Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ebből még lehet...

Szerintetek ebből még lehet sikeres terhesség?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál első terhességi vizsgálaton. A papírra ennyi van írva: CRL 4mm, élő embrió látható. Eszerint 6+1 hetes vagyok, de utolsó vérzéstől számítva 6+6-nak kellene lennie, és az ovu+fogantatás idejében kb 1-2 napra pontosan biztos is vagyok...A doki azt mondta, egy-két nap nem számít. De bárhol olvasok róla, mindenhol vagy 2x ekkorának írják. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

2023. szept. 6. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első babámmal én is 6 hetesen voltam az első vizsgálaton és ő is 4 mm-es volt akkor. Most azóta egy nagy egészséges 1,5 éves.

És egész terhesség alatt majdnem egy héttel kisebbnek mérték mindig, mint a menstruációból számított kor.

2023. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta vagyok szkeptikus ezzel a biztosan tudtam az ovumat 1-2 napra dologgal, amióta a gyerekemet a terhességmegállapításon 3 nappal nagyobbnak mérték, az 1. genetikaian meg már 5 nappal, amit egészen a 21. hétig tartott is (azóta nem voltam uh-n, így nem tudom, maradt-e, de már abban a korban van, amikor a genetika közbeszólhat). Szóval jóval a pozitív ovu teszt előtt fogant...

Egy barátnőmét meg mindig következetesen 3-4 nappal kisebbnek mérik, pedig ő is ovutesztelt, ő is biztos volt a fogantatásban.

Az első terhességemnél viszont 2 nappal kisebbnek mérték az embriót, a következőre már 1,5 hét lett a lemaradás, és nem is maradt meg.

Szóval sem az nem jelent feltétlenül semmit, hogy nagyjából biztos vagy az ovudban (hacsak nem volt ultrahangos követésed is), és az sem, hogy pont most mekkora. Az a lényeg, hogy ezt a különbséget tartsa. Bármi lehet még, bízz a legjobbakban.

2023. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
6+1napnál 2mm embrióm volt. Már megszületett
2023. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a konkrét méret miatt ne aggódj, a lényeg, hogy élő embriót állapított meg a doki, tehát pulzálást is látott. Én is kb ugyanígy voltam orvosnál, és akkor nekem 3 mm volt. Most már a 29. hétben járok, és minden a legnagyobb rendben, de egyébként azzal, hogy méret alapján hány hét hány napos, állandóan variáltak menet közben is, sőt, ugyanazon a napon mást mért a Czeizel intézetes UH és az orvosom UH-ja. Szóval ezen nem kell izgulni, hogy különböző leírások szerint mekkorának "kellene" lennie, a lényeg, hogy az orvosod is megerősítse, hogy minden ok.

Engem egyébként visszahívott 2-3 hét múlvára, amikor már szívhangot is tudtunk hallgatni, de a terhességet már ekkor megállapította, amikor 3 mm volt.

2023. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ráírta a papírra még, hogy "fenyegető vetélés". De ezt már csak kint olvastam, és nem tudom miért írta rá, mert eddig minden panaszmentes volt. Amúgy elég szűkszavú volt, de nem mondta, hogy gond lenne.
2023. szept. 6. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy ilyet írt, de nagy gond lett volna, vagy nagyobb lenne a valószínűsége a vetélésnek, csak mondott volna ezzel kapcsolatban bármit... Lehet, hogy csak a biztos szívhangig írja ezt mindig a papírra. Menj vissza kb. 9 hetesen, és ha ott minden oké a szívhanggal, akkor azért jobban fel lehet lélegezni, engem is úgy fogadott akkor még a doki, hogy akkor nézzük mi a helyzet. De ha panaszmentes vagy, és nincs görcs, sem vérzés, akkor azért szerintem elég biztató, hogy minden rendben lesz később is.
2023. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Abszolút!

Én a méretekre hirtelen nem emlékszem, de kerek 7 hetesen, mikor először voltam 6+4-5-nek mondta az orvos. Mondta is hogy 2-3 hét mulva menjek vissza, nem feltétlen volt nagyon bizakodó. Én is megijedtem, de aztán jól alakult.

(Ugyanúgy volt szívhang egyébként, mint neked!)

10 hetesen mentem vissza, akkor valóban kerek 10 hetes volt. De 12 hetesen is 2 nappal kisebb és 19 hetesen is 2 nappal kisebb volt a gép szerint (mint a menstruációs idő)

Azóta 32 hetes vagyok, és minden rendben, mar igencsak ficánkol a kislányunk bennem 😊

Szerintem egyrészt ez az elejen nem mérvadó. Sőt pár napos eltérés gyanítom máskor sem (nekem a genetikai uh-on egyszer sem volt ebből fakadó ijesztegetés, pedig nagyon jó helyre mentem) plusz nem vagyunk egyformák.

Illetve szerintem is a fogantatas/beágyazódás körülni 1-2 napos eltérés simán oka ennek.

Ha élő embrió van, akkor abszolút van okod bizakodni!

Drukkolok :)

2023. szept. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod mikor volt az 9vud pontosan, akkor nem tudod belőni a fogantatást mert a sperma 3-4 napot is vár odabent
2023. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos "nekem lett igazam". 2 napja volt a műszeres befejezés. Múlt héten az UH-n már nem volt pulzálás. 😞
2023. szept. 29. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!