyenek szaporodnak!

2023. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak bal kézzel töröld a segged

Mindig jobb lábbal lépj a borospince első lépcsőjére

A kotlós alól mindig hármasával vedd ki a tojásokat


Még vlaami hasoló épületes baromság? Órákig tudnám gyártani az ilyeneket

2023. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7, ez a szellemes ostobaság ugyan mi, ha nem babona? 😂

Puszilgatni meg piszkos embernek nem terhesen sem hagyom magam, fujj. Az esti híradó vagy egy dokumentum film pedig sokszor nagyobb stressz, mint egy buta, kitalált film. Én inkább a híreket hagyom ki 😁

2023. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!