Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is át esett ezen terhesen?

Más is át esett ezen terhesen?

Figyelt kérdés
Sikerült elkapnom a hányás/hasmenős vírus a bölcsődében ahol dolgozom.Biztosan az mert igy 20 hetesen nem hánytam a 14.héttől meg ugye megy a hasam is, a vizet is kihányom.Orvoshoz megyek ma.Tud felirni szerintetek olyan gyógyszert amit belehet venni terhesen? Öszinte legyek egy szem fájdalomcsillapitot sem vettem be eddig terhesen.Semmit.
2023. szept. 13. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Tud.

A gyógyszerek igen nagy százalékát be lehet venni terhesen, indokolatlan a gyógyszerektől való rettegés.

Czeizel azt mondta, hogy pár nyugtatót, meg epilepszia gyógyszert leszámítva, de azoknál is megvan az az időszak a terhesség alatt, amikor károsodást okozHAT, nem pedig az egész terhesség alatt.

2023. szept. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Tudna, ha lenne. De hasmenéses vírusra a folyadékpótlásoj és egy két vény nélkül kapható gyógyszeren kívül nem sok minden van. Ki kell bekkelni és nem lesz gond.


Jobbulást!

2023. szept. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A vizet is kihányom ezért aggódom. Nehogy kiszáradjak.Amint iszok kínoz már az is. Nekem azt mondta az orvos hogy fájdalomcsillapitot bevehetek ha nagyon muszály de kerülendő.
2023. szept. 13. 07:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vizet igyál, hanem orális rehidralo folyadékot.
2023. szept. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is átestem valami hasonló víruson, akkor kezdtem aggódni amikor nekiállt felmenni a lázam. Védőnő, nőgyógyász mind nyugtatott a telefonban, meg hogy miből vehetek be ha 38.5 fölé emelkedne. Amúgy meg csak feküdjem ki. Végül is úgy lett, ezek gyorsan átrohannak az emberen. Kis adagokban idd a vizet, akár kortyonént. Az étel miatt ne aggódj.
2023. szept. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is sokat számít mát ha csak a szájüregben tartod a vizet,de nem csak vizet hanem valamilyen izotóniás ital kéne kortyonként,mert felborul az elektrolit háztartás is.

Egyébként amit szoptatás mellett lehet szedni azt jó eséllyel kismamként is,de biztos mondani fogja a doki.Én pl tartósan szedek epilepszia gyógyszert már most a 3. Terhesség alatt is.

2023. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!