Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hét körüli terhes vagyok, a...

6 hét körüli terhes vagyok, a vizsgálatok a kelleténél lassúbb előrehaladást mutatnak, a bHCG szint sem a megfelelő érték. Bővebb leírása alább. Lehet ebből bármi jó fejlemény?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm dátuma augusztus 9. Szeptember 10-én pozitív terhességi teszt. Szeptember 14-én nőgyógyászhoz mentem, nem látott terhességet. Szeptember 20-án újabb vizsgálat, 0.56 cm petezsák, embrió nélkül. Szeptember 27-én 1,03 cm petezsák, benne embrió kezdemény, szívhang nincs. Aznap bHCG érték 4777, rá 48 órára 5594, a nőgyógyászom szerint kevés a növekedés, duplázódnia kellett volna.

A heti rendszerességű 3 nőgyógyászati kivizsgálás egyikén sem volt "megelégedve" a doki azzal, amit lát. Előbb csak későbbi megtermékenyülésre gondolt, de aztán egy hét elteltével az ultrahang nem mutatott 7 napnyi fejlődést az előző héthez képest. Egyszer 5+2 volt, rá egy hétre 5+5. A sörgősségin, ahova a vérezgetés miatt mentem, egyik nap 6+1 volt, másnap 5+5. Itt viszont szívhangot hallottak.

Harmadik napja vérezgetek, a vérzés nem nagy, de folyamatos.

Csak én látom úgy, hogy a terhesség nem alakul jól? Lehet ebből egészséges baba?



#terhességi probléma #bHCG lassú növekedés
2023. szept. 30. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem ezt engedd el. Nincs esély egészséges terhességre.😥
2023. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmi érzés van bennem is.
2023. szept. 30. 11:20
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor először bementem vérzéssel az ügyeletre, meg voltam győződve hogy elvetélek. Nem is tudtam hova tenni a szívhangot.
2023. szept. 30. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,de légy erös

Sajnos szerintem se szàmíts jóra :(

2023. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak te, de még az orvosod is úgy látja :( Sajnálom :(
2023. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos itt nem látok esélyt egészséges terhességre, túl sok a probléma (lassú fejlődés, alacsony hcg, vérzés stb.). 😞

Ezt szerintem már a szervezeted is érzi, azért vérezgetsz, mert elkezdődött a vetélés, remélhetőleg nem missed ab lesz, hanem sikerül műtét nélkül befejezni.

Nekem is hasonló volt, ráadásul én is láttam az ügyeleten a pulzálást, a saját dokim meg lehülyézte az ügyeletest pár nap múlva, hogy hogy láthatott volna bármit is, már akkor sem fejlődött az embrió...

Progeszteront használsz/szedsz pluszban? Ha igen, akkor nem mondta a doki, hogy abba kellene hagyni?

Vissza kell még menned? Ha igen, mikor?

Én lehet elmennék lassan máshová is (akár a kórházba is), ha nem indul meg a vetélés, ezt felesleges húzni így tovább :(

Kitartást kívánok, és mielőbbi egészséges babát!

2023. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Péntekre van időpontom a saját dokihoz. Az ügyeleten Arefam+Magne B6+No-spa kezelést adtak, még tegnap is azt mondták, folytassam a kezelést, mert segít. Az orvosom szerint is ez a kezelés.

Én már semmit nem értek :(

2023. szept. 30. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett veled kérdező?
2023. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Múlt héten hétfőn, azaz ma egy hete pecsételő vérzés mellett szívhang volt. Csütörtökre felerősödött a vérzés, ekkor már nem volt szívhang. Spontán tisztulást választottunk, ma voltam UH-n, ahol mondták, hogy szépen kitisztult a méhem. A péntek-vasárnap volt picit nehezebb fizikailag, de bírható mértékű. Most a lelki része nehezebb.
2023. okt. 9. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Részvétemet. De hamar terhes leszel, de azzal baj nem lesz. Sok vetélés kérdés van itt az oldalon, ami durva
2023. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!