Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesként szex?

Veszélyeztetett terhesként szex?

Figyelt kérdés

Két hete (akkor voltam 6 hetes) volt egy kicsi barnázásom, állítólag a baba mellett lévő hematoma miatt. Akkor az orvos javaslatára abba hagytam a munkát és nem volt szex, illetve progeszteront és rutascorbint szedek rá. Most 8 hetes vagyok azóta sem pecsételtem és nem is görcsöltem, és sajnos nagyon óvatosan, de volt szex.

Árthattunk vele vagy mivel 2 hete “tünet mentes vagyok”, így elnézhető?



2023. szept. 3. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenség volt. Mindenképpen egyeztetned kellett volna a dokiddal. Mivel, gondolom neked is ágynyugalom meg sok pihenés volt előírva így lehet, hogy 2 hete már nem véreztél,de azért egy orgazmus elég intenzív összehúzódásokkal jár. Ha leválik a hematóma, az egész petezsákot viheti magával.


7 hetesen én is véreztem hematóma miatt, és nálunk is tiltva volt az együttlét. A doki csak akkor adott zöld utat, amikor uh-n szépen látszott, hogy a hematóma szervült és már nem okozhat gondot...


Nem elrettenteni akarunk, de hidd el, jobb félni, mint megijedni. Soha nem bocsátanád meg magadnak, ha egy kis kamaty miatt valami rosszra fordulna.

2023. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
"Elnézhető"?? Kérdező, nem az iskolában vagy a házi feladatoddal, amit ellenőriznek. Az orvos nem azért mondta, hogy ne szexelj, mert ő a tanár bácsi, nem neki kell elszámolnod. Azért mondta, mert VESZÉLYES A TERHESSÉGEDRE NÉZVE. Nőjetek már fel.
2023. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Bár (sajnos rutinból) mindig ezeket írják fel, de a progeszteron akkor ér igazán valamit, ha hormonális probléma van, és a hematóma pont nem az. A rutascorbin meg tulajdonképpen csak c-vitamin, kis mértékben vérzést csillapít, de azért nem csodaszer.

A hematóma leválast egyik sem akadályozza meg.

2023. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A rosszindulatúaknak üzenem, hogy minden rendben a babával, nem okoztunk gondot! :)
2023. szept. 8. 20:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!