Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40.hét, terminustúllépés....

40.hét, terminustúllépés. Első baba, kisfiú lesz. Megpuhult méhszáj, de még zárt. Esetleg valaki jól be vált házi praktikákat szülés megindítására?! Már nagyon túl lennék rajta. Szívesen olvasok történeteket róla.

Figyelt kérdés

Valamint terminustúllépés/túlhordásos történeteket is szívesen olvasnék, kinek, hogy történt?


Elnézést a kérdésemért, de nem gondoltam, hogy eddig elhúzódik a szülésem, és most ezt érezném “nyugtatónak” hogy más is le írja a történetét. Köszönöm 🙂



2023. szept. 27. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi más nem kellett, mint a tudat, hogy betöltött 41. héten fixen indítanak, és csak az indítás reggelén kell befeküdni. Ezt egy pénteki napon közölték, UH és NST után, elő is jegyeztek kedd reggel 8 órára, az lett volna a 41. betöltött hetem napja.

Ezzel meg is könnyebbültem, mert attól tartottam, be akarnak fektetni napokra, aztán bent várhatom a csodát. A védőnőm is ezt jósolta.

Mikor megtudtam, hogy nem így lesz, tök nyugodt lettem, hazamentem, és aznap délután beindultak a fájások, az éjszaka meg is született a fiam, villámtempóban. 😄


Amúgy meg 24. héttől koraszüléssel riogattak.

2023. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a lépcsőzést javasolták meg a hosszú sétát. Amit elértem vele az annyi volt a burok megrepedt és elkezdett folyni a vizem. Tágulni nem tágultam sajnos, mivel a fiam rendellenesen feküdt de ha tágulok aznap megszültem volna.
2023. szept. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
40+0 inditottak oxival, en addigra mar olyan nehezen viseltem, hogy mindent is kiprobaltam. Sok szex, tonik, lepcsoztem a 10.-re minden nap 2x, lepcsoztem lefele is, setaltam napi tobb kilometert. Semmi nem valt be. Sajnos ezeken nem mulik tenyleg semmi. Kitartast. Nehez a vege nagyon.
2023. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia én mindkét fiammal ráhúztam. Nagy 41+0-ra jött indításokkal. Akkor már 1 hete kórházban voltam rossz Nst miatt. A többivel nem rettentenélek el ez ügyben. Másik fiam 40+2-re jött, itt előző nap éjjel fektettek be a kórházba rossz vérnyomás és durva lábdagadás miatt. Úgy gondolta a picurim hogy maga szeretne jönni :) így nagyon szépen elindult a dolog magától és vaĵúdtunk. Sajnos mindkettő császár lett mert nem nyíltam úgy egyiknél sem de nem bánom. Ők itt vannak ez a lényeg. Mindent kipróbáltam a nagynál hogy beinduljon. Szex, tonic, séta, teák, csípős, fűszeres, extra nagy házimunka, stb. De semmi. Tonictól volt talán kicsit nagyobb jóslom de ennyi. Neked viszont sok sikert és könnyű, szép szülést kivánok :) mihamarabb

Ha lenne kérdésed írj nyugodtan akár privit is

2023. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy olyasmi, hogy pápakoktél. Pont erre van kitalálva.

Biztos vagyok benne, hogy olvashatsz róla rosszakat is, jókat is. De egy utánanézést megér.

2023. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Igazából kedden léptem túl a kiírt időpontom, de én már mióta megtudtam hogy babát várok azóta azt mondom, hogy lesz az október 5 is mire meg lesz. Merthogy tudom kb mikor fogant és a ciklusaim sem 28 naposak voltak. Szóval annyira ideges a terminustúllépés miatt nem vagyok. Bár reméltem az orvosnak lesz igaza és előbb meglesz, mert már nagyon szeretnék ezen túl lenni. Nagyon félek a szüléstől és így, hogy húzódik a dolog nyilván minden nap kínlódás. De gondolom ez sok nőnél előfordult. Próbálok pozitívan hozzá állni. Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Jó kicsit olvasgatni. Amúgy tegnap ettem fűszeres kaját. Egész éjjel rosszul voltam. 😆 (hánytam is). Szóóóval ez nem jött be 😄 arra gondoltam, inkább hagyom. Jön amikor jönnie kell! Nem kínzom magamat és a babát se. Indításról még szó nem esett. Remélem érkezik magától. Szorítsatok nekünk. ☺️

Tényleg köszönöm.

2023. szept. 28. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nstn voltam 39+5nel volt nst. Minden zárt! Én délután vettem egy “forró” fürdőt aztán tancoltam magamba, a férjem éjszakás volt! Hajnal2kor írtam hogy beindult a buli, johet! Így is volt 😀
2023. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok praktika van a szülés indulásra, babával beszélés, sport, csípős paprika és kaja, szex, tonik, lépcső, sportolás, bab lehajolás, nehéz cipelés
2023. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ja.

Orgazmus, ez a legjobb.

Nem csak azért mert élvezetes, hanem azért is, mert oxitocin szabadul fel. És mit szoktak kórházban adni szülés indítására? Oxitocint. Csak ez természetes és pont megfelelő mértékű.

Persze ha nem egyedül éled át, hanem a pároddal, az jobb, hisz több hormon szabadul fel úgy.

2023. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!