Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5,5 kg-ot cipeltem terhesen,...

5,5 kg-ot cipeltem terhesen, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 hetes vagyok. A méhszájam érinti a méhlepényt.

Ezt 12 hetesen állapították meg, elvileg nem emelhetek nehezet. Azonban túl vállaltam magam bevásárlásnál és olyan 8 percet sétáltam a szatyorral, amit mindkét karommal fogtam az ölembe, olyan nehéz volt.


Most erre gondolok, hogy inkább dobtam volna ki a kukába, amit megvettem, de ne cipeltem volna haza, mert félek, hogy emiatt nem megy majd feljebb a méhlepény és emiatt lesz császár, mert nem figyeltem oda. Félek mi van, ha nem is fog már élni a következő ultrahangon. Jahj istenem.


Kérlek ne csesszetek le a pánik miatt. Normális válaszokat szeretnék.


Csak olyanra vagyok most kíváncsi, hogy ha emeltél 5kg vagy afelett és nem lett gond vagy emeltél és lett gond belőle...


Köszönöm!



2023. szept. 13. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Először is nyugodj meg, a stressz többet árt.

Másodjára pedig tiszta fejjel gondold végig, hogy hány olyan várandós nő van, akinek ott van az 1-2 éves tesó, akit bizony sokszor fel kell emelni, ha csak a bevásárló kocsiba ültetik be, akkor is.


Ahogy nő a méhed jó esetben(!) úgy változik a méhlepény helyzete is a méhszájhoz képest. Ha 15-20 kilót emeltél volna megérteném az aggodalmad, de ez az 5.5 kg semmi.

Nyugodj meg tényleg, mert így nagyon nehéz évek elé nézel.

2023. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy!

Ugye az megvan, hogy a legtobb embernek tobb gyereke van ? Tehat mikor terhes, cipeli a nagyobbat ?

2023. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem arról van szó, hogy 5kg még belefér, 5kg és 1 dkg pedig már árt...

Úgy általában veszélyes, ha terhesen megerőlteted magad, nem kell hozzá veszélyeztetett terhesnek lenni.

Mikor történt ez? Ha már eltelt azóta valamennyi idő, és nem kezdtél el vérezni vagy görcsölni azóta, akkor szerintem nem lesz baj.

Úgy tudom, hogy méhlepény azért veszélyes ilyenkor, mivel a méhszáj nem fix pont, ezért ha elmozdul, amihez kapcsolódik, akkor elkezdhet leválni a lepény, ami a baba szükségleteiről gondoskodik odabenn.

Ha pedig mindez erős vérzéssel is jár, akkor az anya élete is veszélybe kerülhet.

Tehát ha ezt gond nélkül megússzátok, akkor nagyon vigyázz magadra (magatokra) a jövőben, ez tényleg nem játék.

Remélem, hogy minden rendben lesz!

(Néha én is vettem nehezebb cuccokat, annyit tudtam tenni, hogy nagyon óvatosan emeltem a szatyrot és a vállamon vittem hazáig, de nem tudom, hogy ez bármit is javított-e, vsgy csak szerencsém volt.)

2023. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez ma történt délután 5-kor.

Igazából nem véreztem, nem görcsöltem, nem éreztem a hasamban semmit. Egy kicsit a derekam éreztem, meg a karomon nagyon, hogy megnyomta a szatyor és alig érzem.

Remélem holnap se lesz semmilyen tünetem. Igen, tudom, hogy akinek van nagytesó azt felemeli terhesen. Csak a méhlepényes dolog miatt eszembe jutott, amit mondott a doki és azt éreztem inkább dobtam volna ki a kukába, ami annyira nem volt fontos esetleg.


Nagyon várom az első kisbabám, akire sokat vártunk.

2023. szept. 13. 23:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt a nehezet emelés is kicsit relatív. Én pl megszoktam, hogy emelgetem a nagyobb gyerek 15 kilóját, és még a sok szirszart, amit vinni kell neki, egészen a 3. trimeszterig meg se kottyant, hisz hozzá voltam edződve bőven. Utána is inkább csak útban volt a hasam.

Ha normál állapotodban 5,5 kgot te röhögve elcipelsz A-ból B-be, akkor az neked nem a nehéz kategória. Persze lehetsz körültekintő, vagy rendelj házhoz, de azért nem kell rettegni, főleg, hogy nem követte semmilyen görcs/vérzés/rosszullét.

2023. szept. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem azért 5 kg nem olyan veszélyes,hogy bármi baj lenne...

Nekem sem volt szabad emelnem nehezen egész a 20.hetig.

Csak hát ezt nem volt olyan egyszerű betartani.

Ugyanúgy csináltam mindent mint azelőtt és nem lett bajom tőle.

2023. szept. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Lehet, hogy nem ilyen válaszra számítasz, de én 9 hetes terhesen anno túl sokat emeltem - igazából nem volt olyan sok, de már akkor éreztem, mikor cipeltem, hogy nem esik jól. Másnap élénk piros vérzés, kb 1 hétig tartott, mint egy menstruáció. Onnan persze csak fekvés volt. Soha többé ilyen baromságot nem csináltam. Mindig csak addig terheltem magam terhesen, amíg jól esett. Ha emiatt félbemaradt egy feladat, főzés, bármi, akkor ez van. Tudom, hogy valaki végig cipekedik terhesen, de én a nagy tesót se emelgettem, mert a második terhességem meg hematómával indult. Mindent meg lehet oldani, vigyázz magatokra.
2023. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát szégyellem, de nekem ez az 5,5 kg nagyon nehéz volt, én mellkashoz szorítva alulról fogtam a nagy szatyrot.

Egyszer le is tettem. Csak után még rosszabb volt megemelni.

Remélem nem lesz gond a napokban. :(

Sajnos bennem nincs sok erő. A munkámban sem kell emelnem, a sporttól is eltiltottak. Várandóság előtt sokat sportoltam, de csak biciklit, séta meg mindennap gimnasztika, pulzusemelő szinten.

Meg nekem még nincs gyerek, akit emelgetni kellene.

:D

De nyilván ahhoz is hozzá lehet szokni. Bár én mivel 52 kg vagyok, vagyis mostmár 53,5:D

Talán ezèrt is nem tudom elképzelni, hogy 10 kg felett ölbe cipelve fogom tudni vinni a gyerekemet.

2023. szept. 14. 09:07
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

5 kg a macskánk, naponta többször emelgetem...


5 kg az 5 literes desztillált víz, az 5 literes olaj, a mosógépünk kapacitása 5,5 kg, azaz mikor berakok egy nagy mosást és megemelem a szennyes kosarat az is 5 kg körül van. Szerintem ez egy olyan súly, amivel az ember gyakran találkozik a mindennapokban, nagyobb erőkifejtésre van szükség ahhoz, hogy az ágyból kikeljünk, ennyinek nem szabad problémát okoznia.

2023. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8!


Fogod tudni, hidd el! :)

Egyrészt egy nagyobb gyereken jobb fogás van, mint egy teli szatyron, másrészt mivel pici korától fogod rendszeresen emelgetni, folyamatosan hozzáedződnek az izmaid a növekedéséhez is :)

Persze mindenkinek van egy határ, ami felett akkor se tudja megemelni, ha megfeszül, de ez nem 10 kg lesz :)

(Sosem "gyúrtam" karra, mégis úgy emelgetem a 11 kg babámat, mint a pillét, pedig az elején a 3-4kg időszakban is meg tudtam volna szakadni az altatásba 😀)

2023. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!