Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek ebben az esetben...

Menjek ebben az esetben táppénzre inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A főnököm elvárja, hogy még dolgozzak október végéig.

Sajnos a 12 hetes uh-mon elérte a méhszáj a méhlepényt. Pihenést kért tőlem a doki.

Óvónő vagyok, a vírusoktól függetlenül az a gondom, hogy szörnyen sokat hajolok.

Délután onnantól, hogy elmondom a mesét egészen fél 5-ig egyedül vagyok a csoportban. Egyedül altatok és mivel vegyes a csoport van, aki nem akar aludni, akkor az ők ágyukat átrendezem, hogy ne egymás mellett legyenek. A kisszékekért szoktam még sokat hajolni meg ha ételt osztok. Meg nyilván akkor is ha segítek a kézmosásban stb. Nyilván kisebbek mint én kb. Mindenért hajolni kell. Amiatt is bűntudatom van, hogy valamelyiknap hirtelen ültem le és nagyot koppant a fenekem a kisszéken még a fejem is belerengett.

A lábam nap végén igen szokott zsibbadni, de ez mindigis így volt, sokat jàrok kelek.


Állandó délutános vagyok, ezt a könnyítést kaptam, aminek persze örülök, de ez számomra ígyis nagyon strapás, hisz mindennap 24 gyermekkel vagyok egyedül 1 órától.


A főnökömnek mar jeleztem, hogy félek a vírusoktól, sokszor lázasan küldöm haza őket, illetve, hogy a méhszájamat érinti a méhlepény, de azt mondta ő mind3 gyermekével 8 hónapot dolgozott és október végéig maradjak. Akkor leszek 21 hetes!


Azonban most már hogy közeledik a 18. heti UH én annyira félek, hogy azt mondják csak császárral tudom megszülni, mert a méhlepény még mindig nem megfelelő, hogy már aludni se tudok a bűntudattól, hogy nem pihentem, mikor kellett volna!:(((( Szomorú vagyok. Segítsetek kérlek szépen.



2023. szept. 23. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Nehezen hiszem, hogy a főnöknek is pont úgy méhszájon helyezkedett el mind a három terhesség alatt és pont ugyanilyen rizikó faktorok mellett dolgozott 8 hónapos terhesen. Ha mégis, neked akkor sem kötelező pontosan ugyanúgy megélni a terhességet és pontosan annyit bírni, mint amit mondanak, hogy kell. Attól, hogy másnak ment, neked még nem biztos.

Ha félted a babát, menj táppénzre és pihenj. Nem tartozol semmivel a munkáltatónak, főleg nem a baba esetleges kárára.

2023. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus!

1: az hogy a főnököd meddig dolgozott terhesen egyéni szocprobléma, a te állapotodhoz semmi köze, az az ő dolga

2: ha pihenned kellene, akkor illene táppenzen lenned, mert ha rajta van a méhlepény a mehszájon bármikor elönthet a vér és mindkettőtök élete veszélyben van, emiatt kellene hogy lelkiismeret furdalásod legyen, hogy nem hallgattál az orvosra

3: az pedig hogy császárral kell-e szülnöd nem attól függ hogy pihensz-e vagy sem, hanem hogy feljebb megy e a placenta vagy sem. Ha nem megy feljebb csak császárral szülhetsz.

4: mit kell agonizálni, menj el hétfőtől táppénzre és kész, főnököd pattog, megmondod hogy orvosi utasítás. Ennyi

2023. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos elmennék táppénzre,a baba (és saját) egészség a legfontosabb nem az hogy a főnök mit mond meg hogy neki milyen volt a várandóssága...

Nekem csak méhszáj közelében volt 14.héten derült ki 18.genetikai vizsgálatig kellett várni hogy helyre kerül-e, szintén pihenni kellett és nem lehetett hajolni.

2023. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ó mamám. Hát én sajnos nem pihentem. Màrmint rengeteget hajoltam, előfordult azért mély guggolás is.

Attól tartok, hogy most már ha 18 hetesen rossz helyen lesz, már nem is tud feljebb kúszni?!

Vagy ha kiíratom magam táppénzre csütörtökön, mert akkor megyek a dokihoz a 18. Uh-ra, akkor szerintetek van remény, ha nem lesz megfelelò, hogy még feljebb csússzon, ha pihenni fogok?:(


Vagy 18. Hét után már kicsi az esélye...

2023. szept. 23. 14:07
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
A pihenéstől nem megy sehova. Azért kell pihenni, mert problémát okozhat ha nyílik a méhszáj.
2023. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Felelőtlen vagy, nem kicsit. Gondolom annyira nen kell az a gyerek neked.

Remélem csak kamu a kérdés...

2023. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal táppénz, ne érdekeljen se a csoportod, se a főnököd. Ez van, ez most tűnhet önzőnek és gonosznak, de te és a te kisbabád vagytok az elsők.

Szerinted a főnököd vagy bármelyik szülő hullatna érted egy könnycseppet is ha bajotok esne akár a mozgás jellegétől, akár egy vírustól? Nem. Tp, pihenés, várakozás, erre van most szükséged.

Én tanítónéni vagyok, de egy hematoma miatt kiírt a dokim már a 8. héten, úgyhogy el sem kezdtem a tanévet. A hematóma azóta felszívódott, de a dokim mondta, hogy ha nem okoz nagy problémát anyagilag, ő azért továbbra is a táppénzt javasolja. Se a hangzavar, se a fertőzésveszély, se a repülő labda, esetlegesen beléd ütköző gyerek, hajolgatás kisszéken ücsörgés nem hiányzik. A helyedben nem kockáztatnék.

16 hkm tanító néni

2023. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt még hozzátenném, hogy minden ember, sőt minden terhesség más. Vannak, akik nálunk is az utolsó napig tanítottak, szó szerint, mert pénteken dolgozott a kolléga, hétfőn császározták. Attól, hogy a főnököd bírta 8 hónapig, neked nem kell, más a helyzeted, a tested, a várandósságod. Hidd el, én is kaptam még rokonoktól is, hogy bezzeg ők...! El kell engedni.
2023. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Még mehet feljebb, de semmi köze a pihenéshez. Pihenés azért kell, hogy ne vetélj el, ne váljon le idő előtt a méhlepény.
2023. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Már várom a csütörtököt. Remélem jó eredményt kapok a méhlepénnyel kapcsolatban. Most én is felelőtlennek èrzem magamat, azonban elhittem, hogy a főnöknek van igaza akkor még és úgy voltam vele, hogy ígyis otthon leszek 4 hónapot még.

Nagyon sajnálnám, ha emiatt kellene megcsászározni engem.

Én is úgy gondolom, hogy a kis széken görnyedés, a hajolgatás, bárminek a megemelése, a brutális hangzavar, a vírusok, ez mind rossz.

2023. szept. 23. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!