Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ritka az, hogy...

Mennyire ritka az, hogy valakinek az első terhessége megmarad, teljesen problémamentes a várandóság ideje és a baba teljesen egészségesen születik?

Figyelt kérdés
Igazából statisztika érdekelne, ha esetleg van erről valahol bármiféle kimutatás.
2023. aug. 31. 23:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem ilyen volt.

Probléma mentes, egészséges baba.

A 2 terhességem megszakadt (7+2 elvetéltem)

A 3. terhességem ikerterhesség. Probléma mentes. Kicsit korábban jöttek de ez érthető ilyenkor (35 hétre) Egészséges mindkét gyerek.

2023. szept. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én tapasztalatom is a 2. válaszolóéhoz közelít, bár igaz, hogy sokan azért 31q0 fölött kezdték, de nem mindannyian.

Két ismerősömnek is korai vetéléssel zárult az első terhesség, az egyiknél spontán, másiknál missed ab, náluk a második terhesség már sikeres volt (az egyik helyen tudom, hogy nagyon feszes izomzattal született a baba, más bajról nem hallottam).

Nekem egy missed ab és egy kémiai után jött a baba, szintén feszes izomzattal, bár nálunk jobb a helyzet kicsivel, remélem más probléma nem merül fel.

A környezetemben két párról tudok, akik babát terveznek, de az első évek óta össze sem jön.

Egy barátnőm van, akinek 3 terhességből 3 baba lett (itt mondjuk volt egy koraszülés és egy túl korán öregedő méhlepény, mindhárom császáros baba volt, szóval itt sem volt minden tökéletes).

2023. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
3-ból 3 gyerekem van,minden terhesség probléma mentes volt,időre,spontán születtek,hüvelyi úton,és gátvédelemmel,tehát sérülésem sem lett.Nem volt előtte se,utána se terhességem,tehát minden terhesség szüléssel, egészséges gyerekkel végződött.
2023. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az első terhesség ilyen volt. Egyből sikerült , minden rendben volt, a hasam sem volt vészesen nagy, a szülés is ahhoz képest simán ment, pár óra leforgása alatt 38.hetre. azon kívül, hogy kicsit besárgult, minden a legnagyobb rendben volt.
2023. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól veszem ki a válaszokból (bár javítsatok ki, ha tévedtem, mert ugye életkort nem kértem és csak néhányan írtátok), 30 éves kor utáni terhességnél már ritkább, hogy az első baba megmarad és minden simán megy?


Most vagyunk gyerekvállalás projektben, emiatt is érdekel, hogy mire számítsak így a 31 évemmel. Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2023. szept. 1. 11:32
 16/23 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy teljesen problémamentesnél azt is értem, hogy se terhességi cukor nincs, anyuka végig fitt tud maradni, nincs kiemelkedő rosszullét (értsd, hetek-hónapok végig hányása), normális laborértékek végig, nincs hüvelyi fertőzés, stb


Gyerek egészsége szempontjából: nincs genetikai betegsége, fogyatékossága, jó apgar értékekkel születik, később sem lesz idegrendszeri problémája, nem vak, nem siket.

2023. szept. 1. 11:35
 17/23 anonim ***** válasza:

13-es vagyok.

Azok közül, akit én írtam, a spontán vetélés 30 alatti ismerősnél volt, tehát nem feltétlenül függ össze a korral, de sajnos nyilván a peték is öregszenek, emelkedik a hibaszázalék...

Én 36 évesen szültem, éppen határértéken volt a cukrom, így csak megfigyeltek leginkább, nem kellett grammra figyelnem az étkezésre, csak megmondták, hogy milyen ételt mikor egyek. Ezt leszámítva viszont úgy híztam kb. 20 kilót, hogy hátulról szinte az utolsó pillanatig nem mondta volna meg senki, hogy babát várok, végig jól viseltem a terhességet, rosszullétem sem volt egy sem, nem is nehezültem el, simán jöttem-mentem, intéztem a felújítást stb. (Egyedül a futást hagytam abba, a pozitív teszt után nem mertem menni, mert az vetélés előtti napokban elmentem egy laza kocogásra, utána olvastam, hogy nem is a megerőltetés, hanem a rázkódás okozhatott bajt 😞)

Ez a várandósság alatti állapot tapasztalatom szerintem inkább genetika, kérdezd meg anyukádat, hogy ő hogy viselte! 🙂 Nekem anyukám szintén cukros volt, bár sokkal durvábban, viszont neki sem volt semmi fizikai panasza, mikor engem várt, pedig ő is 30 volt, mikor engem szült, ami abban az időben még későinek számított.

2023. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a babám spontán született, az sem volt nagyon kemény, átlagos, kb. 12 órás vajúdás volt.

9-es és 10-es apgarja volt, a feszességen kívűl, amit tornával szépen kikorrigáltak mostanra, semmi bajt nem tapasztaltunk nála, fejlődik szépen (tejem is volt ráadásul).

Az anyaméhben találtak nála egy kisebb vesetágulatot, azt mondták, hogy ez kisfiúknál gyakori, születés után az első pisikkel sokszor mindenféle beavatkozás nélkül magától elmúlik, ez így is történt, a kórházban hazaengedés előtt ránéztek, már normál tartományban volt.

A 31 éved pedig abszolút nem sok, a 35 évet szokták amúgy is inkább vízválasztónak tekinteni ebből a szempontból, abban meg bőven benne vagy, ne idegeskedj előre! :)

2023. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
(U.i.: idegrendszeri probléma fakadhat születéskori oxigénhiánytól, amit okozhat mondjuk a köldökzsinór is, az egyáltalán nem függ össze az anya korával. Az izomtónus-problémák szintén eredhetnek téraránytalanságból, egy 20 éves, 158 centis anyukának is lehet 185 centis párja, ami eredményezhet "túl nagy" babát, aki nehezebben fér el, ennek sincs köze a korhoz, emellett rengeteg más genetikai eltérés becsúszhat teljesen random, látszólag ok nélkül. Egy NIPT teszt megnyugtató lehet, mást nem tudsz tenni...)
2023. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#11 vok.

Tényleg semmi probléma nem volt terhesen. Végig dolgoztam ikerterhesen is és a nagyot logisztikáztam az oviba.

Soha nem hánytam.

A koraszülötteim. is 9/10 apgarral születtek, mint a nagytesó. Nem volt légzes támogatás, terhesen sem kaptam tüdőérlelőt.

Nem kellett fejlesztés sem. Koruknak megfelelő ovisok már. A nővérük kitünővel végezte az első osztályt.


Az hogy valakit nek volt vetélése, még egyáltalán nem jelenti azt hogy a következő terhessége problémás lesz, vagy a baba/ gyerek lesz rendellenes.

Egy természetes szelektáció. Az esetek többségében pont azert lesz vetélés mert probléma lenne a gyerekkel

2023. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!