Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó pánik és ideg az...

Állandó pánik és ideg az életem. Más kismama is volt így? Lett baja a babának? 36hkm

Figyelt kérdés

Most kicsit nyersen fogok fogalmazni. De muszáj lesz, mert ez az igazság. Folyton rettegek, hogy beteg lesz a babám. Attól félek, hogy fogyatékkal élő lesz, vagy igazából magamnak sem tudom megfogalmazni. Kérlek ne bántsatok. Férjem többször ordít velem, van, hogy fel is pofoz. Tönkre tettem az életünket. Előtte olyan jó pár voltunk. Most meg a folytonos idegrohamaim mindent el rontanak, és nem találok kiutat. Mindig be ugrik egy kép, hogy a baba nem lesz egészséges. Tudom ez olyan csúnya dolog. El is hesegetem, de mindig vissza tér. Konkrétan aludni sem tudok már. És állandó sírás az életem. A baba nagyon erős mozgásokat produkál a pocakban. Szerintem ideges ő is. Nem tudom kivel megbeszélni a problémáim. Mert mindig kinevetnek, vagy elhessegetnek, vagy a legrosszabb amit a párom csinál. Anyukák. Kétségbe estem. Úgy érzem a padlón vagyok és nem segít rajtam senki (ami mondjuk tényleg így van )

Csak egy kis példa. Éjjel nem aludtam. Idegesség miatt. Sírtam az ágy szélén. Férjem fel kelt, mondtam neki, kérlek segíts rajtam próbálj megnyugtatni, oda jött és erősen el kezdte húzni a fülem. Majd mikor jobban el kezdtem sírni, kétségbe esésemben, adott egy pofont is. Nincs kihez forduljak. Én nem ilyen ember voltam akit “ver” a férje, és nem voltam ennyire idegbeteg sem. Miért történik ez? Volt más is ilyen mélyponton a terhessége alatt, de egészséges lett a baba? Mert esküszöm semmi más nem érdekel most csak a baba. De ilyen “terror” mellett nehéz le nyugodni. Meg a rémképekkel a fejemben. Nem érzem fairnek a dolgot a babával szemben. De nem tudom le nyugtatni magam. Orvosommal nem lehet erről beszélni mert nem is akar meghallgatni, és ki is nevet. Tényleg kérlek titeket ne bántsatok kommentben sem de nem tudok most jobbat mint ide be írni. Szánalmasnak és nevetségesnek érzem magam. Attól tartok összedől a világom, és nem fogok tudni gondoskodni a piciről, akit annyira akartam/ akarok. De rettegek az egészségét illetően.



2023. szept. 6. 04:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Menj pszichológushoz. Most. A párod meg hagyd ott. Agresszív férfinek ne szülj gyereket! Azt akarod,hogy őt is verje,ha majd sír??
2023. szept. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem, persze. De sose volt velem előtte agresszív. Ha ezt tudtam volna előtte, tudom nem szép ilyet mondani, de akkor nem is vállalom a gyereket. De már késő! Persze, gondolkodtam ezen is, hogy el hagyom. (Terv is megvan hozzá), de most attól is félek hogy akkor még jobban csak hergelni fog és még jobban ártok a babának. Mostmár tényleg egy kicsi és megszületik. Remélem nem tettem teljesen tönkre.
2023. szept. 6. 04:56
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen menj el pszichológushoz. Ne számíts rá, hogy majd ha megszületik ez elmúlik. Onnantól kezdve attól fogsz pánikolni hogy valami történik vele. Gondolom te sem akarsz rettegésben élni ezentúl. Kérj segítséget, sürgősségi beutalóval akár napokon belül bejuthatsz.
2023. szept. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted ehhez a gyakorin kell segíts3get kérni? Menj pszichológushoz, ahogy írták, mi ebben a nem egyértelmű?
2023. szept. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológusra már nincs idő.

Az a baj, hogyha meglesz a baba, a hormonoktól még jobban be fogsz gőzölni. Konkrétan attól tartok, hogy ti ketten veszélyeztetni fogjátok a babát. Valamelyikőtök anyja nem tudna odaköltözni az első hetekben? Nem azért, hogy neked segítsen, hanem hogy a babát védje.

2023. szept. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Inkább pszichiáter kellene...
2023. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

4es, szerinted ha írom, hogy nincs kihez fordulnom, és szimplán már csak elkeseredésemben írok ide akkor szerinted mekkora a baj? Az idegesség végig megvolt sajnos. Egy előző terhesség elvesztése miatt, gondolom ez váltotta ki. De a bántalmazás dolog nemrég kezdődött és még jobban durvult a helyzet. Valamint DE basszus persze hogy egyértelmű a pszichológus, vagy pszichiáter. Mert rám férne. De ahogyan az 5ös is írta már arra nincs idő!

Ha megszületik akkor persze, hogy el megyek. És minden áron megpróbálom megvédeni, mint magamtól (ami az ideg), mint a férjemtől. De nagyon szeretném ha valaki esetleg tudna olyan tapasztalatot írni vagy mint maga példájából vagy ismerőséből, hogy mégis egészséges babák születtek e, egy ilyen idegi állapot utáni szituban? Vagy lett e gond, és ha igen milyen jellegű?

Tudom! Minden ember más! Minden terhesség más! Attól hogy egyiknek így, másiknak lehet még máshogyan. Csak csupán tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Nem vagyok hülye nyilván felfogom hogy ahány ember annyi! És remélem hogy a kérdésedre ezzel 4es válaszoltam is, hogy ezért kértem itt IS segíts3get!

2023. szept. 6. 08:16
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudlak megnyugtatni. A tesóm pszichiáter, volt ilyen betege. A szüles után pszichotikus lett az anya, meg akarta fojtani a gyereket, mert hogy nem egészséges es úgy jobb lesz neki. (Teljesen egészséges volt.) Vitték a zárt osztályra. A baba hazakerült az apjához. Namost ha a te férjed az idegtől pofozkodik, szerinted mit csinálna egy újszülöttel?? Még ma kérj időpontot a pszichiátriára. A gyerek erdekében.
2023. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
8 vagyok, azt kihagytam, hogy ugyanezért volt bent már terhesen, mert kórosan rettegett, hogy beteg lesz a baba.
2023. szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nem késő ez már? Mert én azt gondoltam. De ha nem akkor kérek! Utána is néztem párnak. Remélem tud/tudnak segíteni.
2023. szept. 6. 08:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!