Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ritka az, hogy...

Mennyire ritka az, hogy valakinek az első terhessége megmarad, teljesen problémamentes a várandóság ideje és a baba teljesen egészségesen születik?

Figyelt kérdés
Igazából statisztika érdekelne, ha esetleg van erről valahol bármiféle kimutatás.
2023. aug. 31. 23:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez a szokványos.
2023. szept. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, de nekem.nem jött így ösdze :/

És sok más ismerősömnek sem, így nem állítanám, hogy ez a szokványos. Nem mindenki kürtöl világgá pl egy korai vetélést.

Mondjuk nekem szülésnél volt gond, de minél nyíltabban beszélek róla, annál több ember osztja meg velem a sztoriját. Olysnok is akikről pedig azt hittem, hogy minden könnyen ment.


Nyilván nem elkeseríteni akarlak! Minden szépen összejön majd neked!

Csak pont az első hozzászóló látádmódja miatt van az, hogy dokan tabunak/cikinek érezzük megosztani, hogy baj volt. Pedig mi sem vagyunk kevesen.

2023. szept. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
2 tervezett terhességem volt. Mindkettő ilyen volt amit leírtál
2023. szept. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
26 hetes kismama vagyok,első terhességem,23 éves vagyok. Eddig minden a legnagyobb rendben és remélem hogy így is marad😊
2023. szept. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk a családban szinte kizárólag ilyenek vannak. Ahol gond volt, az már a 40+-os korosztály és/vagy ahol alapbetegség van. Nyilván vetélések előfordulnak, manapság többet is tudunk hiszen már akkor pozitív a teszt amikor éppen beágyazódott az embrió, de azért az elmaradó menstruáció után már általában rendben mentek a dolgok.


Statisztika szerint én azt találtam, hogy nagyjából a terhességek 15-20%-a problémás orvosilag, a többi nagyjából problémamentes.

2023. szept. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
3* voltam terhes, 0 vetélés, 0 ab.
2023. szept. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

3-szor voltam én is terhes,

Az első terhességem probléma mentes volt,a szülés is,indított szulesem volt

Második terhességem a 8.heten véget ért,elhalt a magzat,missed ab.

A harmadik terhességem probléma mentes volt,a szülés szintén.

2023. szept. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Itt az is kérdés, hogy kinek mi a problémamentes?


Aki GDM-es annak problémamentes a terhessége? Akinek terhesség közben derül ki a pajzsmirigy probléma annak problémamentes a terhessége? Akinek a szülésnél adódik komplikáció probléma mentes?


Mi számít egészséges gyereknek? Aki koraszülöttség miatt szemüveges lesz, de más problémája nincs az egészséges? Egy asztmás gyerek egészséges? Egy laktóz érzékeny gyerek egészséges?


A környezetemben akik szültek valamilyen problémát talán egy kivételével mindenhol találni.

Terhességi toxémia miatt 35. hétre született baba (elsőre próbálkozásra megfogant), gdm-es terhesség+indítás (elsőre próbálkozásra megdogant), szülési komplikációk miatt anya hetekig kórházban szülés után (szintén elsőre fogant baba), 1,5 év várakozás után farfekvés miatt császáros baba, másnál terhesség alatti magas vérnyomás+sürgősségi császár+alacsony súllyal született baba aki hiába volt papíron 38 hetes mégis a koraszülött osztályra került, másik ismerősöméknél elsőre vetélés 7 hetesen azóta eltelt fél év és még nem jött újra össze, nekem 1 spontán korai vetélés, 1 sikertelen lombik és 3 év próbálkozás után spontán problémamentes várandósság.


Ezekhez képest egy olyan akinek fél év alatt összejött és végig minden rendben volt.


Mindenki 30 év alatti és az elmúlt 2 évben szült/próbált teherbe esni, akiről írtam.


Szerintem inkább az a ritka hogy minden teljesen simán és tökéletesen menjen. Akinek mégis az az élet más területén kapja meg a problémákat, nehézségeket, nincs olyan, hogy valakinek minden tökéletes legyen minden területen.

2023. szept. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

3 problémamentes terhesseg, szules 30 ev alatt, 39 évesen kettő missed ab, most vagyok 40 és érkezik a szivárványbaba.

Ket húgom van, egyiknek volt egy problémamentes, egy veteles, egy egészséges autoimmun betegség mellett, 30-35 között, masik hugomnak 30 alatt 2 problémamentes.

2023. szept. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám első terhessége a 28. héten halva szüléssel ért véget, a második (én) 37. héten született egészségesen.

Nekem teljesen probléma mentes terhességből 36+5 naposan született egy egészséges, csak kicsit kisebb (2760 gramm, 46 cm) fiam.

2023. szept. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!