Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírhatja a háziorvos a...

Kiírhatja a háziorvos a toxoplasmosis vizsgálatot?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, nincs benti macskám, de rokonoknál, illetve kertesházunknál is vannak macskák, így előfordul a velük való érintkezésem.

Az lenne a kérdésem, hogy a háziorvossal kiírathatom, hogy csináljanak toxoplasma vérvizsgálatot? Vagy ez csak magánban, fizetősen elérhető vizsgálat?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. szept. 11. 14:44
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
A doki mit mondott?
2023. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak fizetősen.
2023. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, én kértem is, a doki azt mondta, sikerült is újranyomtatni a vérvételi lapomat, hogy ezt is kérhesse, ehhez képest nem volt rajta, nem is nézték. Pedig direkt visszamentem egy új vérvétel kérő lapért hozzá, hogy az már jó lesz. 🤨

Fizettem volna érte, ha kell, rajtam nem múlt volna. Magánban csináltattam végül.

2023. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
csak fizetős
2023. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Kérnem sem kellett.Hiszen az első nagy vérvételi eredményemen rajta van hogy sosem kaptam még el és mivel sosem kaptam el ezért minden hónapban vérvétellel szigorúan nézik hogy elkaptam e vagy sem.Külföldön élek de nem fér a fejembe hogy Magyarországon ez miért nem kötelező.Ha elkapod főleg az 5.hónaptól igencsak veszélyes a magzatra.Nemtudom milyen orvosok léteznek még M.O-n , de szerintem nemis akarom.Ilyet is hogy fizetni kell érte..Nekem sincs se macskám se kutyám a toxoplasmózist ellehet kapni máshonnan is.Pl rosszul megmosott zöldség, gyümölcs is beletartozik.erre is nagyon kell figyelni hogy jól meglegyenek mosva mindezek.Kitartást.Én a helyedbe csinálnék minden hónapban hogy nézzenek rá.
2023. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

5ös ez nem az orvosok hibája, hanem a kormányé, akik kivettek egy csomó szerintük nem fontos értéket a TB ellenében vizsgálhatóak közül.


És nem mindenkinek van havi 35-40 ezre egy vérvételre.

2023. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod komolyan hogy annyi egy vérvétel? Nekem teljesen ingyen van itt ahol élek.🥺😬🤯 Öszintén nem is bánom hogy nem Magyarországon élek.Anya kórházba került azt se tudják megmondani hogy mi baja pontosan.Ilyen orvosokra kell bizniuk magukat sokszázezer embernek. Egy terhességet azért nem szabad félvállról venni.Nagy taps a kormánynak akkor.Sajnálom.
2023. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

a TORCH ami ezt nézi, sajnos ennyi.


Van ami ingyenes(alap vérkép)


de a többi fizetős (pl pajzsmirigy T3 T4, D vitamin, tumorkmarkerek stb)


Most már ott tartunk, hogy több a fizetős, mint az ingyenes. Ha normális ellátást akarsz akkor meg se próbálod az államit, hónapos várólisták vannak.

2023. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem,nem tudom azóta mi változott,mi nem. De nekem már az első trimeszterbe is kiírták,utána pedig mivel negatív volt ilyen 3 havonta nézték végig TB alapon,alapjáraton nézték,kérni sem kellett. Megyeszékhely.
2023. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ez most komoly,hogy Mo-on ezek nem ingyenes vizsgálatok?Terhességnél alap dolog a toxoplazma,hepatitis,szifilisz,HIV...és így tovább.Ez Szlovákiában már több évtizede így van és mind ingyenes.A HIV-et 89 óta szűrik.Ja és magánorvoshoz járok.
2023. szept. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!